Karadeniz Pet

Elektirikten anlayan arkadaşlar rica etsem bir yardımcı olsanız

AliismailERTAŞ

Emektar Üye

Bu zaman rölesini nasıl bağlayacağız

1-2ye fazla nötrü bağlıcan L ile N yede zamanlama ile çalıştırmak istedigin parçayı bağlıyacaksın :)

k
____ \____
Bu sembol anahtar dir
(M) enerji

Son düzenleme:
L N ye enerjiyi bağla
1 2 calistiracagin
cihaza
Üstünde şeması var zaten dikkat et
elektronik mühendisliği diplomam
var güvenebilirsiniz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:30 -->-> Daha önceki mesaj 22:27 --

Arkadaş yanlış biliyor
şeması var üzerinde
dikkatli bak
____ \____
Bu sembol anahtar dir
(M) enerji

o şekilde bağladım, çalışmadı :) diğer arkadaşın dediği zaten olmaz, sanırım fazın bir fazda 1 e girmem gerekiyor atlama yaparak

Gp13mv.jpg

L ye fazı bağlayıp N ye nötr bağlanacak L den 1 e atlama yapıp 2 den çalıştıracağın cihazın girişine hat çekmen lazım, cıhazın çıkışından ise münasip bir yer var ise nötre bağlamak gerekir eğer yoksa tekrar hat çekip zaman rölesindeki N ye bağlaya bilirsin

Son düzenleme:
Gp13mv.jpg

L ye fazı bağlayıp N ye nötr bağlanacak L den 1 e atlama yapıp 2 den çalıştıracağın cihazın girişine hat çekmen lazım, cıhazın çıkışından ise münasip bir yer var ise nötre bağlamak gerekir eğer yoksa tekrar hat çekip zaman rölesindeki N ye bağlaya bilirsin

Teşekkürler, anladım şimdi, ben 1 e fazbağlamadan direk bağlıyordum, düşük voltaj oluyordu yada çalışmıyordu, tekrar saol.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:23 -->-> Daha önceki mesaj 19:22 --

bu ne işe yarıyor :D

Cem zaman rölesi bu istediğin saatte elektiriği açıp kapatıyor, 15 dk zaman aralıkları ile,
mesela saat 4 de aç diyorsun açıyor 5 te kapa diyorsun kapıyor.

Son düzenleme:
Teşekkürler, anladım şimdi, ben 1 e fazbağlamadan direk bağlıyordum, düşük voltaj oluyordu yada çalışmıyordu, tekrar saol.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:23 -->-> Daha önceki mesaj 19:22 --

Cem zaman rölesi bu istediğin saatte elektiriği açıp kapatıyor, 15 dk zaman aralıkları ile,
mesela saat 4 de aç diyorsun açıyor 5 te kapa diyorsun kapıyor.

vaov çok iyimiş gelecekte işime yarayabilir , ışık görmeyen bir yerdemi kuş bakacaksınız

evet, ayrıca ısıtma ve havalandırma içinde kullanacağım

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:04 -->-> Daha önceki mesaj 20:25 --

Bu zaman rölesini nasıl bağlayacağız

Biraz zor oldu ama bağladık sonunda, L yazan yere fazı bağlıyoruz, ayrıca L den 1 yazan yere atlama yaparak bir faz bağlıyoruz, kullanacağımız cihazın fazınıda 2 numaralı yere bağlıyoruz, cihazın ve şebekeden gelen nötürü N yazan yere bağlıyoruz, belki birilerinede lazım olur

Birde şöyle birşey var daha pratik birşey arayan olursa bekli lazım olur,

Prize takınca saati çalışıyor, takınca saati ayarlıyorsunuz, 30 dakikalık periyodlarla çalışsın yada dursun mesela 10:00 - 14:00 arası çalışsın diyebiliyorsunuz.

68623456_tn50_0.jpg

Birde şöyle birşey var daha pratik birşey arayan olursa bekli lazım olur,

Prize takınca saati çalışıyor, takınca saati ayarlıyorsunuz, 30 dakikalık periyodlarla çalışsın yada dursun mesela 10:00 - 14:00 arası çalışsın diyebiliyorsunuz.

68623456_tn50_0.jpg

bu iyimiş,
nerde bulınur acaba...

her yerde var , 7 tl gibi bir fiyatı var sanırım

ben markette calısırken görmüştüm bundan tukenmez kalemın ucuyla çıt çıt diye dişlileri kenara kaydırarak zamanı ayarlıyordum ama bağlantısını bılmıyorum kardeş.

evet zaman rolesi bende bunu kullanarak kafeslerin içerisine led bağlayacağım. ledler sabah 10 yanacak akşam 10 sönecek şekilde olacak. tavsiye ederim güzel sistem.

bu iyimiş,
nerde bulınur acaba...

Ben IKEA'dan aldım, 2 tanesi 12 TL idi aldığımda şimdi en fazla olsun 2 lisi 15 TL dir.

Güzel yanı 24 saat içerisinde istediğiniz kadar dur çalış yapabiliyorsunuz 30 dakika aralıklarla.

1 Tanesini kombime bağlamıştım (sigortanın önüne) , bir tanesini elektrikliye (biz uyanmadan çalışıp giyindiğimiz odayı ısıtıyordu)

Tabi istediğiniz amaç için (prizli) kullanabilirsiniz, faydalı ve pratik buluyorum.
Bugün çamaşır makinasında kullandık mesela...

Son düzenleme:
Geri