Karadeniz Pet

ele avuca sığmıyor

• Konbuyu başlatan hasanhames
  • Başlangıç tarihi
H

hasanhames

Guest
yeni bi kuş edindim..hemen hemen 1 aylık daha yavru...ama ne ele nede avuca sığmıyor uçamadığı için kafesten dışarı çıkmıyor ve kafese elimi dahi sürsem çıldırıyor ele hiç gelmiyor zaten evde en köşe dip nere varsa giriyor 10 15 dk sonra çıkıyor hiç birşey olmamış gibi dolanıyor odada..bu kuşu sakinleştirecek bi yol yordam varmı..

İlk 2 hafta kafesten çıkarmamalısınız. Yeni yerine alışması gerek.

hemen alışmasını beklemeniz hataydı bence :D 1 Hafta kafesten çıkarma ki hem sana hem ortama alışsın , hergun belirli saatlerde ders ver.Loş ışıklı bir odada onunla konuş yaklaşık yarım saat falan vaktin varsa 1 saat.Yemliğine gittiği zaman yemliği çıkar eline yem koy bekle en fazla 15 dk bekletir seni :) Elinden yem yemeye başladında senin ona zarar vermeyeceği anlamaya başlar ,bu yönetimi eski kuşuma yapmıştım çokda işe yaramıştı :) (onu eline aldıgında tüm güveni gider ve en baştan başlamak zorunda kalırsın ve bu sefer daha zorlu bir süreç olabilir..)

benim kuş paşada öyleydi elimi kafese deydirdiğim an cığırıyordu babamlar verelim dediler ama 3 hafta felan bekledim elime aldım okşadım alıştı uysallaştı uçmaya başladı büyüdü şimdi 7 aylık çok iyi bir kuş

işimiz var bu kuşla ama ne yapalım başa gelen çekilir dicez sabır edip beklicez

Geri