Karadeniz Pet

Ele komutlanması

yukseluc

Meraklı Üye
Maşallah. Ele çağırma eğitiminin nasıl yapıldığı hakkında bir konu açabilir misiniz ?

Bende ıslık çalınca geliyor, hatta yan odaya gidiyom ordan bile geliyo tez zamanda video atcam :)
Masallahi var kuşunuzun

Bende ıslık çalınca geliyor, hatta yan odaya gidiyom ordan bile geliyo tez zamanda video atcam :)
Masallahi var kuşunuzun
Aynen öyle hocam. Odadan odaya takip ediyo kereta, çokta hırslı bırakmıyo.

Artık öyle bir hal aldı ki kovuyorum gitmiyor :)

Yalnız dikkat edin ancak siz evdeyken odadan odaya uçmasına müsada edin.

Sadece beş dakkalığına bi yere kadar gittim, geldiğimde bulamadım mavişi bu gibi durumlarda telefonumda muhabbet kuşu sesi var onu açıyorum hemen öterek yerini belli ediyor ;)

Aynen öyle hocam. Odadan odaya takip ediyo kereta, çokta hırslı bırakmıyo.

Artık öyle bir hal aldı ki kovuyorum gitmiyor :)

Yalnız dikkat edin ancak siz evdeyken odadan odaya uçmasına müsada edin.

Sadece beş dakkalığına bi yere kadar gittim, geldiğimde bulamadım mavişi bu gibi durumlarda telefonumda muhabbet kuşu sesi var onu açıyorum hemen öterek yerini belli ediyor ;)

Keşke benimki de böyle şeyler yapabilse :)

hazır sitedeyken anlatırmısınız biraz nasıl geldi bu hale

Son düzenleme:
Tabi ki hocam aktarmaya çalışacağım birazdan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:42 -->-> Daha önceki mesaj 22:41 --

Yapar inşallah zamanla her şey ;)

buradan açtıgınızda haber verirseniz haberimiz olur en azından teşekker ederim şimdiden

Tabi ki hocam aktarmaya çalışacağım birazdan

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:42 -->-> Daha önceki mesaj 22:41 --

Yapar inşallah zamanla her şey ;)

Yaklaşık 6 aydır bizde tık yok yahu :)

Aslında bu işteki en önemli güç sevgidir.
Bir etkende kuşunuzun kalitesi ve ona ne kadarlıkken sahip oldugunuz.
Gerisi çorap söküğü gibi geliyor.

Yapmanız gereken kafesin kapağını açtıktan sonra kuşun bütün ilgisini kendinize çekmek(biraz devrik oldu).

Elinize onun sevdiği alet, meyve, yem gibi şeyleri alarak bunu başarabilirsiniz.
Atıyorum kuşunuz telefonu çok seviyor, ki mavişte öyle telefonumun her yeri çizik ama canı sağolsun tabi.

10 gün kadar o nesneyi elinize alın ve kuşu elinize alıştırın. Alıştırından kastım zaten alışık olan kuşunuz bunu bir rutin olarak görüp, başka konacak yer aramak yerine direk elinize gelmesini sağlamaktır. 10 gün takribi olarak yazılmış bir rakamdır. 10 gün geçtikten sonra 'of bi alışmadı' diyip bırakmayın.

Bu adımı başarı ile geçtiyseniz artık sıra size bir haraket ile gelmesini sağlamaktır.

Bunu da elinizi gösterdiğinizde hareketlenmeye başlayan kuşunuzun ilgisini çekerek başarabilirsiniz. Yani kuş elinize doğru uçarken mesela parmak şıklatın. Sonra kuşu kafese bırakın, 1-2 metre geri gelin ve aynı işlemi tekrarlayın.

Ben mavişi böyle eğittim, umarım yardımcı olabilmişimdir.
İyi akşamlar.

@drsn_19
@sude büyük
@akdas2000
@Furkan Yahya ÖZMEN

Son düzenleme:
Aslında bu işteki en önemli güç sevgidir.
Bir etkende kuşunuzun kalitesi ve ona ne kadarlıkken sahip oldugunuz.
Gerisi çorap söküğü gibi geliyor.

Yapmanız gereken kafesin kapağını açtıktan sonra kuşun bütün ilgisini kendinize çekmek(biraz devrik oldu).

Elinize onun sevdiği alet, meyve, yem gibi şeyleri alarak bunu başarabilirsiniz.
Atıyorum kuşunuz telefonu çok seviyor, ki mavişte öyle telefonumun her yeri çizik ama canı sağolsun tabi.

10 gün kadar o nesneyi elinize alın ve kuşu elinize alıştırın. Alıştırından kastım zaten alışık olan kuşunuz bunu bir rutin olarak görüp, başka konacak yer aramak yerine direk elinize gelmesini sağlamaktır. 10 gün takribi olarak yazılmış bir rakamdır. 10 gün geçtikten sonra 'of bi alışmadı' diyip bırakmayın.

Bu adımı başarı ile geçtiyseniz artık sıra size bir haraket ile gelmesini sağlamaktır.

Bunu da elinizi gösterdiğinizde hareketlenmeye başlayan kuşunuzun ilgisini çekecek başarabilirsiniz. Yani kuş elinize doğru uçarken mesela parmak şıklatın. Sonra kuşu kafese bırakın, 1-2 metre geri gelin ve aynı işlemi tekrarlayın.

Ben mavişi böyle eğittim, umarım yardımcı olabilmişimdir.
İyi akşamlar.
@drsn_19
@sude büyük
@akdas2000
@Furkan Yahya ÖZMEN

Sağolun. İnşallah işe yarar :)