Karadeniz Pet

Ele Alıştırma Cabaları.

İsmail GÜLPINAR

Meraklı Üye
Arkadaslar erkek ve 2-3 aylık muhabbet kuşumu alalı 8 gün oldu ilk birkacgün hic ellemedim ama birdefa yem kabuklarını temizlerken kafesin kapısından odaya kactı biraz saatin ustundeyken parmagımı gögüsüne yaklastırınca üstüne cıktı ve kafesine öylece koydum.ara ara kafasını oksadım ve cici kuş lafını ögretmeye calıstım 2-3 gece cici kuş diyince kendini paraladı deli gibi öttü ve sanki bişeyler mırıldanıyordu acaba konusmayamı calısıyodu ? Ardından bugun (8 günde) dısarı saldım veyine saatın ustune uctu sonra koltugun basına yem koydum geldi onu yedi ardından elimi koltuga sürterek ayagının altına dogru ilerlettim ilk basta geri geri kactı sonra elimin üstüne cıktı 10 dk elimin üstünde saga sola bakındı sonra tırnaklarını felan yaladı ayagındaki pulları kopardı sonra elimi cektim geri koltuga indi sonra tekrar önüne tutum üstüne sıcrdı biraz durdu bi gaga attı. sonra biraz kaldırdım elimi uctu saatin üstüne saatin üstündeyken parmagımı yaklastırdım üstüne cıktı sonra kafesinin kapısından iceri soktum kafesine girdi ama koltukdayken ve kafesteyken elimden yem yediremedim.
Size sorum acaba dogru yoldamıyım bana alısıyormu ve yapmam gereken seyler ne yanlışlarım ne söylerseniz sevinirim.

Şimdiden tesekkürler...

kardeşim film gibi anlatmışsın anı anına yaşadık. kuşun daha yavru sayılır eğitime açık. bu şekilde ilgilenmeye devam et

Abi bütün ayrıntısı ile anlatmak istedim :D Teşekkürler.

benim de 2 aylık bir yavru erkek kuşum var 2. günündeyiz fakat mutsuz..o süreçlerdengeçtimi kuşunuz?
demin kuş sesi açtım baya bir heyecan yaptı halen yuvayı özlüyor. şimdilik daha az korkmaya başladı benden ama sizde durumlar nasıldı ismail bey?

benim de 2 aylık bir yavru erkek kuşum var 2. günündeyiz fakat mutsuz..o süreçlerdengeçtimi kuşunuz?
demin kuş sesi açtım baya bir heyecan yaptı halen yuvayı özlüyor. şimdilik daha az korkmaya başladı benden ama sizde durumlar nasıldı ismail bey?

kardeşim daha 2. gün cok erken alışması için. 1-2 haftaya alışır. kuşu eğitmek istiyorsan kuş sesi dinletmemeni tavsiye ederim

geldiğinden beri hiç ötmüyordu kaldıki ben almadan izlediğimde kafesindeki en aktif kuşlardan biriydi..Bariz bir özlem var hemcinslerine karşı dinlettikten sonra çok üzüldüm 1 dakka olmadan kapadım zaten de bi daha töbe:(

ilk 1 gün yem yemez su icmez 2 gün yemini yemeye baslar ve su icer ama bi kösede donup kalır ne öter ne hareket eder ilk bir hafta böyle devam eder.1 haftanın sonunda ötmeye baslar ve hareket eder siz odadan cıkınca ötmeye baslar kus sesi duyarsa ötmeye baslar.siz ilk 3 gün hic ellemeyin yanına gelip konusun 4 günden itibaren kafasını oksayın ve onla konusun sonra parmagınızı gögüsüne dogru ittirin parmagınıza cıksın 6 -7 gün elinizden yem yedirin.8-9 gün olunca odaya bırakın gezsin sonra armagınızı uzatın üstüne cıksın kafesine koyun.bundan sonra hergün kafasını oksayın ögretmek istediginiz kelimeyi söyleyin dısarı cıkarıp oynamaya calısın böyle devam edin o size zamanla alısır.

Geri