Karadeniz Pet

Elma sirkesi

Rassien

Onursal Üye
arkadaşlar ben kuşum için çarşamba günleri suyuna 2 damla elma sirkesi koyuyorum yararlı mıdır zaraelı mıdır ne kadar koymam gerek :)

Yaglari erittigini duydum ama bilmiyorum.

Ic parazite iyi geliyor diye koyuyoruz

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:29 -->-> Daha önceki mesaj 22:29 --

15 gun bir kulllanirim ben

değişir kişiden kişiye bende savunmuyorum ama veriyorum bilimsel bilgim yok sirke konusunda sonucta

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 22:56 -->-> Daha önceki mesaj 22:55 --

hatta forumda 6 ay önce yazılmıs benim kusa sirke verilmez yazılarımda var ama iyi geldiğini düsünüyorum artık tavsiye üzerine basladım bende elma sirkesine

Sirke ile alakalı benim kuşumda da henüz çözemediğimiz bir durum var. 2 aydır ishal ve sadece sirke ile düzeliyor. Dışkı tahlilleri temiz çıkıyor, iç parazit olmadığını 3 ayrı yerde yapılan tahliller sonucu öğrendik. Son olarak iyi bir profesör doktorla konuyu görüştüm. Kendisi de sirke kullanımının yaygın olduğunu bildiğini fakat yararları ve zararları konusunda henüz net bir sonuca varılamadığını söyledi. Hatta kuşuma şu an uygulanan tedavi süresince ishal nedeniyle güçsüzleşmemesi için günün yarısında ilaçlı suyunu diğer yarısında da sirkeli suyunu kullanmamı tavsiye etti. Bununla beraber fazla sirke kullanımının yağları erittiğini ve kuşun zayıflamasına neden olduğunu da bu süreçte görüştüğüm bir çok veteriner söyledi. Bu nedenle tüylerinin kaliteli olması ve parazitten korumak amacıyla haftada bir yerine 2 haftada bir 2 damla sirkenin zararı olacağını sanmıyorum.

banyosuna koyarsanız tüylerini bile parlatıyor şahsi tespitimdir. ben haftada değilde ayda 1 suyuna da katıyorum bir zararını görmedim.

aklın mantığın neye yatıyorsa yapabilirsin. yapmış oldugum uzunca yorumuda sildim. gerekte yok kimseye şunu şunu kullan diye

Son düzenleme:
şimdi karar veremedim ki kullansam mı kullanmasammı iyi parazitlerin de öldüğünü söylüyorlar

hocam sen senın kusun uzerınde cok deney yapıyosun bı rahat bırak hayvanı anlattıgına gore kafesın ekıpmanlarını her hafta sıcak suyla elden gecırıyosan zaten bıt olmaz parazıt konusuna gelınce kusunda yağlanma varsa kullan erıtsın yağlanmaya dıger bır çözümdede limon suyu

Bende kullanıyorum iç parazitlerini temizliyor. İshali konusunda geçirmede yardım ediyor. Tüyleri de parlatması çabası.

hocam sen senın kusun uzerınde cok deney yapıyosun bı rahat bırak hayvanı anlattıgına gore kafesın ekıpmanlarını her hafta sıcak suyla elden gecırıyosan zaten bıt olmaz parazıt konusuna gelınce kusunda yağlanma varsa kullan erıtsın yağlanmaya dıger bır çözümdede limon suyu

tamam o zaman kullanmıyim

muhabbet kuşlarıyla ilişkilendirilebilir mi bilmiyorum ama, sirke kolesterole de iyi geliyor... tecrübeyle sabittir... kolesterolü olanlara sirkeyi ve sirkeyle yapılmış turşuları tavsiye ederim...

en azından ayda bir kez falan kullansam zarar etmez çoğu zararlı az olduğu sürece sıkıntı olmaz diye düşünüyorum

ben ilaç kullanıyorum iç parazit için... ismini hatırlamıyorum ama, unutmazsam yarın bakar yazarım... elma sirkesinden ucuzdur arkadaşlar...

bulabilirsem hem bit için hem de iç parazitler için endecto alıcam ama o da yok malesef...

ben ilaç kullanıyorum iç parazit için... ismini hatırlamıyorum ama, unutmazsam yarın bakar yazarım... elma sirkesinden ucuzdur arkadaşlar...

bulabilirsem hem bit için hem de iç parazitler için endecto alıcam ama o da yok malesef...

peki teşekür ederim

Onun yerine bit için vilmectin kullananlar var, ben şimdilik avimec kullanıyorum ama tahminimce etken maddeleri aynıdır.. Vilmectin zaten hayvanlarda iç dış parazitler için kullanıldığından bence damlatma yoluyla zaten bit için kullanılıyor demiştim, dolayısıyla iç parazitleri de temizleyecektir diye düşünüyorum... Denemedim...

sirke iç parazite önlem amaçlıdır bu arada iç paraziti olan kusu tedavi etmez

Geri