Elveda çiko çiko

Konusu 'Onun Anısına' forumundadır ve Chair tarafından 15 Eylül 2018 başlatılmıştır.

1. Chair

Chair Aktif Üye

Beğenileri:
    5
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Sadece bir şeyler yazıp biraz rahatlamak istedim. Çikom öleli 15 gün oldu ama ben hala ağlıyorum tabi eskisi kadar değil. Allah daha büyük acılar yaşatmasın ama çikoyu çok özlüyorum:(
    Gözü açık gitti ama ilk defa bana bakmıyordu. Hep bana bakardı benim olduğum her yer güvenliydi onun için. Ben onun bakışlarından davranışlarından her duygusunu anladığımı sanırdım. Ama hasta olduğunu anlamadım:( Kendimi o kadar kötü hatta suçlu hissediyorumki. Daha önce anlasaydım yaşarmıydın.. son iki ay eskisi gibi ilgilenemedim onunla anlamadım meğerse taşlığı azalmış karaciğer yağlanması varmış. Sabahları neşesi yerindeydi gündüzki hareketsizliği bu yüzdenmiş bu sefer hastaymış. Veterinere gittiği gün onun son günü oldu. . Sokakta kuş sesine ötüyor veterineri yine var gücüyle ısırıyordu oysa. O gitti ben koca odada yapayalnız kaldım. Odaya giirdiğimde kanatlarını açan, beni çağırmak için cikcik öten, sabahları uyanıyımda kafesinin kapısını açıyım diye çıldıran, akşam olduğunda ışığı kapat dercesine kafesin tellerine atlayan, ben ışığı kapatıp çıkarken uyuyacağı yere geçen, ben ona çiko cici kuş fıstık kuş dedikçe masal dinliyormuş gibi gözlerini kapatan benim canım arkadaşım artık yok. Benim her davranışımın onda bir tepkisi vardı ve ben hepsini o kadar iyi hatırlıyorum biliyorumki bunların yokluğu bana acı veriyor. Resimlerine bakamıyorum, odada onun olduğu yerlere bakmak istemiyorum, dışardan gelen kuş seslerine kimi zaman dayanamıyorum, başka bir muhabbet kuşu görmek istemiyorum.
    Seni çok seviyorum Çiko, bana küsmedin değilmi son dakikalara doğru sesimi duydukça yine gözlerini kapatıyordun ben bununla avutuyorum kendimi.. özür dilerim çiko çiko

#1 Chair, 15 Eylül 2018
    Son düzenleme: 15 Eylül 2018
  2. Hayvansever03

Hayvansever03 Profesyonel

Beğenileri:
    1.112
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Allah rahmet eylesin.

Chair bunu beğendi.
  3. --Blue Ice--

--Blue Ice-- Süper Üye

Beğenileri:
    33
    Yer:
    İzmir
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    Başın sağ olsun çok üzüldüm okuyunca.. çok etkilendim.. zor bir durum ama her canlı ölümü tadacak maalesef durum bu :(

Chair bunu beğendi.
  4. Murat0606

Murat0606 Bakıp Çıkıcam

Beğenileri:
    1
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu, Sultan P., Kedi, Akvaryum
    Kuş sayısı:
    1 tane

3 gün Önce aynı acıyı Hatta aynı çiko isimli 2 yıldır beraber yaşadıgım evladımı kaybettim :( Acını cok iyi anlıyorum :(:( Ve sana bir tavsiye tekrardan kuş alıp hem kuşların özgürlügüne engel olan ticarete ortak olma hemde Aynı acıyı yaşamazsın ne yazıkki kuşlar dogal ortamında olmadıkca cok yaşamıyor ben şahsen almıcam hem aynı acıyı göze alamam hem ticarete ortak olmam hede çikoşumun yerine başka kuş koyup sevmem :( Rabbim İnşallah Tez zamanda kavuşturur çikomla beni :(

Chair bunu beğendi.
  5. Chair

Chair Aktif Üye

Beğenileri:
    5
    Evcil Hayvanı:
    M. Kuşu
    Kuş sayısı:
    1 tane
    başınız sagolsun çikodan once anlamazdim belki ama şimdi çok iyi anlıyorum sizi. Şimdi acınız çok taze gittikçe daha az akliniza gelecek ama unutmayacaksiniz tabiki. 2 ay oldu hala içim buruk. Aklıma geldikçe başlıyor keşkelerim. Özlüyorum ama düşünmemeye çalışıyorum çünkü düşünürsem tutamam kendimi tutamadım şu an:'( En çok bana bakışlarını özlüyorum. Hep bakardı çünkü:'( bu yüzden başka bir kuşun gözlerine bakabileceğimi sanmiyorum. Alamam yeni bir kuş, evime girmedikce, bakıma muhtaç bir kuş görmedikçe kendimde o gücü görmüyorum. Umarım arkadaşlarıyla olabileceği gittikleri bir yer vardır. Seni çok özlüyorum çiko özür dilerim benim yüzümdense eğer:(

Sayfayı Paylaş