Karadeniz Pet

Ele Alıştırma ve Cinsiyet

Fahri TAŞKIRAN

Yeni Üye
Limon 3 haftadır bizimle. Elimden yem yiyor ama aç kalınca... Yine aç olunca odanın içinde dal darıyı gösterince elime konup yiyor ve doyduktan sonra 1 saniye fazla kalmadan uçup gidiyor. Elim kafesin içindeyken ondan korkmuyor. Elimin etrafında korkmadan dolaşıyor.Fakat parmağıma konması için elimi yaklaştırınca kaçıyor. Nadiren dokunup sevebiliyorum. Daha omzumuza,kafamıza konmuşluğu yok. Yaklaşık 2 haftadır aynı seviyede taklı kaldık. Aşama kaydedemedik.
Fikir,öneri ve görüşlerinize açığım.
Bir de cinsiyet tahliline..Erkek olduğunu düşünüyorum,yanılıyor muyum?

oyuncakları cıkarın kafesten ilgilencegi bisey kalmasın sizinle ilgilencektir. ayrıca ayna vs varsa kesin cıkarın. aksamdan yemliği alın kafesden elinizdn yedirin. formda alıstırma teknikleri var ordanda bakabilirsiniz

erkek olduğu kesin, işin büyük kısmını aşmışsını aslında ama kafesinde çok oyuncak var gibi geldi bana size olan ilgisini dağıtır, kuş sizinle oynamaya zaman geçirmeye ihtiyaç duymuyor. ayna varsa aynayı ve oyuncakları kaldırın derim.

50 gunluk erkek. Tam egitmlik. Disari salmadan yem yedirin ve gogsune bastirarak parmaginiza cikmasini saglayin. Asla avuclamayin.

Erkek olduğu kesin fakat çok fazla oyuncak var kafesin içinde Dikkat çekebileceği bi zil bide sıkılmaması için maket kuş alsan yeterli halka zincirde koyabilirsin kafesin büyükse ama oyuncak sayısı maksimum 3 fazlası olmasın

....

Kafeste ayna yok kesinlikle...Forumdaki alıştırma tekniklerini uyguluyorum.Sanki ilerleme sağlayamıyorum bir süredir. Yerimizde sayıyoruz gibi.
Son 3 günden beri oyuncakları da çıkarttım. Hatta tüneğini bile alıyorum.Zaman zaman aç bırakıp elimden yediriyorum. O elime yem yemek için geldiğinde sıkıntı yok. Fakat ben yaklaşmaya çalışınca ürküyor.
Bazıları ilk kuşu alıp alıştırdığını söylüyor ama nasıl başarıyorlar anlayamıyorum.

Kuşunuz eğitim çağında bir erkek bıkmadan usanmadan devam edin zamanla size yaklaşacaktır maşaallah kuşunuza iyi eğlenceler

Geri