Karadeniz Pet

Ele Alışım

Galiba 3. oluyor konuyu açalı 1 kere mesaj yazıldıktan sonra geri bildirim yapılmadı tekrar açma gereğinde bulundum çünkü benim buna çözüm bulmam lazım.

3 MUHABBET KUŞUM VAR

2 DİŞİ

1 ERKEK

1 DİŞİ BALKONDA YAKALADIM

ERKEK OLAN BENİ ESKİDEN SEVİYODU AMA ŞU ANDA BENDEN KORKUYOR

DİĞERLERİ HEP BENDEN KORKTU

ERKEĞİ NASIL ELE ALIŞTIRIRIM VEYA DİĞERLERİNİ HEPSİ AYNI KAFESTELER

AYIRMA İŞLEMİ GEREKİYORSA YAPAYIM AMA UNUTMAYIN ONLARINDA BİR DUYGULARI VAR

Ayırma işlemi ile anca eğitebilirsin diğer kuşlarla olması imkansız forumda'eğitim konuları var incelyebilirsin.

mehmet bey merhabalar öncelikle kuşlarınızın durumunu daha detaylı yazarsanız yardımcı olmaya çalışırım, belirtmeliyim ki uzun zamandır kuş besliyorum sakız bey benim 4. muhabbet kuşum fakat forumda benden daha bilgili birileri de muhakkak çıkacaktır ve benim tecrubelerime göre kuşu ele alıştırmak için kesin kurallar yok. elinizi kafese soktuğunuzda tepkileri ne oluyor? 3 kuş birlikteyken ben hiç eğitim veremedim algıları birbirlerine kayıyor bu nedenle elinizden korkmayan size en yakın davranan kuşu tek bırakıp diğerlerini sırayla yanına almakta fayda var. içlerinden size en yakın davranan kuşu seçtikten sonra ikinci aşama elden yem yemeyi öğretmek. Sonrasında kafes dışında beslemek, her zaman tek komut vererek çağırmak ve yaptığı doğru hamleleri ödüllendirerek ilerlemek genelde başarıyı getiriyor. her kuş aynı ödülü kabul etmiyor yanıma çağırırken bazısı yem aldığında mutlu olurken bazısını çağırmak için sevdiği oyuncak daha etkili oluyor.

Ahmet Bey 2 Disi benden bayagi bi uzak o yuzden bende erkegi tek birakicam acaba kac gunde alisirlar digerleri bendeb korkuyo bu benden korkmuyo onceden zaten benim elime gelmisligi vardi ins olur dediginiz

Kuslarinizin fotoğrafını bi koyun bakalım

yanlıs anlamayın ama zaten forumda egıtımle ılgılı bılgıler var 3 kere konu acmıssınız bılgı alamamıssınız foruma bır kere goz atsanız zaten bılgılerı bulacaksınız
3 kusu alıstırmak zordur erkek kusunuzda sıze alıskın degıl onceden gelmıslıgı var dıyosunuz kuslar sıze yabancı bu zamana kadar ılgılenmemıssınız ayrıca 3 kus var 2 dısı 1 erkek sız ılk erkegı alıstıracaksınız sız kafeslerı ayırsanız daha sonra erkek kusu salsanız erkek kus dısı kusların yanına gıdecek ve sızle yıne ılgılenmeyecek ısınız zor kolay gelsın

Geri