petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Elinizden yem yedirme taktiği :)

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Hakkı ELALDI tarafından 19 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Hakkı ELALDI

Beğenileri:
    0
    Ben bu taktiği bugün buldum.Aslında çizgi filmlerden de tanıyacağınız bir taktik :) Neyse anlatmaya başlıyayım..Kuşumuzu dışarı çıkartalım..Bi 5 dakika yerde gezinsin mutlaka.Halıya koymayın kuşu..Evinizde parke varsa mutlaka parkeye koyun ya da fayanslara.Fark yapmaz ama parkeleri daha çok seviyorlar yürürken pıt pıtt ses çıkardıkları için..5 dakik parkede kaldıktan sonra kuşunuzun önüne bir iki tane yem koyun onları yedikten sonra kabuklarını toplayın..Ve şimdii en önemli kısıma geçtik..Yarım karış aralıklarla kuşunuzun önünden başlayarak 5-6 tane yemi koyun.. En sonuncusunuda parmağınızın ucuna koyun.. Kuşunuz hepsini teker teker yiyicektir..En sonunda parmağına gelicektir.İlkte bakar sonra hoooopp yemi parmağınızdan kapar.Ben ilk denememde başarıya ulaştım..Sonra parmağınıza yem koyun kuşunuza 3-5 tane öyle verin..En sonunda da avucunuza yemleri doldurun kuşunuz yiyecektir. Artık size güveni tamdır :) hatta bir ayağını sizin elinizin üstüne koyup yiyorsa elinizi hafiffçe kaldırın öbür ayağınıda koyup yemeye devam edicektir..Size İyi çalışmalar, kolay gelsin..

Bu taktiği ben şahsen bugün gerçekleştirdim :)

2. Umutcan AĞLAR
    Gizli

Ben sabah kalktıgımda avucuma koyardım yemi sokardım elimi kafesin içine beklerim. Bu işler sabır işi :)

3. brutalize

brutalize Member

Beğenileri:
    1
    benim kuşumun elden yeme gibi bi problemi yok maşallah yiyor ama yere asla konmaz. hep havada kalmak istiyor koltuğa bile konmadı

4. Hakkı ELALDI

Beğenileri:
    0
    aynen.. ben bu taktiği bulmadan önce elimde yem kuşun arkadasından koşuyordum :)

5. Hakkı ELALDI

Beğenileri:
    0
    güven eksikliği..güvenini daha fazla kazanmaya çalışın.

6. Cengiz ŞENEL

Cengiz ŞENEL New Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Aynen... katılıyorum. Zaten yerde senin yem dizmeni bekleyen kuş alışmış gibidir, birde aynı konuyu tekrar açmışsın!!!

7. brutalize

brutalize Member

Beğenileri:
    1
    tesadüfe bak şimdi kanepeye kondu önüne ödül diye havuç koydum keyfi yerinde

Sayfayı Paylaş