petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

En çok ne zaman konuşur

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve sude büyük tarafından 15 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    Merhaba :) Bugün koltukta otururken kuşumun mırıldanmalarını duydum ve o sırada 3 kez cicikuş dedi net bi şekilde. Yani konuştu. Uyurken falan mı cicikuş der bidaha duymak istiorzda. En çok nerde naparken konuşur ?

2. Aynur AL

Aynur AL New Member

Beğenileri:
    0
    genelde en fazla tv acikken veya odadaki insanlar konusurken baslarlar konusmaya.. yani benimki oyle... ama konusmasi artinca her zaman konusabiliyor.. basladiysa konusmaya devami gelecektir zaten.. bol bol dinlersiniz artik..

3. Mudo DURMUŞ

Mudo DURMUŞ Well-Known Member

Beğenileri:
    52
    Bol Bol müzik dinlet kısık seste bide geceleri uykulu haldeyken çıkar parmağına kısa kelimeleri tekrarla 15 dakka konusur :)
    Bu da benim ufaklık https://youtu.be/TZsezhuhRVk

Hobici

4. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    Yok konuşuo zaten.En çok ne yaparken konuşuo dedim yani. Zaten buldm ne zaman konuştuğunu otururken ve yorgunken çok konuşuo bugün 30 kez falan dedi cicikuş hadi İnşallah artar yavaş yavaş neyseki konuştu çok korkmuştuk. :)

5. emre224

emre224 New Member

Beğenileri:
    0
    benim mubiş sabahları konuşarak uyandırıyo beni :)

6. sude büyük

sude büyük New Member

Beğenileri:
    0
    Peki benimki şimdi cicikuş diyo. Her mırıldandığında diyo. Peki çok fazla söylemesi için ben hala cicikuş demeye

devam ediyimmi kuşuma yoksa artık o yavaş yavaş çoğaltır mı cicikuş demeyi ? Yani cicikuş demeye devam mı ediyim yoksa yeni kelimeye mi geçiyim ?

#6 sude büyük, 15 Mart 2015
    Son düzenleme: 15 Mart 2015
  7. Faruk KILIÇ

Faruk KILIÇ New Member

Beğenileri:
    0
    Nasıl konuşmayı öğrettiğinizi anlatın bizde uygulayalim

#7 Faruk KILIÇ, 15 Mart 2015
    Son düzenleyen: Moderatör: 15 Mart 2015
  8. emre224

emre224 New Member

Beğenileri:
    0
    ben sürekli hergün aynı kelimeyi en az 10 - 15 dakika kuşu parmağıma alıp söylüyordum tabi aralarda da kafesinde iken cicikuş diye tekrarlıyordum baktım mırıldanmaya başladı sonra o da söyledi net söyledikten son diğer kelimeye geçtim ilk başlarda tek kelime öğretin mesele şu an benim kuşum 5.5 aylık ve söylediği kelimeler canım,babacık,askım,cicikuşum,cicikuş,koş,pişt,annem,limon,çok seviyorum seni diyor ilk dediğim gibi tek kelime öğretin daha sonra kelimeleri çoğaltın ben en son seni çok seviyorum u öğrettim o tam tersi çok seviyorum seni diyor ilk konuşmayı öğrendiğinde arkası geliyor zaten bu arada ayna varsa kafesinde aynayı kaldırın daha sonraları ben konuşmayı öğrenince konuşan muhabbet kuşu videoları açtım karşısında onları dinleyip de kelimeler türetiyor ilgi ve alaka çok önemli pes etmeyin size alıştıktan sonra karşılığını fazlası ile alıyorsunuz

Sayfayı Paylaş