Karadeniz Pet

Ektiğim yemler başak ta salarmış :)

ab301

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
.
KIZIL DARI. Haziran 25 te ekmiştim.

1 haftada çıkmıştı

Son düzenleme:
Hayırlı olsun. Elimde bir miktar ak ve kızıl darı var. Nasıl ekmem gerekli ayrıca tohumu mu olmalı yoksa darı taneleri mi tohum oluyor. Gerçekten çok merak ediyorum.

Hayırlı olsun. Elimde bir miktar ak ve kızıl darı var. Nasıl ekmem gerekli ayrıca tohumu mu olmalı yoksa darı taneleri mi tohum oluyor. Gerçekten çok merak ediyorum.

Kuşun yediğini ekin zaten tohum o. Bu vakitten sonra ancak saksıda ev içine ekilebilir hasat 3 ay sürecek. Ekim Kasımda havalarda soğur

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:12 -->-> Daha önceki mesaj 19:10 --

Ekim için toprağı 2-3 parmak eşin. Hafif tohum serpip. Üzerine 1 cm toprak örtün. İlk başlarda hergün sulayın tamamdır.

Anladım. Teşekkür ederim ben pet şişeyi kesip deneyeceğim kaç tane tohum ekmeliyim yaklaşık olarak?

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Anladım. Teşekkür ederim ben pet şişeyi kesip deneyeceğim kaç tane tohum ekmeliyim yaklaşık olarak?

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Büyük 5 litrelik Pet şişeye 15 tane atın. Hepsi çıkmıyo zaten çoğu çıkıyo. Çokta sık olunca büyümüyo

konu üzerinden 4 ay geçmiş ama deneyiminizi aşamalı olarak paylaşabilir misiniz? sağlıklı bir şekilde
hasat edebildiniz mi.
yapılması gerekenler, yapılmaması gerekenler?
dal darıdan aldığınız tohumu mu ektiniz yoksa direk yemleri mi ektiniz?
Nisan gibi ekmeyi düşünüyorum, şimdiden araştırmalara başladım, yardımcı olursanız sevinirim ?

Normal kuslarin gunluk yedigi yemle oluyormu darı

Normal buğday gibi ekilir kuşun yemlerinden ekdigini yazmış zaten ilkbaharda dikilir ilkbahar yağızlarıyla gelişir eğer yağmur olmazsa sularsınız tohumların şişip patlaması icin resimdeki gibi başak lar gelişince sadece güneşe ihtiyaç duyar ve kurur ama bahçede diğer yabani kuşlardan korunması gerekir bende bu bahar dikeyim bari merak ettim.

Son düzenleme:
kurutup mu veriyoruz yoksa bu yeşil şekilde koparıp mı veriyoruz kuşlara?

yuh kaç ayda yetişiyor ki bunlar böyle

bugday gibidir başak oluştugunda suyu kesersiniz tohumları olgunlaşır bitki bikaç haftada kurur ve kuşlara başak kısımlarını asarak verirsiniz.

Geri