petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

emin olamıyorum, problem midir?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve hmz tarafından 27 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. hmz

hmz Guest

merhaba arkadaşlar. benim kızım bir süredir kaşınma ve kendini didikleme ile ugrasıyordu. elime aldım kontrol ettim ama bit pire bulamadım. ayaklarında da hafif ölü deriler vardı. yara göremedim onun haricinde.
    bugün tekrar iyi bi yıkamak istedim çok zorladı ama ilk seferinden daha iyi yıkadım kendisini. sonra altaki resimlerde görebileceğiniz 2 ufak boşlugu gördüm. yara yoki kan yok sadece bir kac tüylük acıklık. bunun haricinde kusta yeme icme veya halsizlik ishal hiç bir belrti görmedim. normalde yarım saat kasınmadan durmazdı ama zoraki banyodan sonra hic kasınmadı ve keyfi yerinde gibi. acaba bu bosluklar tüy döktüğü icin midir yoksa endiselenecek bir hastalık belirtisi midir?

tesekkürler.

1. foto

2. foto

edit: tam düzeldi dedim yine ufaktan ufaktan basladı aynı hareketlere.

#1 hmz, 27 Aralık 2014
    Son düzenleyen: Moderatör: 27 Aralık 2014
  2. aslı sungur

fotoğrafını koyarmısın:) kaç aylık

#2 aslı sungur, 27 Aralık 2014
  3. hmz

hmz Guest

aslı hanım normal boydan fotoğrafı mı kastettiniz ? eğer yaraları soruyorsanız hemen yazının altında mevcut, teşekkürler.

4. aslı sungur

bence kuşunuz iyi görünüyor ama keşke yıkamasaydınız bu soğuk havada

#4 aslı sungur, 27 Aralık 2014
  5. hmz

hmz Guest

teşekkürler yorumunuz icin. yıkamam sebebim bana geldiğinde 2-3 aylık civarıydı suan da da sanırım 1 ayı gecti bana geleli. bu süre zarfında hiç suya deymedi bile. yıkamaktan kastım da kafesinin altlıgını cıkarıp 1-2 cm civarı ılık su koyup biraz ıslattıım. sonrasında da hemen kalorifer yanına gecirdim kurulayıp en sonda da kendi yaptıgım öğrenci isi ufak sobasını koydum yanına. bulundugu ortam da soguk değil zaten bir şey olmaz diye tahmin ediyorum.

6. aslı sungur

inşallah:)

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:55 -->-> Daha önceki mesaj 15:51 --

benim muhabbet kuşlarımın yavrularıda şimdi hasta gibi mama yapmıştım ishal oldular herhalde şimdide uyuyorlar:) çok sevimliler

Sayfayı Paylaş