petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Ele gelme

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve jackaltr tarafından 20 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. jackaltr

jackaltr Guest

Daha dün aldığım henüz 40 günlük olan kuşumu ele gelmeye alıştırdım.
    omuzumda ve elimde saatlerce kalabiliyor öyle bir uyuşuk tür :)
    kafese sokamıyorum bu seferde soktugum an ötmeye başlıyor eline tekrar al dercesine çokmu alıştırmışım susmuyor :D

2. Mehmet ŞEKER

mecbur kafese girmesi lazım. su ve yem açısından

3. jackaltr

jackaltr Guest

evet normal yem kullanmıyorum zaten özel hazırlama yem yavru için karnı acıkınca yer zaten :)

4. Mehmet ŞEKER

normal kuş yemi de koyun kafese.

5. jackaltr

jackaltr Guest

bunu aldığım yetiştirici gerek yok dedi bilmiyorum suyuna vitamin koyim dedim gerekmez diyor bende ellemedim arada bir yumurta veriyorum havuç haşlanmış yiyor valla sorun yok gibi

6. Mehmet ŞEKER

vitamine de gerek var yeme de.

7. jackaltr

jackaltr Guest

gaga taşı lazımmı kuşa bide tırnakları çok uzun onu nasıl halledicez bilmiyorum elime batıyor

8. Zeliha BAŞER

Kalamar kemiği bulundurabilirsiniz kafeste, tırnak için de plastik tünek yerine tahta tünekler kullanmayı tercih edin. Çok uzunsa deneyimli birinden kesmesini isteyin.

9. jackaltr

jackaltr Guest

en kısa zamanda buna T-tünek yapıcam agaç dallarından nede olsa bıraktıgım yerden baska yere gıtmeye zahmet bıle etmıyor :D

10. BydmR

BydmR New Member

Beğenileri:
    0
    Dayı yemini felan koy mama takviyesi felanda yap Suyuna vitaminde koy tırnakalrı için tahta tünek kullan gaga taşınıda eksik etme

11. jackaltr

jackaltr Guest

konuşmayı öğreticem ben buna daha yavru iken başlanmalı yani

12. gizemmen

gizemmen Guest

bi dakka ya benim kuşum neden böyle değil? bir aydır bende daha anca kafesin içindeyken elime geliyor uçunca tanımıyor beni. bütün gün tepeden izliyor beni. şimdi de kafasını yana eğmiş bana bakıyor bi yerde hata var. :D aman maşallah. :))

13. Dilek M. Dönmez

Ne guzel ıste kusun senı sevmıs :)

14. jackaltr

jackaltr Guest

vallaha bilmiyorum kuştan kuşa fark var galiba kafesten çıkardıgım an elime uçuyor baska yerede gitmıyor :D

Sayfayı Paylaş