Ele alışan kuş çiftleşirmi ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Samet YILDIZ tarafından 28 Aralık 2013 başlatılmıştır.

 1. Samet YILDIZ
  Çevrimdışı

  Arkadaşlar 1 yaşında erkeğim var ele alışkın dişiye kur yapıyor yola getiriyor,tek ayağını atıyo gerisi gelmiyor bunu kuşcuya anlattım kuşcu erkeği değiştir dedi kuşum ele omuza geliyor :) sizce ele alışkın olduğundanmı böyle yapıyor bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.
   
 2. Efe Çalışkan
  Çevrimdışı

  değiştirmene gerek yok onları hafıf yuksek sakin bir yere as kafesi yuvalığı tak ve kuşları uçurma sadece yem ve su için gözük sen ilgilenmezsen onlarda birbirleriyle ilgileneceklerdir :)
   
 3. Samet YILDIZ
  Çevrimdışı

  hocam kafes çifthane mecbur koltukta duruyor erkek ele alışkın olduğundanmı diğer ayağı atmıyor acaba :)
   
 4. Efe Çalışkan
  Çevrimdışı

  yok bunun ele alışkanlıkla alakası yok :) ya tecrübesiz yada yavaş yavaş kur yapıyo ondan öyle yada dişi biraz isteksizdir ondandır :) ama emin ol hiç sorun yok bi kafes al ve yuvalığı tak kuşlada ilgilenme tez zamanda alırsın hayırlı haberi benden demesi :)
   
 5. Crowlie
  Çevrimdışı

  Crowlie Guest

  Ele alışkın olmasıyla alakası olduğunu sanmıyorum. Bizim abinin kuş konuşuyordu ele avuca da geliyordu fakat çiftleşti. Çift olduğu için konuşmuyor şimdi ;) Biraz daha sabret büyük ihtimalle çiftleşmeye başlarlar. Ayrıca yemlerine nijer de karıştırabilirsin. Haftada 1 defa mama vermen de sağlıkları ve kızgınlıkları açısından iyi olacaktır görüşündeyim...
   

Sayfayı Paylaş