Karadeniz Pet

Elime alışsın diye

• Konbuyu başlatan Gamze USLU
  • Başlangıç tarihi
G

Gamze USLU

Guest
Naptıysam kuşu elime alıştıramadım . elimden yem yiyo sevmeme izin veriyo . ama ne elime geliyo nede bana üstüme konuyo . uzaktan birbirimizi sevip duruyoruz . bende Aynayı cok seviyo diye dün kafesi açtığımda el aynasını yastığıma dayadım . hemen geldi aynanın önüne . bende kenardan kolumu koydm koluma gelmeden aynayı görmesi imkansız. elime geldi ben elimi havaya kaldırdım yanıma yaklaştırdım falan hiç kaçmadı . aynanın zararlı olduğunu okumustum ama elime alışana kdr böyle yapsam sorun olurmu

Bence ayna olduğu sürece elinize ve size alışması çok zor. çok sabırlı bi şekilde hergün elinizi ona tanıtır ve göğsüne doğru parmağınızı yavaşça uzatırsanız belli bir süre sonra parmağınıza çıkmaya başlar ve size iyice alıştıktan sonra omzunuza vs de gelir

Kuşum 1 aydır bende hergün sabırla yapıyorum . Kafesin içine elimi sokunca kaçmıyo gögsünüde seviyorum tam 1 aydır ama olmadı :(

dediğim gibi bence o aynadan bi an öne kurtulun :) bu arada mubiş yavru değilse eğer işiniz zor

4 aylıkken aldım . suan 5 aylık . Ayna benim tek cozumum gibiydi ama :( eğer zararlıysa bidaha yapmam .

Sinan , yazını okudum . Açıkcası ben kafesi açmak istememiştim ama 2 gün sonra annem hemen açtı kafesin kapağını . dediğim gibi 1 aydır bende ben kafese elimi sokabiliyorum seviyorum yem yediriyorum . hiçbirinden korkmuyo . iletişimimiz güzel ama ne yaptıysam bu ele getiremedim onu

zamanla alışacaktır sabırla devam edin eğitiminize

Mubişler Aynada kendilerini tanıyamazlar ve bunu başka bir kuş olarak algılarlar, Ayrıca aynadakini eş olarak zannedip kusarak beslerse kursak iltihabi gibi bir saglik sorunu yaratabilir. bunlar sadece bir kaç neden. size alışmasını için aynayı devreden çıkarın ve kısık sesle konuşup parmağınızı ona yaklaştırıp üstüne çıkmasını iyice tanımasını ve güvenmesini sağlayın. birde kafesin içinde ve dışında ani hareketlerden sakının ve kuşu asla avcunuza vs almaya çalışmayın

Yok avcuma alamam zaten . ilk defa kuş besliyorum . kuştan once ben korkarım :D ama sevip dokunabiliyorum . hatta ısırmaya calıstığı zaman elimi cekmiyorum ısırıyo sonra bakıyo bişey yok bırakıyo . ama her elimi uzattığımda once ısırmaya kalkıyo . edepsizde bişey :D

Bence hiçte zararlı değil onu aynayla ödüllendirin aynayı gösterin gelsin saklayın bir şeyler söyleyinn oyun oynayın onunla bence çok önemli yollar kat etmişsiniz

bende yusuf beye katılıyorum aynayı ödüllendirme mahiyetinde kullanabilirsiniz

Aynayı sürekli göstermiyorum . kafesinde oyuncaklarında ayna yok . Ben sürekli ilgileniyorum . Kafesi bile sürekli yanımda odamda . Sabah saatlerinde bile kafesin yatak tarafına köşeye geçip ciyak ciyak bağrıyo beni uyandırmak için :D hatta banyoluğa girmiyodu . aynayı banyoluğun arkasına koydum daha görür görmez cup diye atladı . Sürekli değilde arada sırada göstermek sorun yaratırmı bilemedim

Takıl kafana gore her kez kendı kusun huyunu daha ıyı analız eder. Ballı krekkerıde ötul olarak kullanın aynı ayna gibi

Merak etmeyin hiç bir sıkıntı olmaz

Aynen bende de aynı durum var elime konmuyor göğsüne bastırıyorum yana kayıyor ama sevdiriyor kendini bende kafesin kapağını açtığımda parmağımı önüne koyuyorum mecbur basıp uçuyor

aynı durum bende de var sevdiriyor kendini ama dışardayken parmağıma gelmedi dün. ben de düşündüm hatta aynayla kandırmayı ama karar veremedim. parmağıma bikere geldi onda da hemen başka odaya götürdüm. çünkü kafesine gitmek oyuncaklarıyla oynamak istiyor hep. benim yüzüme bakmıyor. içeriye gidince tamamen yabancı bir yer olduğu için çok fazla kaçamadı. hatta bikere nasıl olduysa kafasını kaşımama izin verdi! ama sonra durupdururken korkup kaçtı. kuş bunlar ürkek meşrepli hayvanlar sabretmek gerek. hemen olmuyor istediğimiz şeyler malesef.

Suanda kafesi açık aynaya gidiyo bende peşinden elimi koyuyorm konmadan bakması imkansız her sefernde korkmadan geliyo duruyo ne içeri giresi var ne aynasız bana gelesi :)

Suanda kafesi açık aynaya gidiyo bende peşinden elimi koyuyorm konmadan bakması imkansız her sefernde korkmadan geliyo duruyo ne içeri giresi var ne aynasız bana gelesi :)

ben ayna kullanmıyorum çünkü önceki kuşumdan biliyorum. aynayı çek yine gelmez. bize kendini insan sanan sultan papağanı misafir gelmişti. papağan omzumuzda diye uçup kafamıza omzumuza kondu hiçgelmeyen kuş... sonra papağan gitti yine kaldığı yerden aynı korkaklığa devam etti. ayna da aynı şey bence. alışması için zamana ihtiyacı var. ama yazarken de düşündüm belki de yardımcı olur alışmasına bi nebze. :confused:

Geri