petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ele alma ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve Furkan AYDOĞDU tarafından 13 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. Furkan AYDOĞDU

Furkan AYDOĞDU New Member

Beğenileri:
    0
    bir bikaç gün önce bir muhabbet kuşu aldım ve 2 gün geçtikten sonra bana kuşu al dediler kuş kaçıyordu babam kuşçu bir arkadaşına sordu ne yapmak lazım diye arkadaşı yakalasın eline alsın sevsin sevsin bıraksın dedi bbende öle yapıyorum sizce doğrumu kuş geldiğinde baya ürkek

2. Tolga SEZER

Kuşunuzu elinizin üstüne mi alıyorsunuz, yoksa avucuzunda mı tutuyorsunuz? Eğer avucunuzda tutuyorsanız doğru değil.

3. Furkan AYDOĞDU

Beğenileri:
    0
    evt avucuma alıyorum benimde içim ısınmadı ama ole demişler bende ole yaptım ama alimi sokmadığımda aramız güzel kafesin yanına gidiyorum hemen dibime giriyor geleli 3-4 gün oldu nerdeyse konuşucak ama çok korkak hemen korkuyor hele elden kafesi açıyorum elimi görünce ordan oraya atlıyor birşey olacak die korkuyorum ?

4. Aytekin DOĞAN

Aytekin DOĞAN Active Member

Beğenileri:
    0
    Ortama ve size alışana kadar kafese elinizi sokmayın.

5. Furkan AYDOĞDU

Beğenileri:
    0
    tmm bende zaten öyle yapacaktım ama işte o adam flan ole deyince bende napıyım bi kaç defa aldım elime ama aramız açılmadı kafes dışında çok iyi yiz peki sizce bir kaç haftaya elime gelirmi ?

6. Furkan AYDOĞDU

Beğenileri:
    0
    elime almak istiyorum ama elden çok korkuyor nasıl alıştırıcam elime elimi kafese getirdiğimde sağa sola uçuyor kendine bi zarar vericek die korkuyorum ?

7. Furkan AYDOĞDU

Beğenileri:
    0
  8. Süleyman SÖZKESEN

Yaşı kaç? Yaşına göre yorum yapabiliriz.

9. Ali Alp ÇOŞAN

Ali Alp ÇOŞAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    1
  10. Furkan AYDOĞDU

Beğenileri:
    0
    1-2 ay arası gelmiyor işte elimi gördüğü an kaçıyor ordan oraya durmuyor kendine bi zarar vericek die korkuyorum neler yapabilirim ? ismim Furkan Aydoğdu .

11. Onur KUZUKIRAN

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    elinizi 2-5 gün arası 5dk 10dk kafesin içine sokun elinizi yavaş hareket ettirin elinizi kuşu ürkütmeyin 1 hafta olunca yavaş yavaş ellemeye çalışın parmagınızı uzatın 1 hafta sonra 2 saat boyunca yemligini çıkarın kuşu dışarı çıkarın elinize az bişey yem alın gelecekdir yavaş yavaş size alışır ani hareketler yapmayın özellikler elden çok fazla korkan hayvanlardır kuşlar ani hareketlerden kaçının umarım yardımcı olabilmişimdir

12. Furkan AYDOĞDU

Beğenileri:
    0
    evt teşekkür ederim ama benim kafesin kapısı açılırken bazen ses çıkartıyor ufak ufak hayvanda bıraz ondan korkuyor kapının orası biraz paslanmışta peki sizin dediklerinize hemen başlıyımmı yoksa bi kaç gün sonramı başlıyım ?

13. Furkan AYDOĞDU

Beğenileri:
    0
    eğer yine korkarsa ne yapmam lazım peki ?

14. Furkan AYDOĞDU

Beğenileri:
    0
    dediğinizi yaptım elimi soktum bazen kenarlara uçuyo tutunuyo ama tünektede duruyo yani hafif hafif yaklaşıyor gibi artık çok korkmuyor galibağa

15. Furkan AYDOĞDU

Beğenileri:
    0
    çok saol onur abi senin dediğin gibi yaptım yaptığım an sonuç verdi ilk gün sevmeye başladım çok saol :)

Sayfayı Paylaş