Karadeniz Pet

En az 3 yumurta

Muhammed Necib Karabulut

Paylaşımcı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
Arkadaşlar çiftim yumurtladı en az 3 yumurtası var. Ama yavruluğa uzunlamasına deil yanlamasına yatıyor. Bűyűk bi kuş olduğu için kuyruģu havaya kalkiyor bi de ortası delik olan yumurtaları toplayan tahtaya yatmiyor onu uzaklaştirmiş bi sorun olur mu ?

yumurtaların üstüne yatıyor ama değil mi yoksa yanlış mı anladım

Yatıyor kardeş

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:32 -->-> Daha önceki mesaj 21:30 --

Sıkıntı çukur yok yumurtalar bir arada duramaz mi bu yuzden yumurtalar soğur mu?

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 21:39 -->-> Daha önceki mesaj 21:32 --

Bi de yuvalik kűçük olduģu için kuluçkaya yatarken sıkışıyo gibi kuyruğu havada kaliyor acaba bu yuzden midir? Yoksa normal kuluçka pozisyonu bu mudur?

en az üç yumurta diyince televizyonda çıkan en az üç çocuk haberleri geldi aklıma :D

Valla çok sevindim dunyalar benim oldu ilk çiftim ilk yumurtalarım dişi geldiğinde çeresi biraz mavili beyazdı şimdi uzun uğraşlar sonucunda şimdi koyu kahverengi inşallah gelecek tüm yumurtalarım çıkar ve bűyűrler.

benimkusun 5 yumurtası var sabah bi bakdım ip gibi sıraya dizmiş milim oynama yok şaşırdım 5 inide yanyana

Sıkıntı yok. sonuçta gövde ile yatıyor yumurtalara kuyruğu ile değil. Burada tek sorun yuvalığın küçük olması bir sonraki kuluçka dönemi için yuvalığı değiştirirsiniz olur biter. plastik folluklu yuvalıklar var onları kullanırsınız. Yumurtaların oyuk içinde olmaması konusuna gelincede, anneyi takip edin yuvalık dışına çıktığı bir zamanda yumurtaları oyuk içine toplayın. Bu esnada yuvalık kirli ise bakımını ve temizliğini de yapabilirsiniz.

ne şekilde yatıyorsa sıkntı yok

Sıkıntı yok yok her şey yolunda - bi film geldi aklıma :D En az üç yumurta da ben istiyorum inşallah :D

Geri