Karadeniz Pet

Ele gelmeyen kuş kalmasın

Arkadaşlar süper çok kolay bi taktiktir bu ben bunu yıllardır yaparım önce arkadaşlar kuşunuzun 2 aylıkdan aşağı olması lazım kuşumuzu kafesten direk alıyoruz ısırsa bile asla bırakmayın bi yere hemen oturun ve öbür elinizlede üzerini kapatın 1-2 dakika sonra kuş korkudan ağızını açıp kapayacaktırr fakat 5 dakika sonra göreceksiniz kuşda titreme korku kalmayacak kuşu bırakın artık dursun bacağınızda sizden kaçmayacaktırr bunu 3-4 gün deneyin gerekirse video çekerim lütfen yapamayanlar uygulasın

Kuş sahibin zararsız olduğuna inanacaktır. Mantık doğru bence de. Denemek lazım.

Ele omuza geliyor mu 3-4 gün sonra

Zaten ilk yaptığızda ısıracaktır çünkü kendisi korumak amaçlıdır lütfen hayvanı yarım gün aç filan bekletmeyin ben size daha önemli tavsiyeler veririm bana mesaj atabilirsiniz bütün konularda yardımcı olurum tecrübem vardır

Bana yakın oturan bir eğitici bulsam, yavruları eğittirip öyle sahiplendirirdim,

ele omuza geliyor mu 3-4 gün sonra

elinize gelir fakat ani hareket ederek yaklaşırsanız sizden ürker ve kaçar sakin hareket ederseniz hayvan size sadık kalacaktır bu omuza gelmesi onun sevmesine bağlıdır

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 17:57 -->-> Daha önceki mesaj 17:54 --

Ben muhabbet kuşlarından çok iyi anlarım bazı arkadaşların kuşları ellerini parçalıyor fakat ben eğitebiliyorum eğitilmiş kuş herzaman daha pahalıdır fakat yeri ayrıdır kimse satmaz eğitilmiş kuş

söyle birsey var, kuş 40 liraysa eğitip 60 a satmak daha dogru olur.. hem alan kisi memnun kalır, hem eğitici 20 lira kazanmış olur.. harçlık yapar..

Yarın sabah veya bu akşam fakat kuşlarımı akşam ele almıyorumm genelde yorgun oluyorrr ama atıcamm tamam

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 18:18 -->-> Daha önceki mesaj 18:18 --

şu anda bi videovar fakat işlemi uyguladıktan sonraki halii

Video daki bayanın salmasındaki kuşlar galiba karakter kuşlardan, iyi çoğaltmış, hiç birinde yabanilik yok gibi :)

Arkadaşlar süper çok kolay bi taktiktir bu ben bunu yıllardır yaparım önce arkadaşlar kuşunuzun 2 aylıkdan aşağı olması lazım kuşumuzu kafesten direk alıyoruz ısırsa bile asla bırakmayın bi yere hemen oturun ve öbür elinizlede üzerini kapatın 1-2 dakika sonra kuş korkudan ağızını açıp kapayacaktırr fakat 5 dakika sonra göreceksiniz kuşda titreme korku kalmayacak kuşu bırakın artık dursun bacağınızda sizden kaçmayacaktırr bunu 3-4 gün deneyin gerekirse video çekerim lütfen yapamayanlar uygulasın

Şuan 5 aylık bir kuşum var. Kendisi gayet alışkın. El , kol , omuz , ayak , gözümde olan gözlük olmak üzere her tarafımda geziniyor. Ama kendini çok zor sevdiriyor. Sadece bazen kafasının etrafını kaşıttırıyor o kadar. O da iyi anına denk gelirse. Bu yöntemi uygulasam hafif hafif sevilmeye alışır mı acaba kuşum ? Komutlara fln çok güzel tepki veriyor. Tek sıkıntı kafese sokarken çektiğim zorluk. 2-3 saat dışarda kalırsa anca öyle kafesinin önüne götürünce kendi giriyor. Ama acil bir yere gitmem gerektiğinde kafesine sokmam gerekiyor ve çok zorlanıyorum.

Merhaba. Bende 3 gün önce bir 40-50 günlük bir muhabbet kuşu aldım. Maaşallah çok hareketli ve oyuncu. Ancak sürekli dışarı çıkmak istiyor bir kere kaçırmıştım dışarının tadını al şimdi hep istiyor.

Asıl sorun şu kafeste sakinken elimden yem yiyor, sevmeme izin veriyor sorun yok. Ama hareketli moddayken elime çıktığında elimden kan çıkacak derecede ısırıyor elime binip. Isırdıktan sonra ses çıkarıyor korkunca çıkardıkları sesi. Zamanla geçer mi ? Bu anlattığın yöntemde de kuşu avuçladığımız için daha çok uzaklaşmasın :) hem benim kuş çok hareketli elimin içinde de durur mu bilmem. Isırmayı önlemek için var mıdır tavsiyen ?

Teşekkürler

Yok cinsiyet anlama konusunda tecrübeliyim :) Kesinlikle erkek. Sonradan dişiye döneceğini de zannetmiyorum. Ama ilk defa böyle huylu bir kuş geldi. Ama ısırma olayı böyle saldırma gaga atma gibi değil. Daha çok gagasını güçlendirmek için sağı solu ısırırlarya onun gibi eli de ısırıyor

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:40 -->-> Daha önceki mesaj 00:37 --

Forumlarda yazılanlar arasında kuş, ısırdığında hiç tepki vermeyerek onun gereksiz bir davranış olduğunu zamanla anlayacağı ve vazgeçeceğini söyleyenler var ancak çok can yakıyor tepki vermemk çok zor.

kardeşim o sen eline alınca dışarı çıkacağını hissediyor vee heycanlanıyordur hemen çıkayım diyeee ok basit bir çözüm sen sal dışarı gezsin durunca al eline eğer yardımcı olduysam ne oldu bu taktiği kesinlikle uygulayabilirsin sende göreceksin gözünü kapatıncaaa kesinlikle duracaktırr

Önerinizi denemeye başladım

Ömer bey öneriniz denemeye başladım ama kuş 2 aylıktan küçük değil ya da öle tahmin ediyorum. Lutino nun dişi olduğunu tahmin ettiğim kuşuma bi bakarmısınız. Levent abi siz de bi bakarsanız .Lutino dişi midir?
IMG_16091.jpg

IMG_16151.jpg

Geri