Karadeniz Pet

en kaliteli muhabbet kuşu ırkı?

• Konbuyu başlatan Hasan YILDIRIM
  • Başlangıç tarihi
H

Hasan YILDIRIM

Guest
arkadaşlar en kalitli konuşmaya en yatın cana en yakın muhabbet kuşu ırkı hangisidir egitmeyi düşünüyorum hangisinden alırsam daha çabuk bana alışır daha cabuk konuşur ufak bir bilği alabilirmiyim

Kardeşim pek ırkla alakası yok bunun çocuk gibi düşün ne kadar ilgi gösterirsen o kadar iyi eğitirsin

öle tabi kardeş ama hani cins daha iyi oluyor onu sordum

Erkekler daha böyle konuşmaya eğitilmeye yatkındır ırk pek farketmez

En iyi ırk senin petshop veyahut üreticiye gidip içine sinen seveceğin kuştur. Beni al diyen kuştur.

Şimdi bu başlık başka bir soruya yol açıyor oda : en kalitesiz muhabbet kuşu ırkı ?
yoq artık...

ben misal jumbo hiç sevmem kalitesini ne yapayım...
güvercin olsa nese :D

arkadaşlar bilmediğiniz şeye yorum yapmayın insanları yanlış yönlendirmeyin jumbo alma kardeşim sakın ağır hayvanlardır sadece görselliği vardır sana gelmez ayrıca konuşmazlar hollanda cinsi iyidir.

Bende çek var.Bundan önce 8 yıl beslediğim kuşumda çek ti.Hem dayanıklık olsun hem konuşma olsun çok iyiler.

Ufak ırklar yerli , Çek , kırık bunlardan almalısın. Jumbo alma belirtilen gibi çünkü ağır kuşlar . Küçük ırklar her zaman daha hareketli ve neşelidir. Ve daha meraklı olduklarından eğitime daha açık. Forumda bir sürü üretici var. Sana en yakın olanla irtibat kur yuvadan yeni atlamış bir yavru al gönlünce eğit

Mutasyondan çok melez kuş alabilirsin. Bilimsel olarak her canlının melez hali baskın karakterleri alacağından dayanıklı olacaktır. Tabii sonuçta canlı ne olacağını kestiremezsin. bir anda hastalanabilir. 2 aylık herhangi gözüne hoş gelen iri diri bir kuş seçmek mantıklı olur. Ben de iki adet rainbow kanı taşıyan kuş var. birinde siyah çixgi mavi sarı ve yeşil diğerinde ise gri çixgi mavi sarı ve yeşil tonları mevcut. İkisinden de memnunum.
dişim 360 derecek kafasını çevirerek sert şeyleri koparır mesela. önce tavana çıkar bacakları arasından bir tur atar yani bacaklar ter duruma düşer sonra geri kafayı çevirir tavanı kemirir. erkek atınca sadece krakeri böyle yer oldu. =)

en ideal kuşlar ev için çek ve yerli kuşlardır jumbolar hareketsiz kuşlardır

hollanda cinsi yavru erkek ariyorum

Arkadaslar forumda okudugum kadarı ile hollanda cinsi muhabbet kuşuna ele ve konusturmaya ideal cins oldugunu anladim. İzmir de erkek yavru satan varsa ulasabilirmi acaba

Geri