Karadeniz Pet

Egzama (Konu Dışı)

• Konbuyu başlatan Tevfik AKTUNÇ
  • Başlangıç tarihi
Kardesim ayni hastalik bende var egzema fakat allaha cok sükür gecti benim.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği kür:. Egzama kuru dut kürünü hazırlamak için kaynayan yarım litre suya 6-7 çorba kaşığı kuru dut (beyaz dut kurusu) atılmalı ve yaklaşık 10 dakika kaynatılmalıdır. Dut kürü cilde zarar vermeyecek sıcaklığa düşünce (kür mümkün olduğunca sıcak olmalıdır, ancak cilde zarar vermemelidir) egzamalı eller kürün içinde 10 dakika bekletilmelidir. Egzama diğer cilt bölgelerinde ise bu kür o bölgeye sürülmelidir. Daha sonra 1 saat boyunca eller (egzamalı bölge) yıkanmamalıdır. 1 saatlik süreç dolduktan sonra egzamalı bölge suyla durulanarak dut küründen temizlenmelidir. Bu kür haftada 3 defa uygulandığında sonuç vermektedir.sonuç alanlar yada deneyenler yazarsanız sevinirim..

Bende 100% etki etti ins sanada iyi gelir kardesim.

Çok ama çok teşekkür ediyorum, bunu kesin deneyeceğim. Yarın ilk işim hatta bunu denemek olacak, yoksa kaşıntıdan kafamı kopartacağım. Çok fena kaşınıyor, aşırı rahatsız oluyorum. İnşallah geçer, bunu not alıyorum şimdi.

Not al youtubedende görebilirsin ibrahim saracoglu egzema yaz cikiyor 4.30 dklik bi video trtde yayinlaniyor saniyorsam kesin faydasini gördüm ben. Ellerimde vardi benimde 3-4 senedir cektim cok kötü ellerimden su akiyordu resmen utaniyordum slm verirken filan. Ins faydasini görürsün. Özelden yazarsin artik ben yeniyim burda pek bilmiyorum egzema konusunu görünce yaziyim dedim :)

Ertan bey, kaç hafta veya ay sürdü geçmesi acaba?

[YOUTUBE]VXwbYHWfIYs[/YOUTUBE]

Evet görüntü o, valla fazla sürmedi ztn bastan hemen faydasini gösterdi en fazla 1 ay sürdü. Iyilesmem. Hergün yapmadim ama ilk 1 hafta hep yaptim. Sonra 2-3 günde bire düsürdüm.

Çok geçmiş olsun eşimin abisinde sedef hastalığı var kesin tedavisi yok diye biliyorum allah acil şifalar versin.

Allah açil şifalar versin tevfik abi yapabileceğimiz bir şey varsa biliyorsun...........