petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

elime alışması için ne yapmam lazım?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve pinar87 tarafından 26 Kasım 2015 başlatılmıştır.

1. pinar87

pinar87 New Member

Beğenileri:
    0
    herkese merhaba.3 hafta önce muhabbet kuşu aldım.şuan 2 aylık.ilk iki gün çok sessiz ve sakindi.sürekli konuştum,kafesin yanında durdum.üçüncü gün canavar gibi oldu maşallah :) kafesten çıkardım kendini duvara vurdu ama bir sorun olmadı.sonra uçmayıda gayet güzel öğrendi.odada tüneyeceği yerleri keşfetti.elimden yem yiyor,kafesin içindeyken sevdiriyor ama kafesin dışına çıkınca hiç gelmiyor.elime almaya çalışınca kaçıyor.yem vererek alıştırmak lazım diye okudum ama kafesin dışındayken yeme gelmiyor.ne yapmam lazım alışması için?teşekkür ederim

2. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Kafesin dışında dal darı vermeyi deneyebilirsin. Genelde dal darıya kayıtsız kalmıyorlar veya sevdiği bir oyuncağı varsa onu da kullanabilirsiniz.

3. pinar87

pinar87 New Member

Beğenileri:
    0
    cevabınız için teşekkür ederim.dal darı hiç denemedim.onuda deniyim.kalamar kemiği denedim hemen geldi yedi biraz.parmağımda ilk kez bugün uzun süre durdu ama ürkek maalesef.yanına gidince kaçıyor.kafesin içindeyken daha cesur.oyuncaklardan pek anlamıyor daha yavru olduğu için sanırım

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Sürekli onunla konuşun kumanda veya telefon ile dikkatini çekin zamanla size alisacaktir

5. pinar87

pinar87 New Member

Beğenileri:
    0
    teşekkür ederim.bugün biraz daha iyiydi.parmağımda bir dakika durdu en azından.kendisine dokundurmuyor sevdirmiyor korkuyor.inşallah alışır

6. Uğur GENÇ

Uğur GENÇ Moderator

Beğenileri:
    269
    Zilli oyuncaklar genelde ilgilerini çekiyor. Zil alarak ilgisini çekmeyi deneyebilirsiniz.

7. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    kafesin içinde parmağınla kafasını boynunu okşamaya çalış kaçarsa devam et ama hızlı hareket etme yarım saat kadar uğraş ilk başta kaçsada sonradan alışır eline kafesin içinde parmağına durmaya alıştırdıktan sonra dışarıda aynı işlemi yap kaçabilir senden peşinden git sakince parmağını yaklaştır göğsüne dokundur parmağına atlayacaktır tabi 1 2 gün içinde alışmazlar acele etmemen lazım ortalama 2 hafta kadar sürebilir tabi kuşa ve senin yaklaşmana bağlı sürenin uzayıp kısalması

8. pinar87

pinar87 New Member

Beğenileri:
    0
    Zilli oyuncağı var sabah deniyim şimdi uyuyor :) teşekkür ederim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 01:14 -->-> Daha önceki mesaj 01:13 --

Çok güzel anlatmışsınız teşekkür ederim.hepsini harfi harfine uygulayacağım

9. Hakan ÖZTIRAK

Beğenileri:
    1
    Rica ederim ne demek elimden geldiği kadar yardımcı olmak isterim :)

Sayfayı Paylaş