Karadeniz Pet

Eksik Gedik Var mı Görmediğim Dostlar

Kral KARAKIR

Meraklı Üye
Dostlar selam herkese kafes hakkında yorum ve önerilerinizi bekliyorum tünek sayısını arttırmalımıyım

31ef25b8af10b89518d82c9a88f5ee93.jpg
25f779194d2832fa34666c908bbef7b1.jpg
b86ed79ed6b2f77df35722ae34c1c3f5.jpg
de10e8071e517f92857d9ed3dc2818ad.jpg
85637efc0eb15c92b8014870dcf2779b.jpg
fce281b5c2009b64b6a01fc0eaa02715.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

Daha ne olsun Maşallah çok güzel olmuş güle güle besleyin.

Dostlar selam herkese kafes hakkında yorum ve önerilerinizi bekliyorum tünek sayısını arttırmalımıyım

31ef25b8af10b89518d82c9a88f5ee93.jpg
25f779194d2832fa34666c908bbef7b1.jpg
b86ed79ed6b2f77df35722ae34c1c3f5.jpg
de10e8071e517f92857d9ed3dc2818ad.jpg
85637efc0eb15c92b8014870dcf2779b.jpg
fce281b5c2009b64b6a01fc0eaa02715.jpg

Hagen vision S12 galiba kafes..tünek sayısı az değil aksine fazla kanat çırpacak uçacak yer kalmamış bence...

Herşey var ama biraz fazla doldurmuşsun dostum.

Tünekleri azalt o plastiklerden 1 tane bırakabilirsin.
Tahta tünek kullanmanı öneririm.Banyoluğunda sürekli takılı kalmasına gerek yok.Yazın istediğinde takarsın.
Üretimde iken kafesi S01 boyutuna düşürebilirsin.
Yazın geniş olsun diye yükseltirsin.Bu kafesten ziyade M01 bence daha doğru.

Maşaallah güzel kafesiniz ve kuşlarınız var güle güle besleyin

Birde o kuşları o iki kapı arasında tutmaz.Çarpılırlar ceyrana.

Birde o kuşları o iki kapı arasında tutmaz.Çarpılırlar ceyrana.

Şuan kış modu kapıların ikisi devamlı kapalı özel battaniyeleri var havalandırma için kapı açılacak olursa battaniye ile kafes sıkıca kaplıyor evdekiler bu konuda tembihli yaz dönemi kafesin yeri değişiyor

Valla ne demeli.Keşke herkes sizin gibi düşünceli olsa.
Maşallah hayırlı üretimler.

yuvalığı nerden aldınız hocam ?
çok profesyonel duruyor netten baktım bulamadım ? + banyluğuda

Kral dairesi. Maşallah

C6903 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

öncelikle çok özen gösterip bir sürü masraf yapmışsınız, tebrikler. kuşlarınızı 2 kapı arasından alıp hava akımının olmadığı bir köşeye daimi olarak alın.
kafes düzenine gelince mama kaplarını kapıya yakın koymaya alıştırın, ürkme durumu olmasın.
banyoluğu hep takmayın, suyu seven canlılar ama bir o kadar da hassaslar. yazın günde 1 saat birkaç gün arayla kışın da isteğe bağlı asarsınız.
gaga taşı, suluk ve yemliklerin tamamını yuvalık girişine yakın konumlandırın. böylece dişinin yuvaya girme durumunu arttırırsınız, aynı zamanda kuluçkadayken dişinin işini kolaylaştırır.
tam yuvalık girişinin önünden geçecek bir tünek koyun, yuvalık girişine yakın tünek olması durumu çok kolaylaştırır.

eğer yavru almak niyetindeyseniz ve kuşlarınız evcil değiller ise kafesi biraz daha yükseğe koyun. aksi durumda eğer evciller ise bir sıkıntı olmaz ama evcil değiller ise inanın yavru almak çok zor olur.

Herşey var ama biraz fazla doldurmuşsun dostum.

Tünekleri azalt o plastiklerden 1 tane bırakabilirsin.
Tahta tünek kullanmanı öneririm.Banyoluğunda sürekli takılı kalmasına gerek yok.Yazın istediğinde takarsın.
Üretimde iken kafesi S01 boyutuna düşürebilirsin.
Yazın geniş olsun diye yükseltirsin.Bu kafesten ziyade M01 bence daha doğru.

Hüseyin bey bu plastik tünekler hagen in orjinal tünekleri kuşun ayağındaki kan dolaşımının saglıklı gerçekleşmesi için özel tasarım çoğu üretici plastiğe karşı biliyorum ama bunlar dandik üçüncü sınıf plastik tünek olmadığı için çok dert etmedim birde en alta dogal daldan tünek yaptım hayvan iç güdüsel isterse ondada tüneyebiliyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:14 -->-> Daha önceki mesaj 22:12 --

yuvalığı nerden aldınız hocam ?
çok profesyonel duruyor netten baktım bulamadım ? + banyluğuda

Yuvalık hagen orjinal yuvalığı netten aldımama çok zor buldum hiç biryerde stok yok müsait zamanımda site ismini paylaşıyım şuan hatırlayamadım

Son düzenleme:
aslında dik bir kafes yerine yanlamasına geniş olsa daha iyi olurdu çünkü kuşlar herzaman en üstte durma iç güdüleri sahipler yüksekte daha cok güvende hissedecekleri için alta fazla inmeyeceklerdir , yemleri en alta koymanız yemin kirlenmesini ve hijyen açısından iyi olmayacağı düşüncesindeyim kuşlar üstte oldukları için kaka vs. yemin üstüne gelebilir , bu yüzden yemlikleri yükseğe cıkarın ,

yuvalık içinse yuvalık önüne bir tünek cıkartın ahşap olsun tünek oyuncak vs. ilgi çekici şeyleri yuvalığın yakınlarına koyarsanız daha iyi olacaktır , yuvalığın içinede talas koymayı unutmayın , çünkü ileride yavrularınız olursa pisledikleri için kakalarının onlara yapışma olasılığı yüksek oluyor hijyen açısından iyi olur ayrıca yavrularda çarpık bacak olaylarıda olmaz ve yumurtaların hasar görme durumlarıda daha az olur.

ve böyle bir kafes her kuşa nasip olmaz :D kesinlikle kuşlarınız mutluluk içindelerdir.

