Karadeniz Pet

El Yapımı Dubleks Salma :)

ercihann

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar.

Youtube üzerinde gördüğüm bir video daki ev içine salmayı bende yapmak istedim ve işe koyuldum. İlk etapta marangoz arkadaşıma çıta almak için gittiğimde eski çıkma kapıların kasalarını 2cm x 2cm olarak kestirip aldım ve işe başladım. Tabanı evde eskiden kalma kullanılmayan sunta dolap vardı onu keserek önce zemini oluşturdum. Yan kısımlarını boydan boya yuvalık olarak ayarladım ve toplamda 20 yuvalık çıktı. Bitimine çok az kala çıtalarım yetmedi ve tekrardan marangoza arkadaşıma gittiğimde sağolsun "Sen bu kadar çıtası napıyon böyle çaktırmadan kendine evmi yapıyon" diye ilk etapta biraz şaşırmış olsa da alaycı bir tavırla da " sen bu hızla gidersen buna dubleksi de çıkarsın" cümlesi ile kafamı tamamen çelmiş bulundu ve içimi kemiren o cümlesi bana o hızla dubleksi de yaptırmış bulunmakta. Bi yandan iyi oldu diye düşünüyorum yavrularımı da en azından üst katta tutarım diye düşündüm ve üst kada yuvalık hiç yapmadım :) Dükkanının önünden gelip geçtikçe hala şakasını yapar ve o çıtalar sana yetmez gel keselim der hala ve ne hikmetse sanki içine doğmuş ve çıtalar gerçekten de yetmedi :) Resimlerdeki tepede yer alan ince kontrolit ile kapalı kısımların varlığı o yüzdendir. Tekrardan gidip çıta isteyemedim utandım doğrusu :)

Youtube üzerinde görüpte beni gaza getiren salma işte bu ilk önce onu göstermek istedim :)

Bu ilk tabanım. Eski dolabı bozarak oluşturduğum.

Burada Taban üzerine yavaş yavaş iskeleti oturtmaya başladım.

İskeletin devamı.

Burada Dubleksin başlangıcı :)

Dublekse devam :)

işte mutlu son. Dubleks ile birlikte bitmiş hali burada :)

Bunlarda kafesimizin ilk misafirleri ve direk dubleks katında misafirimiz oldular. :) Ama geldiklerinin ertesi günü erkek ishal oldu ve tüye girdi :S Hemen evin içine kafes ile birlikte aldım ve şu anda maşallahı var. 3 gün içerisinde zıpkın gibi bir delikanlı oldu :)

Benim burada kalan eksiklerim içerisi ile ilgili olarak yemlik suluk hepsi tamam led aydınlatmalarım bu gün geliyor ve kısmetse akşama onlarıda takacağım fakat tünekler için hazır 2 cm çapında daire çıta bulamadım her yerde 10mm 12mm çapında var :S Benim istediğim içeri merdivenlerinden dönme dolabına evde hem hobi amaçtı hemde yavrucuklarıma eğlence olsun diye kendim bir şeyler yapmak istiyorum. Bildiğiniz bir site yada bursa da bir yer var ise lütfen söyleyiniz.

Lütfen eleştirilerinizi çekinmeden yapın. Yapın ki gözümden kaçan yapmadığım ve bilmeyip te yapmadığım yerler muhakkak vardır ki mubişlerimin istekleri eksik kalmasın. Hepsini yapayım :)

Ön tarafta kullandığım çubuklar bambu patates çubukları. Kemirmeleri hüç sorun değil 1000 adet daha sipariş geçtim gelmesini bekliyorum. istedikleri kadar kemirebilirler sıkılmadan yenilerini takarım ben yeterki onlar mutlu olsun :)

Unutmadan kullandığım takımlarında bunlar :)

Çok güzel olmuş güle güle kullansınlar :D

[MENTION=15268]ercihann[/MENTION] Emeğine sağlık. Emekle yapılan her şey güzel olur.

çok güzel emeğine sağlık.

emeğinize sağlık çok güzel olmuş.

Güle güle kullanın emeğinize sağlık

Tebrik ederim emeğinize sağlık,kuşlarınız sağlıkla yaşasın içerisinde

5 yıldızlı otel gibi olmus. Gerçekten cok guzel benim kuş olasim geldi bi an. Isin icinde kendi emeginizde olunca imrendim açıkçasi el becerim olsada bende yapsam :)

emeğine sağlık süper ötesi :)

Gerçekten çok güzel emeğine sağlık

Tebrik ederim emeğinize sağlık,kuşlarınız sağlıkla yaşasın içerisinde

5 yıldızlı otel gibi olmus. Gerçekten cok guzel benim kuş olasim geldi bi an. Isin icinde kendi emeginizde olunca imrendim açıkçasi el becerim olsada bende yapsam :)

Beğenmenize sevindim arkadaşlar çok teşekkür ederim. Umarım daha güzelleri sizlerin olur. :)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 09:11 -->-> Daha önceki mesaj 09:10 --

Artık ledlerimizi de taktık. Mubişlerimizi kısmet olursa bu akşam alıp yeni yuvalarına koyacağız :)

Geri