Karadeniz Pet

Elime kusuyor

barısalgın

Meraklı Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşum elime kusuyor gagasıyla oynarken bi problem olur mu ve neden yapıyor yardımcı olur musunuz ?

Yok yok kesinlikle bir hastalık belirtisi değil. Küçük de olsa bunu her kuş yapar. Parmağına kur yapıyor :) Ufaktan bi eş alırsan yavru almayı düşünüyorsan ilerde daha verimli olacaktır

Yok yok kesinlikle bir hastalık belirtisi değil. Küçük de olsa bunu her kuş yapar. Parmağına kur yapıyor :) Ufaktan bi eş alırsan yavru almayı düşünüyorsan ilerde daha verimli olacaktır
sevindim sagolun bilgiler için,konusturmak istiyorum ama eş alsam baya güzel yavrular verecek gibi duruyor :)

şimdi,o dediğin bir hastalık eğer dediğin gibiyse kuşunun hareketlerinden hasta olup olmadığını sen anlayabilirsin.halsizlik,iştahsızlık v.s.Ama normal bir şekilde yapıyorsa bu yem kusma olayını bilki eşine yem kusuyor.5 aylık kuş tamam büyük değil ama çokda küçük sayılmaz.:)

Konuşturursan eş tutması biraz zorlaşabilir. Ama yavru almak da emek ve sabır isteyen bir iş tabiki yine de size kalmış nasıl mutlu olursanız :)

şimdi,o dediğin bir hastalık eğer dediğin gibiyse kuşunun hareketlerinden hasta olup olmadığını sen anlayabilirsin.halsizlik,iştahsızlık v.s.Ama normal bir şekilde yapıyorsa bu yem kusma olayını bilki eşine yem kusuyor.5 aylık kuş tamam büyük değil ama çokda küçük sayılmaz.:)
yok yok iyi sadece bugun meyve verdikten sonra su gibi dışkıladı o da normal sanırım,aslında yası hakkında tahmini bilgim satan adam 5 ay dedi,burda 3 4 ay dendi henüz belli değil :D

Kafesinde ayna varsa böyle bir şeye sebep olabilir. Kusması bence de normal. Benimki de kusup sonra tekrar yiyordu bu içgüsel ve ergenlikle alakalı. Ayna da bu durumu artırıyor bildiğim kadarıyla.

Kafesinde ayna varsa böyle bir şeye sebep olabilir. Kusması bence de normal. Benimki de kusup sonra tekrar yiyordu bu içgüsel ve ergenlikle alakalı. Ayna da bu durumu artırıyor bildiğim kadarıyla.
yok yok ayna olmadıgı için sorayım dedim zaten,bi bakar mısınız yaşına sizin de fikrinizi alayım :)

b
yaşına bakar mısınız ? ırkı yerli dendi ama ben çek yakısıklım diye seviyorum :Dd

Ekli dosyalar

• IMG_0490.JPG
    IMG_0490.JPG
    559.5 KB · Görüntüleme: 521
Ayna olmasa da kuşlar ergenlik dönemi geldiğinde eşlerine yem yedirme içgüdüsüyle kusuyorlar. Bu normal yani. Sadece ayna kuşun başka bir kuş olduğunu zannetmesi yüzünden kusmuk miktarını artırıyor. Bir de muhabbet kuşlarında kesin yaş tayini zor olduğu için kuşunuzun biraz daha büyük olma ihtimali de var. Yani ergenliğe girdi büyük ihtimalle endişelenmeyin. Hasta olduğunda hareketlerinden anlarsınız diye düşünüyorum...

Kafa tüylerini ve göz irisini yakından görebilirsek daha kesin bi sonuç söyleyebiliriz efendim

Ayna olmasa da kuşlar ergenlik dönemi geldiğinde eşlerine yem yedirme içgüdüsüyle kusuyorlar. Bu normal yani. Sadece ayna kuşun başka bir kuş olduğunu zannetmesi yüzünden kusmuk miktarını artırıyor. Bir de muhabbet kuşlarında kesin yaş tayini zor olduğu için kuşunuzun biraz daha büyük olma ihtimali de var. Yani ergenliğe girdi büyük ihtimalle endişelenmeyin. Hasta olduğunda hareketlerinden anlarsınız diye düşünüyorum...
teşekkürler cevaplarınız için :)

teşekkürler cevaplarınız için :)
yaşı ve ırkı nedir sizce

Geri