petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

En kaliteli bit ilacı

Konusu 'Muhabbet Kuşu Sağlığı,Hastalıkları ve Tedavi' forumundadır ve Can can tarafından 25 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Can can
    Gizli

Can can Guest

Merhabalar,

Oğlum Can Can bir haftadır önce canı yanıyor şekilde ciyaklayıp sonra da kaşınan yerine bir anda gagasıyla dalıp kaşınıyor.

Bunu sürekli yapmaya başladı.

Özellikle de göğüs bölgesi . O kısmı tiftik gibi yapıp kabartıp kopartırcasına kaşıyor.

En kaliteli ilaç nedir acaba ?

Daha önce exobit diye bir sprey almıştım kanatlarının arasına sıkın demişlerdi ;ama platik şişenin üzerinde bitlerin yerleşebileceği kafes bölgelerine sıkın deniyor. Kuşa sıkın dememiş.

Ayrıca daha önce kırmızı şişedeki ilaçtan kullanmıştım ; Avispray'de sanırım adı o da işe yaramadı sanırım.

#1 Can can, 25 Kasım 2013
    Son düzenleyen: Moderatör: 25 Kasım 2013
  2. kartall82
    Gizli

kartall82 Guest

Bu bitlerden kurtulmak için eczane veya petshop lardan temin edilecek bit spreyi kullanılmalıdır. Bu tedaviye 2 - 3 gün ara ile bir kaç kez tekrarlanmalıdır. Bit spreyi kuşun tüm vücuduna, özellikle kanat altına ve boyun bölgesine sıkılmalıdır. Kuşun yüz, gaga ve göz kısmına sıkılmamasına dikkat edilmelidir.

Pire tozu da bu derdinizi çözümleyecektir. Ayrıca "Jakotin" adlı ilaç ve opigal 5 tozu,rin tozu, Ektogal, lizol, karbonil, kreolin, madeni esanslar, kafur türü maddelerde kullanılabilir. Bu tozlar tünek başlıklarındaki deliklere, kafesin kenar kıyı köşelerine serpilerek, kuşların kanat altlarına dökülerek çok olumlu sonuçlar alınabilir. Bitlerin kökü kazınabilir. Özellikle kuluçka devrelerinde yuvalıkların büyük bit yuvaları olacağını; bunların yavruların kanlarını emerek ölümlerine sebep olacağını hatırlatırım. Yuvaların ilaçlanmasında yavruların tozdan zarar görmemesi için dikkatli davranılmasını tavsiye ederiz. Daha iyisi, bit bulundurabileceği düşünülen eski yuvalığın alınarak yerine yenisinin konulmasıdır. Kafesin içinin temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi de önemlidir.Özellikle kafesin köşelerine, saklı bulunan alt kısımlara, dar bölgelere ve tünek kamışlarının uç kısımlarına yuvalanırlar. Bu nedenle, ya kafes ve aksesuarları sıcak su ile iyice yıkanmalı yada bahsedilen spreyden kafesin özellikle bu kısımlarına sıkılmalıdır. ;););)

3. Can can
    Gizli

Can can Guest

Teşekkür ederim ;ama bu kopyala yapıştır tedavi yöntemlerini internette heryerde görüyorum zaten.

Ben bu ilaçları deneyip , sonuç alanların bizelere yardımcı olabileceğini düşünüyorum.

Oğlumun derdini kimse çözemiyor ya bu ülkede buna yanıyorum . :mad:

4. Ozan Demir

Ozan Demir New Member

Beğenileri:
    0
    Kafesi kaynar su ile bir güzel yıkayın özellikle girintili çıkıntılı yerleri bildiğimiz bit spreyi işinizi görür kafası hariç kanat altı ve göğüse sıkabilirsiniz belki bit pre değildir tüy dökümünde dir kusunuz belli olmaz :) geçmiş olsun

LT22i cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Hakan Kuş
    Gizli

arkadaşlar ben güvercınlere almıstım 5 ay once ensesine bır damla derısıne temas ettırıyosun ve o butun heryere yayılıyor bit ısırdıgında oluyor bu yöntemle butun guvercınlerımı bıtten kurtardım suresı ıse 6 ay ( yıkınama suresıne baglı tabı ) kuçuk kuşlardada işe yarıcagını umuyorum sıprey falan pek ıyı degıl bence ılacın adını hatrlamıyorum yarın yazarım

6. Duranettin ERAYDIN
    Gizli

Öncelikle kaliteli yem,taze su,kafes temizliği,vitamin.
    Genelde petshoplarda hep avisprey olur ama bir veterinerden daha iyisini bulabilirsiniz.
    Tüy dönemlerinde çok fazla kaşınırlar.Kaşınınca beyaz kepekler yada tüy dökülüyorsa tüy dönemidir.
    Derisine bakın kızarıklık,bit pire hareket eden bişey varmı.
    Suyuna vitaform karıştırın.
    Kuşada bu şekilde sprey sıkın.
    [YOUTUBE]xbHv0CKuRJg[/YOUTUBE]

7. Buğra
    Gizli

Buğra Guest

Avispreyi alın 3 gün ara ile uygulayın nedeni erişkin parazitler ölür ve 3 gün içinde bıraktığı yumurtadakiler erişkin olur ve bu erişkin olanlar yumurta bırakmadan öldürürsünüz ancak bunu 2-3 gün ara ile 10 gün uygulayın daha çok sıcak bölgeleri seferler kanat altı boyun altı gibi kafesimde dezenfekte edin bu iş tamamdır.

Iska abinin dediği ense damlasını kedi köpekler için çok kullanıyoruz onun kanatlılara için olanı avimectir deriden edilir bütün vücuda yayılır ondan da alın 10gün sonunda onu damlatın10 15 günde bir tam koruma sağlayın

#7 Buğra, 25 Kasım 2013
  8. Can can
    Gizli

Can can Guest

Hepinize gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederim.

Kafesi güzelce yıkamıştım.

Avimec damlayı (ivermectin) veteriner tavsiyesi ile bir hafta ara ile 3 hafta kullanmıştım.

Aslında tam da bu tedavinin bitiminden yaklaşık 10 gün sonra başladı bu ciyaklayarak tüylerini bir anda kaşıması.

Yurtdışı forumlarda araştırdım biraz bu mite'lar daha çok hayvanın ayaklarında/bacaklarında barınırmış.
    Bu duruma karşı ayaklarına ve ceresine vazelin sürdüm ; malum diğer rahatsızlığı ilaçları kesince tekrar nüksetti.

Aşağıdaki yazıya tıklarsanız diğer rahatsızlığı , ceresinin kahverengimsi girintili çıkıntılı kabuk kaplaması :
    http://www.muhabbetkusu.com.tr/hast...lesen-cere-ve-diger-rahatsizliklari-9678.html

#8 Can can, 25 Kasım 2013

Sayfayı Paylaş

Kullanıcılar bu sayfayı, aşağıdaki kelimeleri arayarak buldu :

1. muhabbet kuşu bit spreyi fiyatı

,
  2. muhabbet kuşu bit spreyi

,
  3. muhabbet kuşu bit ilaci

,
  4. muhabbet kuşu bit ilacı fiyatı,
  5. muhabbet kuşu bit ilacı fiyatları,