petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Eksik bişey var gibi

Konusu 'Üretim İçin Önerileriniz' forumundadır ve eginenes tarafından 24 Temmuz 2015 başlatılmıştır.

1. eginenes

eginenes New Member

Beğenileri:
    0
    Merhabalar arkadaşlar ..
    Bir çift muhabbet kusum var ikiside yetişkin disiyi yavruyken alıp büyüttük yaşı gelip durmamaya başlayınca birde erkek aldım yanına ilkiyle anlasamadilar sonra başka bir tane erkekle değiştirdik. Yaklaşık olarak 3-4 ayı buluyor bununla çok iyi anlaşıyorlar yem kusma kasıma otusmeler yuvaya girip cikmalar erkeğin kur yaptığıni ve yuvaya koyduğum talasi falan düzeltip yer hazırladığını gördüm. Gel gelelim suluk 2 günde bir değişir ve normal yem+nijer karışımı kullanıyorum aldığım üretici oranını ayarlamisti.
    Ama bir türlü yavru alamadım çok büyük heves ettim bu yüzden size de danışmak istedim yapmadığım bişey var mi ? Öneri babında danisayim siz büyüklerime mama veya başka bişey gibi..
    Şimdiden teşekkürler fotolar altta [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    268
    Maşallah kuşlar çok güzeller.Birbirlerini yem kusma,öpüşme, kaşıma olması güzel gelişmeler. Sizin yapacağınız mama,yem ve su ihtiyaçları hariç rahatsız etmeden beklemek gerisi onlara kalmış. Bu arada ben olsam salıncağı çıkarır ve tünekleri tahta olanları ile değiştirirdim.

3. eginenes

eginenes New Member

Beğenileri:
    0
    Tahta tünek işi kolay salıncak çıktı tmmdir .mama yapımını bilmiyorum ayrıca günlük mama yapamam çalışıyorum daha doğrusu mama konusunda pek bir bilgimde yok

4. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    268
  5. eginenes

eginenes New Member

Beğenileri:
    0
    Bu mamayı deniyecem teşekkürler başka öneriniz varsa bekliyorum arkadaşlar

#5 eginenes, 24 Temmuz 2015
    Son düzenleme: 24 Temmuz 2015
  6. Mehmt DEMİR

Mehmt DEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Bildiğim kadarıyla dişi hafiften kızışmışta erkekte iş yok kızıştırıcı yem koy.

Sayfayı Paylaş