Karadeniz Pet

El Yapımı Kafesim

Önder AYYILDIZ

Meraklı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
El Yapımı Kafesim - Minyatür Kulubem Bitiyor :)

Henüz kuşum yok ama kafesim tamamlanır tamamlanmaz alıcam. Petshoptan Almaktansa üreticiden almak istiyorum. Düzce de yasıyorum. Sakarya Bolu cevre illerden satan varsa yazarsa sevinirim.

Malzemeler
8 Adet 60 cm / 2x1
8 Adet 50 Cm / 2x1
8 Adet 40 cm / 2x1
8 Adet 35 cm / 2x1 (Kapı vs için ufak tefek kesmeler vs oldu.)
Tutkal - Beyaz Yağlı Boya - Cam Çivisi
Zımba - 2 m2 ye yakın tel
Çıtalar (10 Tl) - Tel (15 tl) - Boya (7 tl) - Menteşe ve kilitler (4 tl) toplamda 35-40 tl gibi bi para harcadım.

Önce Sıcak silikonla aldığım malzeleri tuturup alacagı sekli görmek istedim.

Daha sonra bütün çıtaları zımparaladım.

Alt ve Üst Taban

Boyaya Başladım.

Çatıyı Hazırladım.

Boya Bitimi.

20x22 Kapı

Birde büyük yan kapı yaptım.

Tellerin Tutturuluşu

Bitmek Üzere Akşam Biteceğini umuyorum.

Bunlarda Kapılar için Kilit ve Menteşelerim

ZLaRzo
ZLaRzo

Son düzenleme:
Emeğinize sağlık. Güle güle kullanır,bol bol yavru alırsınız İnşallah.(Merak ettiğim için soruyorum; tutkal yerine tel zımba kullanılmaz mı acaba, tutkal kuşların kemirmesi ile olumsuz sonuçlar doğurabilir)

Eline sağlık.
Karbonatı ne için kullandın?
Sağolun. Karbonatla japon yapıştırıcısı bir araya geldiğinde sert plastik gibi bi madde oluşturuyor çıtalar ince oldugundan bazen aynı yere bi kaç çivi cakmak zorunda kaldım sök çak sök çak o zedelenmeleri onarmak için kullandım.

Bende böyle bir kafes yapmak istiyorum malzemeleri nerden aldınız ve maliyet ne kadar tuttu acaba çok güzel olmuş elinize sağlık

Emeğinize sağlık. Güle güle kullanır,bol bol yavru alırsınız İnşallah.(Merak ettiğim için soruyorum; tutkal yerine tel zımba kullanılmaz mı acaba, tutkal kuşların kemirmesi ile olumsuz sonuçlar doğurabilir)
Sağolun. İnşallah :) Tutkalı 1 damla dışa taşmayacak şekilde damlattım. Çivi ile sabitledim fakat yinede birer damla damlattım aralara. Aslında 1 cm den daha uzun zımba bulabilseydim hiç çivide kullanmayıp direk zımbayla yapmayı düşünüyordum.

Vida olmaz mı acaba ?
Çıtalar 2 x 1 Cm vida direk çatlatırdı. İlerde tekrar yapacak olursam ki yapmayı düşünüyorum zevkli bi iş. 2 x 2 cm kullanmayı düşünüyorum. 2x2 li bi çıtada cok rahat kullanılabilir vida.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 13:50 -->-> Daha önceki mesaj 13:48 --

Güzel ama keşke boyamasaydınız inş kuşlar kemirmezler :S sonucu ishal ve ölüm olabilir.
İçeride kalan bi tahta yok önlerinde hep teller var kemirmezler diye umuyorum.:confused: Ama her ihtimale karşı cımpadan önce şeffaf sert plastikten kagıt ınceliğinde bi malzeme var adı aklımda değil onalrdan şerit olarak kesip tellerin altına koyabilirim sanırım

Çıtalar 2 x 1 Cm vida direk çatlatırdı. İlerde tekrar yapacak olursam ki yapmayı düşünüyorum zevkli bi iş. 2 x 2 cm kullanmayı düşünüyorum. 2x2 li bi çıtada cok rahat kullanılabilir vida.

Çok ince vidalar var, önce yapıştırıp, kuruduktan sonra ince bir yol açıp sonra vida atılabilir. Tabi kullanılacak ağacın yumuşak olması gerek. Yumuşak ağacında kuruyup dönme riski var. :)

Bende böyle bir kafes yapmak istiyorum malzemeleri nerden aldınız ve maliyet ne kadar tuttu acaba çok güzel olmuş elinize sağlık
Sağolun.. Listeyi güncelleyip fiyatlarıda ekliyorum.
Çıtalar 10 tl tuttu. Marangozdan Kalan malzemelerde herhangi bi hırdavatçıdan alınabilir.
Telde 15 tl tuttu aslında fazla geldi ama heryerde yeşil rengi vardı mecbur tamam dedim.
Boya (7 tl) ki çok arttı.
Menteşeler (4 Adet 2 tl)
Kilit (2 Adet 2 tl)
Diğer Zımba makinesi felan vardı evde ama oda ortalma 20-30 tl arası.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 14:00 -->-> Daha önceki mesaj 13:58 --

Çok ince vidalar var, önce yapıştırıp, kuruduktan sonra ince bir yol açıp sonra vida atılabilir. Tabi kullanılacak ağacın yumuşak olması gerek. Yumuşak ağacında kuruyup dönme riski var. :)
Yumuşak agacında dediğiniz gibi riski var. En Temizi dediğiniz gibi önden matkapla bi yol açıp ardından vidalamak artık bidaha ki ne :)

Ellerinize sağlık güzel olmuş. bol bol yavru alırsınız inşallah.

Ellerinize sağlık güzel olmuş. bol bol yavru alırsınız inşallah.
Sağolun İnşallah..

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 08:27 -->-> Daha önceki mesaj 14:42 --

Dün akşam bitiririm hesabı yapıyordum ama taban ve çatı kenarları umdugundan zor oldu bu akşam bitecek inşallah :D
Çatımız hazır

Çatı hariç teller tamamlandı.

Çatıya Devam

Yan kapımız

[MENTION=15628]onderayyildiz[/MENTION] Emeğine sağlık. Alın teri olan her iş güzeldir.

emeğinize sağlık çok güzel.

maşallah bana da böyle bi salma lazım dı buna benzer yapayım

[MENTION=6456]bettikler[/MENTION] teşekkürler. Tavsiyem 2x2 cm ince çıta kullanmayın kesinlikle :)

Geri