Karadeniz Pet

Ele gelme

• Konbuyu başlatan jackaltr
  • Başlangıç tarihi
J

jackaltr

Guest
Daha dün aldığım henüz 40 günlük olan kuşumu ele gelmeye alıştırdım.
omuzumda ve elimde saatlerce kalabiliyor öyle bir uyuşuk tür :)
kafese sokamıyorum bu seferde soktugum an ötmeye başlıyor eline tekrar al dercesine çokmu alıştırmışım susmuyor :D

mecbur kafese girmesi lazım. su ve yem açısından

evet normal yem kullanmıyorum zaten özel hazırlama yem yavru için karnı acıkınca yer zaten :)

bunu aldığım yetiştirici gerek yok dedi bilmiyorum suyuna vitamin koyim dedim gerekmez diyor bende ellemedim arada bir yumurta veriyorum havuç haşlanmış yiyor valla sorun yok gibi

gaga taşı lazımmı kuşa bide tırnakları çok uzun onu nasıl halledicez bilmiyorum elime batıyor

Kalamar kemiği bulundurabilirsiniz kafeste, tırnak için de plastik tünek yerine tahta tünekler kullanmayı tercih edin. Çok uzunsa deneyimli birinden kesmesini isteyin.

en kısa zamanda buna T-tünek yapıcam agaç dallarından nede olsa bıraktıgım yerden baska yere gıtmeye zahmet bıle etmıyor :D

Dayı yemini felan koy mama takviyesi felanda yap Suyuna vitaminde koy tırnakalrı için tahta tünek kullan gaga taşınıda eksik etme

konuşmayı öğreticem ben buna daha yavru iken başlanmalı yani

bi dakka ya benim kuşum neden böyle değil? bir aydır bende daha anca kafesin içindeyken elime geliyor uçunca tanımıyor beni. bütün gün tepeden izliyor beni. şimdi de kafasını yana eğmiş bana bakıyor bi yerde hata var. :D aman maşallah. :))

vallaha bilmiyorum kuştan kuşa fark var galiba kafesten çıkardıgım an elime uçuyor baska yerede gitmıyor :D

Geri