Karadeniz Pet

En küçük yavruları unutuyor

tr0xt

Meraklı Üye
Vl3GMy.jpg
arkadaşlar 6 yavruydu dün biri öldü Açlıktan beslenmemişti bugün 1 tane daha yavru gelmiş onunda kursağı boş bile bile mi beslemiyor acaba

Beslemiyorsa malesef siz besliceksiniz siringa ile [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] ustam daha iyi yorum yapar

Muhabbet kuşları ufak olsun büyük olsun genelde tüm yavruları besler. Mesela kanaryalar böyle değil, ağzını açmayana vermiyor.
Geçmiş olsun. Kuşlara çok sadık değilsen dişiyi değiştir istersen, yapabileceğin bir şey yok.

Son düzenleme:
Dişi kendine güvenip bakamiyordur ve küçük yavrulardan başlayarak gözden çıkarır kuslariniza yumurta maması verin

Beslemiyorsa malesef siz besliceksiniz siringa ile [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] ustam daha iyi yorum yapar
sağolun:(

Muhabbet kuşları ufak olsun büyük olsun genelde tüm yavruları besler. Mesela kanaryalar böyle değil, ağzını açmayana vermiyor.
Geçmiş olsun. Kuşlara çok sadık değilsen dişiyi değiştir istersen, yapabileceğin bir şey yok.
valla abi dişi ilk göz ağrım yavruluktan beri bende çok severim 10 aylık daha hiç istememiştim 2. kuluçkayı ama yine çiftleştiler önceki kuluçkasından yavru daha folluktan atlamadan yumurtası oldu mecbur yattı sizden 3. kuluçkaya yatmaması için tavsiyeler de bekliyorum çok yoruldu çünkü.:(

Dişi kendine güvenip bakamiyordur ve küçük yavrulardan başlayarak gözden çıkarır kuslariniza yumurta maması verin

büyük ihtimal öyle oldu kendine güvenemedi yumurta mamasını 2 güne 1 mutlaka veririm cici bebe irmik mısır unu az havuç ve yumurta rendesi siteden aldım çok özenirim hatta önceden günde 1 veriyordum sizin uyarınızdan sonra 2 güne 1 e düşürdüm

Levent ustam, böyle bir durumda, dişiyi değiştiğimiz takdirde eski dişiyi ne yapmamızı önerirsiniz. Eşe atsak problem çıkarıyor, atmasak evde tek beslesek olmuyor, birine versek hem orada yalnız kalacak hem de yalnız kalmazsa eşe atarsa aynı problemi o yaşayacak. Siz olsanız ne yapardınız veya ne yapıyorsunuz bir üretici olarak. Yol gösterirseniz sevinirim.

Yavruları varken yumurtluyorsa yumurtaları günlük alın altından

Yavruları varken yumurtluyorsa yumurtaları günlük alın altından

valla bilemedim almadım yumurtaları bu yavrular oldu. ben çiftleşmeyi engellemek için ne yapmalıyım peki bu yavrular büyüdükten sonra nasıl ayırayım erkek şimdiden kur yapmaya başladı havucu da çok az koyuyorum halbu ki kızışmasınlar diye

Geçmiş olsun daha neler öğreneceğiz bakalım

Levent ustam, böyle bir durumda, dişiyi değiştiğimiz takdirde eski dişiyi ne yapmamızı önerirsiniz. Eşe atsak problem çıkarıyor, atmasak evde tek beslesek olmuyor, birine versek hem orada yalnız kalacak hem de yalnız kalmazsa eşe atarsa aynı problemi o yaşayacak. Siz olsanız ne yapardınız veya ne yapıyorsunuz bir üretici olarak. Yol gösterirseniz sevinirim.

Ben böyle bir durumla karşılaşmadım. Karşılaşsam kuşu satardım büyük ihtimalle, ancak satarken durumu alıcıya anlatır ve fiyatını ona göre belirlerdim.

Havuç hiç karıştırmayın bu yavrular için yapabilecek bir şey yok bundan sonraki yumurtaları toplamak gerek

Peki arkadaşta eş tutmamış bir erkek bir de Dişi var ona versem kuşlar Yetişkin beslemezler mi

Tabiki de beslemezler yüzde 1 ihtimal beslerler bu riske değer mi sizce

Ben olsam kuş yumurtladığında 4 yumurta bırakır diğer yumurtaları döllenmeden altından alırdım .

çok şükür bu gün beslemiş önceki ölen gibi olacak diye çok korktum ama beslemiş. günde 1 kere besliyor galiba onda da gövdeleri kadar kursakları oluyor önceki yavru yetişememiştir o vakte bugün sabahın ilk saatlerinde mama verdim ardından beslemiş yazan herkese çok teşekkür ederim bir daha yumurtlarsa da yumurtayı altından alacağım canlı olmuyormuş ilk günlerde beni çok rahatlattı

Geri