Karadeniz Pet

Ele alma ?

Furkan AYDOĞDU

Paylaşımcı Üye
bir bikaç gün önce bir muhabbet kuşu aldım ve 2 gün geçtikten sonra bana kuşu al dediler kuş kaçıyordu babam kuşçu bir arkadaşına sordu ne yapmak lazım diye arkadaşı yakalasın eline alsın sevsin sevsin bıraksın dedi bbende öle yapıyorum sizce doğrumu kuş geldiğinde baya ürkek

Kuşunuzu elinizin üstüne mi alıyorsunuz, yoksa avucuzunda mı tutuyorsunuz? Eğer avucunuzda tutuyorsanız doğru değil.

evt avucuma alıyorum benimde içim ısınmadı ama ole demişler bende ole yaptım ama alimi sokmadığımda aramız güzel kafesin yanına gidiyorum hemen dibime giriyor geleli 3-4 gün oldu nerdeyse konuşucak ama çok korkak hemen korkuyor hele elden kafesi açıyorum elimi görünce ordan oraya atlıyor birşey olacak die korkuyorum ?

tmm bende zaten öyle yapacaktım ama işte o adam flan ole deyince bende napıyım bi kaç defa aldım elime ama aramız açılmadı kafes dışında çok iyi yiz peki sizce bir kaç haftaya elime gelirmi ?

elime almak istiyorum ama elden çok korkuyor nasıl alıştırıcam elime elimi kafese getirdiğimde sağa sola uçuyor kendine bi zarar vericek die korkuyorum ?

Yaşı kaç? Yaşına göre yorum yapabiliriz.

1-2 ay arası gelmiyor işte elimi gördüğü an kaçıyor ordan oraya durmuyor kendine bi zarar vericek die korkuyorum neler yapabilirim ? ismim Furkan Aydoğdu .

elinizi 2-5 gün arası 5dk 10dk kafesin içine sokun elinizi yavaş hareket ettirin elinizi kuşu ürkütmeyin 1 hafta olunca yavaş yavaş ellemeye çalışın parmagınızı uzatın 1 hafta sonra 2 saat boyunca yemligini çıkarın kuşu dışarı çıkarın elinize az bişey yem alın gelecekdir yavaş yavaş size alışır ani hareketler yapmayın özellikler elden çok fazla korkan hayvanlardır kuşlar ani hareketlerden kaçının umarım yardımcı olabilmişimdir

evt teşekkür ederim ama benim kafesin kapısı açılırken bazen ses çıkartıyor ufak ufak hayvanda bıraz ondan korkuyor kapının orası biraz paslanmışta peki sizin dediklerinize hemen başlıyımmı yoksa bi kaç gün sonramı başlıyım ?

dediğinizi yaptım elimi soktum bazen kenarlara uçuyo tutunuyo ama tünektede duruyo yani hafif hafif yaklaşıyor gibi artık çok korkmuyor galibağa

çok saol onur abi senin dediğin gibi yaptım yaptığım an sonuç verdi ilk gün sevmeye başladım çok saol :)

Geri