Karadeniz Pet

El Yapımı Yuvalık .

• Konbuyu başlatan cicikuş123
  • Başlangıç tarihi
C

cicikuş123

Guest
Arkadaşlar arkadaşımla bugün bir yuvalık yaptık biraz kötü olmuş olabilir sizce nasıl ve işe yarar mı ? Cevaplarınızı Bekliyorum...

Moderatör tarafında düzenlendi:
aslında yuvalığı soldan sağa biraz daha geniş yapıp.giriş deliğini tam ortaya değilde sağa veya sola doğru yaparsan,kuşlar giriş çıkışlarda yavruları ezmemiş olur.bu yavruluğun arka kapısı varmı

Yavruları veya yumurtaları kontrol etmen için bi arka kapı lazım

karton gibi o yuva bence olmaz. sonra kontrol yapabilmen için arkaya bir kapı yapman lazım. birde tünek koyacak yer :)

Yani iyi değil mi ? :( :( :( şimdi arkasına bakmak için kapı yaptım bide deliğin altına tünek taktım önünde durmaları için başka ne yapayım ?

Kardesim yuva kartondan kus onu kemiricek dolayısı ile delinicek ;)

Ayrıca dışını plastik ile kaplamışın galiba hava almaz. Bence sen ince tahta veya ona benzer bir malzeme ile yeniden yap.

Hiç olmamış bence. Gidip petshoptan alabilirsin 5-10 TL civarı. Kendin yapmak istiyorsan, ahşaptan yapman daha sağlıklı.

Yarama tuz basma. :( Her gün çiftleşiyorlar, hala yuvada ama bir yumurta yapamadı! Gerçi 2 gündür bakmıyorum ama sanmıyorum yan. :( Yaram içerdeeee vay yaram içerdeee...

hahah :D yazık ya sana valla yazık :D

Olmaz bu yuva benim kuşlar odunu kemirip deliyor. Kaçar felan maazallah hiç gerek yok

Geri