petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Elma Sirkesi Hakkında

Konusu 'Muhabbet Kuşu Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve muhabbetkusu tarafından 17 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. muhabbetkusu

muhabbetkusu Administrator
    Yönetici Administrator

Beğenileri:
    11
    Sizinle bu işi gerçekten iyi bilen kanatlılar üzerinde uzmanlaşmış hatta çalışmaları devam eden Ahmet Bey'in elma sirkesi üzerine yazmış olduğu bir yazısını paylaşmak istiyorum

Mesajı kendisinin yazdığı şekilde tamamen alıntı yaparak paylaşıyorum....

Bu arada İstanbul'da yaşayanlar için ani durumlarda görüşebileceği bilgi alabileceği Ahmet Bey'in Çalıştığı veteriner klinik bilgileri aşağıdadır..

Ahmet Kara
    Veteriner Hekim
    İstanbul Kuş Ve Egzotik Hayvan Tedavi Merkezi
    Uluslararası Kuş Veteriner Hekimleri Derneği Üyesi ( Association Of Avian Veterinarians )
    İstanbul Veteriner Polikliniği

2. Yusuf YALÇINKAYA

Altın Üye

Beğenileri:
    1
    bunu ben neden daha önce görmedim :S geçen banyo yaptırdım suyuna 2 3 damla kattım dünde banyo için suyuna 2 3 damla atmıstım :s inşallah sorun olmaz.. Ama şimdiye kadar o kadar çok üreticiden duydum ki bu sirke limon sodayı hiçbiri bir zararını görmedigini söyledi..

3. Cihat Türkmen

Cihat Türkmen Active Member

Beğenileri:
    12
    İlginç bir bilgi.. Şimdiye kadar çok denendi ve bir sorun duymadığım için az zamanda kullananların korkmasına gerek yok diye düşünüyorum. Bundan sonra tekrarlamamalıyız..
    Paylaşım için veteriner hekimimize ve Muhammed ustama teşekkürler.

4. Engin DERİM

Elma Sirkesi, Limon ve Soda benim yıllardan beri özellikle kanaryalarda ve muhabbetlerde kullandığım ve çok memnun olduğum sıvı desteklerdir.

5. Mustafa Özkorkmaz

Haftada bir defa 2-3 damla elma sirkesi damlatırım mutlaka. İlk defa zararlı olabileceğini duydum..

6. Atılım BUKAĞIKIRAN

Atılım BUKAĞIKIRAN Active Member

Beğenileri:
    1
    iç parazitler icin 2 haftada 1 kez sularına damlatıyordum bende

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşuna sirke verilirmi

,
  2. kusa sirke zararlmi

,
  3. elma sirkesi kuşlara verilir mi