petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ele Alıştırma ve Cinsiyet

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Fahri TAŞKIRAN tarafından 2 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Fahri TAŞKIRAN

Fahri TAŞKIRAN New Member

Beğenileri:
    0
    Limon 3 haftadır bizimle. Elimden yem yiyor ama aç kalınca... Yine aç olunca odanın içinde dal darıyı gösterince elime konup yiyor ve doyduktan sonra 1 saniye fazla kalmadan uçup gidiyor. Elim kafesin içindeyken ondan korkmuyor. Elimin etrafında korkmadan dolaşıyor.Fakat parmağıma konması için elimi yaklaştırınca kaçıyor. Nadiren dokunup sevebiliyorum. Daha omzumuza,kafamıza konmuşluğu yok. Yaklaşık 2 haftadır aynı seviyede taklı kaldık. Aşama kaydedemedik.
    Fikir,öneri ve görüşlerinize açığım.
    Bir de cinsiyet tahliline..Erkek olduğunu düşünüyorum,yanılıyor muyum?

2. Erkan DEMİR

Beğenileri:
    0
    oyuncakları cıkarın kafesten ilgilencegi bisey kalmasın sizinle ilgilencektir. ayrıca ayna vs varsa kesin cıkarın. aksamdan yemliği alın kafesden elinizdn yedirin. formda alıstırma teknikleri var ordanda bakabilirsiniz

3. Halit Ç.

Halit Ç. Member

Beğenileri:
    0
    erkek olduğu kesin, işin büyük kısmını aşmışsını aslında ama kafesinde çok oyuncak var gibi geldi bana size olan ilgisini dağıtır, kuş sizinle oynamaya zaman geçirmeye ihtiyaç duymuyor. ayna varsa aynayı ve oyuncakları kaldırın derim.

4. KORDON

KORDON Active Member

Beğenileri:
    2
    50 gunluk erkek. Tam egitmlik. Disari salmadan yem yedirin ve gogsune bastirarak parmaginiza cikmasini saglayin. Asla avuclamayin.

5. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    43
    Erkek olduğu kesin fakat çok fazla oyuncak var kafesin içinde Dikkat çekebileceği bi zil bide sıkılmaması için maket kuş alsan yeterli halka zincirde koyabilirsin kafesin büyükse ama oyuncak sayısı maksimum 3 fazlası olmasın

....

6. Fahri TAŞKIRAN

Beğenileri:
    0
    Kafeste ayna yok kesinlikle...Forumdaki alıştırma tekniklerini uyguluyorum.Sanki ilerleme sağlayamıyorum bir süredir. Yerimizde sayıyoruz gibi.
    Son 3 günden beri oyuncakları da çıkarttım. Hatta tüneğini bile alıyorum.Zaman zaman aç bırakıp elimden yediriyorum. O elime yem yemek için geldiğinde sıkıntı yok. Fakat ben yaklaşmaya çalışınca ürküyor.
    Bazıları ilk kuşu alıp alıştırdığını söylüyor ama nasıl başarıyorlar anlayamıyorum.

7. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Kuşunuz eğitim çağında bir erkek bıkmadan usanmadan devam edin zamanla size yaklaşacaktır maşaallah kuşunuza iyi eğlenceler

8. Fahri TAŞKIRAN

Beğenileri:
    0
    Teşekkürler yorumlarınız için.

9. Hakkı ÖCAL

Beğenileri:
    0
    Sabırlı olmalisin o kacarsa tekrar o kacarsa tekrar

10. g0rky06

g0rky06 Active Member

Beğenileri:
    19
    Bence ac bırakarak egitmek en son aşama olmalı.

Sayfayı Paylaş