Karadeniz Pet

Eminönü'nden muhabbet kuşu alınırmı? Cevaplarınızı bekliyorum.

• Konbuyu başlatan anıl deniz yılmaz
  • Başlangıç tarihi
A

anıl deniz yılmaz

Guest
Arkadaşlar bugün Eminönüne gittim bütün dükkanları gezdim damızlık eş tutmus kuşlara 80 tl fiyat çekti birde çoğu 3 ay içinde yavru yapmazsalar getir ozaman yumurtlamış çift varsa onu veririm eğer yoksada istediğin çifti alırsın diye konuştular vede çok emindiler bir kaçının kartını aldım. Aldıktan sonra bir sıkıntı olurmu, fiyat iyimi yada bunlar yavru yapmadılar diyelim üç ay geçti adam alcakmı o kuşu eğer alırlarsa bir sıkıntı yaratmazlarsa almayı düşünüyorum sizin bu konuda fikirleriniz nedir veya orda tanıdığınız bir dükkan varsa söylerseniz iyi olur hiç değilse kazık yememiş olurum yardım ederseniz çok sevinirim. İyi akşamlar, iyi forumlar.

Hazır çek takım vardı bende daha önce 3 ağız yavru aldım, fiyat normal ama eminonunden,damızlık eş tutturmak zor, çoğu zaten yavru alınmasının son demlerinde satışa çıkıyor, inşallah tutar

Alınmaz diye birşey yok ama kuştan çok iyi anlıyor olman gerekiyor ve çek takımsa fiyat normal ama dediğim gibi kuştan iyi anlıyor olman gerekiyor çunku orada kolay kolay iyi bir kuş bulamazsın.

Sitedeki üretimci arkadaşlardan alsan daha sağlam olur kanımca.

Bikere petshop sadece satış yapmak için dil dökmüş... Ben gittim banada aynı şeyleri söyledi yani yürümeye hali olmayan kuşlara şöyle yumurtlar böyle yavru alırsın :-D pek inanmıyorum açıkçası
ST25i cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

arkadaşlar adam bir kaçtane kuş gösterdi birisininde yumurtası vardı altında. Birde şu dikkatimi çekti hemen hemen bütün kuşların renkleri aynı acaba bunlar çabuk eş tutsun diye kardeşleri eş yapmış olabilirlermi?

Arkadaşım eminönünden kuş alınmaz ben aynı hatayı yaptım birdahamı asla anlamadığımız zamanlar 2013 dedi 2011 jumbo verdi geri alırım değiştiririm diyorlar üste para istiyorlar sende aynı hataya düşme bir üreticiden al bence

Ben neredeyse tüm alışverişimi ordan yaparım ama asla hayvan almam. Üreticilerden al mutlaka. Ben onlar(eminönündekiler) kadar üçkağıtçısını görmedim inan. Çok iyi konuşurlar ama az biraz anlıyosan ne kadar üçkağıtçı olduklarını anlıyosun. Ben bi kuşun altında 10 yumurta olduğunu iddia edeni de gördüm, kuşlar arasında yumurtaları paylaştırıp yumurtalı çift satanı da. Kısacası uzak dur derim

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 00:01 -->-> Daha önceki mesaj 00:00 --

Ve bir de ordan yada petshoplardan kuş alıp hasta olmayanına rastlamak çok küçük bi ihtimal

Ben Ankaralıyım bilmem ama eğer Ulus'taki kuş pazarı gibi biyerse asla alınmaz. Zaten pet shoplardan alınmaz.

Aynen öyle kuş alacaksan saglam tanidigin üreticiden alacaksin
Hayvani kafese tikiştirip da sadece eşya muamelesi yapandan degil
Hayvanin gözünün içine bakandan,, evladi gibi yetiştirenden al,,

Pet shoptan da asla bişey alma malzeme dahi
Nedeni aşagida linklerde
İncelemekte fayda var

Kibrit kutusu kadar kucuk bir posetteki nijer tohumuna 8 tl diyen
60*40 ölçülerinde bi kafese 75 tl isteyen petshopcuları gordükçe kuşlarımı petshoptan aldığıma öyle pişman oluyorumki.

Aynen öyle kuş alacaksan saglam tanidigin üreticiden alacaksin
Hayvani kafese tikiştirip da sadece eşya muamelesi yapandan degil
Hayvanin gözünün içine bakandan,, evladi gibi yetiştirenden al,,

Pet shoptan da asla bişey alma malzeme dahi
Nedeni aşagida linklerde
İncelemekte fayda var

petshopdan alınnnnnnnnn üreticide neymış :mad:

Eminönü'nden çok beğenmediğim sürece kuş almam. Alırsam da alacağım kuş daha çok küçük bir yavru olur, alıştırmak için. Yoksa gözümün önünde rast gele tutup 2 kuşu bir kafese koyup eş diye sattıklarını bilirim. Güven olmaz ordakilerin %99una.

Yavru harici çift kuş alınmasını bende önermiyorum. Ya yavruyken al sabret 6-7 ay güzel şeyler olsun. Ya da çift alacağım diyorsanız sitedeki arkadaşlardan almanızı öneririm. Yalansız dolansız mis gibi alışveriş. Hem uyguna gelir hem de memnun kalırsınız. Karşı tarafın da işi görüşmüş olur. Tavsiyem sitedeki arkadaşlardan çift almanız.

Arkadaşlar herkese cevapları için çok teşekkür ediyorum ve hemen hemen hepinizde alınmaz demişsiniz bende almamaya karar verdim, şuan ailemi ikna etmem lazım yeni bir çift için vede biraz daha para biriktirip forumda veya sağlam bir üreticiden önceden yumurtası alınmış eş almaya karar verdim hepinize çok teşekkür ediyorum ordaki esnaflara cidden güven olmuyo ilk girişte nijer tohumunun kilosu 20 lirayken çıkısa doğru bir yerde adam kilosunu 12 liraya satıyor. Böyle bir yerden cidden kuş almak cesaret gerektirir diye düşünüyorum. İyi günler.

İyi tanıdık olması lazım, ben Eminönüne gittiğimde belli esnaflar var, kuş almak istediğinde şimdi sana göre yok diyor, istese var diyebilir ama yık diyor yani samimi tanıdık olunca böyle oluyor, haftaya 1 parti iri Jumbo çek kırıkları gelecek yavru olarak onları bekliyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 15:45 -->-> Daha önceki mesaj 15:43 --

Arkadaşlar herkese cevapları için çok teşekkür ediyorum ve hemen hemen hepinizde alınmaz demişsiniz bende almamaya karar verdim, şuan ailemi ikna etmem lazım yeni bir çift için vede biraz daha para biriktirip forumda veya sağlam bir üreticiden önceden yumurtası alınmış eş almaya karar verdim hepinize çok teşekkür ediyorum ordaki esnaflara cidden güven olmuyo ilk girişte nijer tohumunun kilosu 20 lirayken çıkısa doğru bir yerde adam kilosunu 12 liraya satıyor. Böyle bir yerden cidden kuş almak cesaret gerektirir diye düşünüyorum. İyi günler.

Takım arıyorsan daha önce 3 ağız yavrusu alınmış çek takım var, yer sıkıntımdan dolayı sahiplendirmek istiyorum, bugün yarın ilana koyarım

Geri