petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Elime gelmiyor alınmadı.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Faruk KILIÇ tarafından 13 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Faruk KILIÇ

Faruk KILIÇ New Member

Beğenileri:
    0
    2 hafta önce aldığım 2 aylık erkek kuş bana alısmadi elime gelmiyor kafese elimi sokuyorum kaçıyor Keşke hiç almasaydım diyorum bazen kafesten çıkmak için gündüzleri bağırıyor her gün 2-3 kere çıkarıyorum ona kalsak hiç kafeste durmak itemiyr:( Avucumun içine yem koyup verdim günlük 3-4 kere 2 gün yaptım hiç bir gelişme olmadı bıraktım:(

#1 Faruk KILIÇ, 13 Mart 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 13 Mart 2015
  2. emre224

emre224 New Member

Beğenileri:
    0
    avcunuzun içine yem koyup yedirin daha çabuk alışacaktır

3. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN New Member

Beğenileri:
    0
    buralarda paylasilan alistirma islemlerini okursan isin kolaylasir en buyuk yardimcin tabiki yem olacak ilk baslarda elini kafesin yanina koy sohbet et bu islem 2-3 saat surebilir alistimi eline yem alip icine gecir ilk basta korkabilir ama ayakkarina dogru yaklastirirsan mutlaka belli bi sure sonra gelir

4. beyza atasoy

beyza atasoy New Member

Beğenileri:
    0
    Elinizden zarar gelmiceğini anlaması lazım elinizle yem yedirin kafeste onunla konuşun zamanla alışıcaktır yakalamaya falan çalışmayın alışır

5. Faruk KILIÇ

Faruk KILIÇ New Member

Beğenileri:
    0
    Hepsini yaptım 2 hafta oldu sadece kafeste elimi ayağının altına uzatınca geliyor kendime doğru elimi çekince atlıyor elimden:(

#5 Faruk KILIÇ, 13 Mart 2015
  6. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN New Member

Beğenileri:
    0
    valla kardesim buradakileri anlatilanlari ben kusuma uyguladim kafes icinde elime gelmesi 2 gun surdu ortalama olarak 6-7 gunde omzuna felanda geliyr bir hafta daha ugras hic olmadimi kuscudan degistirmeyi dene yeni yeme dusmus al bir tane

7. Faruk KILIÇ

Faruk KILIÇ New Member

Beğenileri:
    0
    Keşke de hic almasaydim hiç girmeseydim bu işe. Zaten daha yavru 2 aylık.

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 19:44 -->-> Daha önceki mesaj 19:35 --

Birisi bana alıştırma aşamalarını tek tek anlatirsa tekrar deneyeyim olmazsa ozaman geri veririm.

#7 Faruk KILIÇ, 13 Mart 2015
  8. Ahmet SARUHAN

Ahmet SARUHAN New Member

Beğenileri:
    0
    duzgunceden dinlersen mutlaka yaparsin ben kusu aldigim zaman kapiyi actigimda bile kus korkuyr ora bura zipliyrdu ilk olarak elini kafesin yanina koy biraz bekle kus cirpinmayi biraktimi elini yavas yavas kafesin ustunde hareket ettir alistimi biraz daha hizlanark bu islemi 2-3 saat surer sonra bi 10 dakika rahat birak tabi bu islemi yaparken surekli sohbet et konus sobra eline yem al elini kafesin icine gecir kus mutlaka bi yerlere kacr durmasini bekle durdumu cok yavas hareketlerle elinikusa yaklastir bekle bi 10dakika kusun korkusu gectimi elini yavasca karnina dogru uzat mutlaka eline cikar cikmazsa tekrarla bu islemi zaten gerisi kendiligiyle gelir biraz uzun oldu kusura bakma

Sayfayı Paylaş