Karadeniz Pet

ele alıştırma yeni sorum

Alekto

Yeni Üye
arkadaşlar maraşta bi petshop 1 haftada kuşu kuzu gibi yapacağını iddia ediyor 1 haftada ele gelmeye alıştırıyomuş o yapabiliyorsa bende yapabilirim diye düşünüyorum sizin ele alıştırmadaki taktikleriniz nedir deneyeceğim olmazsa vereceğim eğitsin diye bide kuşu kafesin içinde kanat çırpıp bağırıyor bazende dururken bağrıyor nedeni nedir acaba

elıne yem koyup kafesin içinde tut bak nasıl geliyor.

cem bey ben onu beceremedim. sanırım ondan önce biraz aç bırakmak gerek

Evde olduğunuz zamanlar yemlikleri çıkartın elinize dolu dolu yem alın göreceği şekilde çok yavas ürkütmeden 3-4 cm uzağına tutun elinizi meraklı hayvanlar olduğunda bakar zaten bu neyin nesi diye çok sabırlı olun hemen çekmeyin elinizi bir hafta yapın bunu alışır yem yerine bazen marulda tutabilirsiniz yada tuzsuz çekirdek :)

avcunun içine koy ve kafesin içinde tut elini o zaten gelcek merak etmeyin ayaklarin üstü ve gögüs kısmında arasına elini koymayi nede birde.

elim kafese girer girmez yere bakıyo oynatırsam çat yere atlıyor

elim kafese girer girmez yere bakıyo oynatırsam çat yere atlıyor

bu işler öyle kolay degil gerci benım kuşum hediye gelmişti bana dişi olan 3 gunde omzuma aliştirdim. şimdi eşi var yanında unutu bizi :D dediklerimizi tekrarlariyin ve sizden zarar gelmeyini anlayinca gelcektir elinize.

Benim kusum 6 günlk iki gnlüklen elimde yem yemeye basladı elime gelio ama bn gogsne tutunca gelio elimde gezio sonra omzuma alıom gezdrym kacmıo on dk druyo durmuyo iki üc yer vaar oraya gidio avize elbise kurutacagı faln napalrm bilgilerinİ bekliprum

Geri