petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

En fazla kaç kere üreyebilirler ?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Emirhan KARAHAN tarafından 16 Kasım 2014 başlatılmıştır.

1. Emirhan KARAHAN
    Gizli

arkadaşlar 1 çift kuşum var 5 yumurtadan 1 yavru çıktı ve yavru büyümeye başladıgı zaman anne baba arasında çok tehlikeli dövüşler olmaya başladı ve babayı ayrı bir kafese aldım şimdi yavruyu yeni kafesine aldım ve babayı annenin yanına koyduk direk çiftleşmeye başladılar birbirlerini çok özlemiş keratalar :) en fazla kaç kere üreyebilirler bunu öğrenmek istiyorum

2. Mert Okan

Mert Okan Member

Beğenileri:
    10
    Bazı erkek kuşlar 10 yaşına hatta ölene kadar yavru verebiliyor dişilerde durum nedir bilmiyorum

3. Emirhan KARAHAN
    Gizli

peki bu durum normal mi direk çiftleşmeye başladılar

4. Mert Okan

Mert Okan Member

Beğenileri:
    10
    Normal fakat iyi beslemen bakman lazım erkekte sıkıntı olmazda dişi yorulup zayıf düşebilir

#4 Mert Okan, 16 Kasım 2014
    Son düzenleme: 16 Kasım 2014
  5. Emirhan KARAHAN
    Gizli

teşekkürler

6. Resul OZYAMAN

Resul OZYAMAN Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    9
    normal olarak 1 yaşında itibaren 4 kuluçka ve 4 sene ama her kuluçkada dişi dinlenmeli.

7. göztepe1925

Beğenileri:
    0
    Kardesim disi ile erkegi ayir sana tafsiyem bende tam yapcaktim baktim ciftlesyiler gozumun onunde dedim ciftlesmezler ama benim gordugum2 defa allah bilir kac defa ciftlesti disi yuvalik hazirlio yumurtlucak we ondan sonra 2 ay dinlebdircem kuslari sende yap kardesim kusun saglikli olmassa yavru alamassin zayif duser kus

8. Emirhan KARAHAN
    Gizli

kuş zaten yaklaşık 1-2 haftadır yatmıyor yavru büyüdüğü için bu bi dinlenme süreci değil midir

9. Ekincan EROL

Ekincan EROL Active Member

Beğenileri:
    1
    Geçen ses ard arda 4 kuluçka geçirdi. Yavrular yuvadan atlamadan dişi yumurtluyordu. Yazık olmasın diye karşımıyordum. 5. kuluçka da yuvalığı aldım bu sefer kafesin tabanına yumurtladı, ama yatmadı. Ziyan oldu yumurtalar

10. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    ard arda 2 kuluçka gecirse yeter demekkik daha kızışkınlaröış normal birşey olmaz :)

11. Emirhan KARAHAN
    Gizli

En iyisi dursun yuva cikartirsam kafes tabanina falan yumurtlar kotu olur

12. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    yuva dursun bunlarıda yumurtlasın yavrular cıkaınca erkeki ayır yuvayı sök birleştir

13. Emirhan KARAHAN
    Gizli

teşekkürler hocam

Sayfayı Paylaş