Devasal olmus cok begendim valla , böyle yapmak lazim kucuk kafeste kanat cirpip tüy yapiyor bunda gene o olmaz yukarda cirpinsin dursun yemlikler muhtesem guzel bi ortam kurmuşsunuz

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Valla ne demeli.Keşke herkes sizin gibi düşünceli olsa.
Maşallah hayırlı üretimler.

Hüseyin bey m01 daha doğru tercih demişsiniz ya benim asıl hayalim m01 degilde m02 hatta dahada hayal L12 ama fiyatlar s02 den sonra cok katlanıyor şimdilik gücüm yetmiyor onlara

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:46 -->-> Daha önceki mesaj 14:42 --

Devasal olmus cok begendim valla , böyle yapmak lazim kucuk kafeste kanat cirpip tüy yapiyor bunda gene o olmaz yukarda cirpinsin dursun yemlikler muhtesem guzel bi ortam kurmuşsunuz

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Tesekkürler dostum darısı başına diyelim o zaman

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:16 -->-> Daha önceki mesaj 14:46 --

aslında dik bir kafes yerine yanlamasına geniş olsa daha iyi olurdu çünkü kuşlar herzaman en üstte durma iç güdüleri sahipler yüksekte daha cok güvende hissedecekleri için alta fazla inmeyeceklerdir , yemleri en alta koymanız yemin kirlenmesini ve hijyen açısından iyi olmayacağı düşüncesindeyim kuşlar üstte oldukları için kaka vs. yemin üstüne gelebilir , bu yüzden yemlikleri yükseğe cıkarın ,

yuvalık içinse yuvalık önüne bir tünek cıkartın ahşap olsun tünek oyuncak vs. ilgi çekici şeyleri yuvalığın yakınlarına koyarsanız daha iyi olacaktır , yuvalığın içinede talas koymayı unutmayın , çünkü ileride yavrularınız olursa pisledikleri için kakalarının onlara yapışma olasılığı yüksek oluyor hijyen açısından iyi olur ayrıca yavrularda çarpık bacak olaylarıda olmaz ve yumurtaların hasar görme durumlarıda daha az olur.

ve böyle bir kafes her kuşa nasip olmaz :D kesinlikle kuşlarınız mutluluk içindelerdir.

Selam kafes boyutları için şimdilik gücüm buna yetti belki ileride bunu satıp m02 yada L12 modelini alabilirim.

Yemler en aşağıda çünkü hagen kafeslerde yemliklerin yeri orası ama onların üstünde çatışarı var foto çekerken koymamışım o yüzden içine pislik girmiyor herşeyi düşünmüşler ama ben zaten onlara akıllı yemlik aldım keratalar aşağıdaki yemlere hiç bakmıyorlar sanırım onları çıkarıp dışardaki kuşlara vereceğim.

Bir tık ustte mamalar var. Aşağıda tutma sebebim o kadar dagınık yiyorlar ki etraf mahvoluyor yüksekte oldugunda. Aşağıda olmasına ragmen etraf battıgı için istemeye istemeye tül takmak zorunda kaldım kafesin orijinalliği gitti ama yapıcak birşey yok, yoksa eşim beni kesicekti.

Öneriniz benimde kafama yattı yukardan tüneği çıkarıp yuvanin önüne gelicek şekilde paralel taktım kalamar kemiği vitamin bloğunu ve mineral bloğunuda yuvalığın yanına taşıdım daha iyi oldu sanki yuvanın içinde çam talaşı var onuda satın almıştım zaten son hali alttaki gibi oldu
b90b84d6af9cce2dc46a66dd0c3ba310.jpg

Son olarak zaman ayırıp özenli bir yorup yapmışsınız bunun için çok teşekkür ederim hepsini dikkatlice okudum ve yanıt vermeye çalıştım cok sagolun

bu yuvalıktan bende sipariş verdim :) sizden hırsızlık yaptım :D , bu arada akıllı yemlik demeyi unutmuşum o daha kullanışlı olur gerçi benim kuş akıllı yemlikteki yemin olduğu kısmı ayağıyla eşerek yemleri oraya buraya saçıyor umarım sizinkiler öyle şeyler yapmazlar biraz haylaz :D

tabi gönül en büyüğünü istiyor ama ben S02'dense M01 dedim.
Dediğiniz gibi ne kadar büyük kafes o kadar rahatlık.

bu yuvalıktan bende sipariş verdim :) sizden hırsızlık yaptım :D , bu arada akıllı yemlik demeyi unutmuşum o daha kullanışlı olur gerçi benim kuş akıllı yemlikteki yemin olduğu kısmı ayağıyla eşerek yemleri oraya buraya saçıyor umarım sizinkiler öyle şeyler yapmazlar biraz haylaz :D

Süper bi arkadaş daha soruyordu hangi siteden aldınız paylaşın isterseniz.

Akıllı yemlikte benim hiç sıkıntı yok onuda maliyetli bişi aldım o kadar sıkıntılar olmuyor

Geri