En pahalı evcil hayvanlar!

Konusu 'Havadan Sudan' forumundadır ve dante25 tarafından 24 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. dante25
  Çevrimdışı

  dante25 Profesyonel

  Katılım:
  28 Haziran 2013
  Mesajlar:
  827
  Beğenileri:
  1
  Yer:
  İstanbul
  10. Beyaz perçemli Marmoset: 2,000 dolar Maymunları evcil hayvan olarak beslemek oldukça popüler bir hal aldı ve bu küçücük maymun da diğer maymunların arasında en revaçta olanı. yaklaşık 20 yıl yaşarlar.
  [​IMG]
  [​IMG]

  9. Rhesus Macaque 4,000 dolar Hint şebeği ya da rhesus maymunu, köpeksi maymunlar familyasının en iyi bilinen türlerinden biri. Ömürleri genelde 25 yıldır ve beslenmeleri tıpkı insan gibidir. Rhesus maymunları birçok hastalık kapmaya meyillidir ve onu sandığınızdan çok daha fazla hastaneye götürmek zorunda kalabilirsiniz.Ayrıca zaman zaman sahiplerine saldırmalarıyla da meşhurdurlar.
  [​IMG]
  [​IMG]

  8. Hyacinth (Amerika) Papağanı: 6,000-12,000 dolar Bu güzel yaratıklar sahip olabileceğiniz en pahalı kuşlardan biri. Onlar için herhangi bir kuş kafesi alabileceğinizi sanmayın çünkü yaklaşık 100 cm boyundalar. Bu hayvanların bakım masrafı da kendi hastane ortamınızı yaratmanıza neden olabilir. Eğer insana alıştırılmamışlarsa gagalarıyla bir parmağı rahatça kopartabilirler. Palmiyelerin cevizleriyle beslenen ve Güney Amerika’da yaşayan sümbül mavisi renkteki bu güzel kuşlar nesli tükenmekte olan türler arasında olduğundan başka ülkelerde tutulması yasak.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  7. Mona Guenon: 8,000 dolar Dişi maymun türüdür. Doğal yaşam alanı Batı Afrika tropikal ormanlarıdır fakat her türlü orman hayatına uyum sağlayabilen bir donanıma sahiptir. Bu maymunu evde beslemek bazı ülkelerde yasal değildir ve ona sahip olabilmek özel birtakım izinler gerektirmektedir ancak bunun için ufak bir servet ödemeniz gerekebilir.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  6. Evcil tek hörgüçlü deve: 10,000 dolar Tek hörgüçlü deve kolayca evcilleştirilebilir o kadar ki bu türün vahşi bir örneği olduğuna inanılmamaktadır. Listedeki en arkadaş canlısı evcil hayvanın bu olduğu söylenebilir. Tıpkı bir köpek gibi tek hörgüçlü deve de onu okşayıp kaşımanızdan hoşlanır hatta tehlikelere karşı sizi korur.
  [​IMG]
  [​IMG]

  5. De Brazza’nın maymunu: 10,000 dolar Yaklaşık 22 yıl yaşadıklarından bu hayvana ömür boyu bakmaya hazırlanmalısınız. Adını onları keşfeden bir Fransız kaşiften alan ve oldukça nadir bulunan bu maymunlar çok utangaç ve saklanmakta ustalar. Bu, onları bulup yakalamayı zorlaştırıyor.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  4. Kapuçin maymunu: 10,000 dolar Bu küçük arkadaşlar kolayca eğitilebiliyor ve sıklıkla kör veya farklı fiziksel engeli olan insanlara yardım etmeleri amacıyla kullanılıyor. Giyinmeye yabancı değiller ve genellikle “laternacı” maymunlar olarak bilinirler.
  [​IMG]
  [​IMG]

  3. Palmiye kakadusu (Goliath Palm Cockatoo): 16,000 dolar. Palmiye kakadusu egzotik evcil hayvanlar arasında en popüler olanlarından biri. Ancak doğal ortamlarındaki yanlış avlanma nedeniyle nesilleri tükenme tehlikesinde. Palmiye kakadusu, kakaduların en iri yapılı ve tüm papağanların en iri gagalı olanıdır. Yalnız yaşayan ve uzunluğu 65-75 cm arasında değişen bu türün kırmızı renkli çıplak yüzü heyecanlandığında mavileşir.
  [​IMG]
  [​IMG]

  2. Lavanta rengi albino pitonu: 20,000 dolar Bu yılan nadir bulunan eşsiz rengi nedeniyle oldukça pahalı. Tipik bir albino piton gibi görünse de lavanta rengi çizgilere ve yakut rengi kırmızı gözlere sahip. Lavanta rengi albino pitonu ayrıca yüksek bir bakım masrafına da sahip. Bu soğuk kanlı canlının vücut ısısını dengede tutmak için özel ekipmanlar gerekiyor.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  1. Ashera kedisi : 22,000 dolar Neyse ki egzotik evcil hayvan hayranları bu Asya-Afrika melezi leopar ve ev kedisi için 22,000 dolar ödemek zorunda kalmayacak. Çünkü artık bulunmuyor. Lifestyle Pets’in iddialarına göre, Ashera kedisi yetiştirenler aslında sadece Savannah kedilerini pahalılaştırıyordu. DNA kanıtları spekülasyonu doğruladı. Savannah kedileriyse sadece yabani Afrika kedisi kırması ev kedileri ancak yine de ona sahip olmak size 7,000 dolara patlıyor.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]

  -- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 10:55 -->-> Daha önceki mesaj 10:51 --

  Belki sizlerde benim gibi listede deveyle yılan ne alaka diyebilirsiniz :D
   
  #1 dante25, 24 Nisan 2014
  Son düzenleme: 24 Nisan 2014
 2. Oğuz Yalçın
  Çevrimdışı

  Oğuz Yalçın Süper Üye

  Katılım:
  31 Ocak 2014
  Mesajlar:
  143
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  İstanbul
  mavi papağan ne kadar da güzelmiş öyle :)
   
 3. AliismailERTAŞ
  Çevrimdışı

  AliismailERTAŞ Profesyonel

  Katılım:
  1 Ocak 2014
  Mesajlar:
  1.186
  Beğenileri:
  0
  Yer:
  Ankara
  çok daha pahalı evcil hayvanlar var
   
 4. dante25
  Çevrimdışı

  dante25 Profesyonel

  Katılım:
  28 Haziran 2013
  Mesajlar:
  827
  Beğenileri:
  1
  Yer:
  İstanbul
  nette dolaşırken karşıma çıktı bende paylaşayım dedim..

  o değilde bana para verseler al yılanı besle diye kabul etmem
   
 5. CNK TC
  Çevrimdışı

  CNK TC Profesyonel

  Katılım:
  4 Mart 2014
  Mesajlar:
  1.171
  Beğenileri:
  4
  Yer:
  MUĞLA / Milas
  maymunların fiyatı cokta pahalı değilmiş be yani burdakiler değilde şimdi başka sitelerden ilanlara baktım 500 tl ye bile maymun varmış türkiyede bi tane almak lazım ...
   
 6. dante25
  Çevrimdışı

  dante25 Profesyonel

  Katılım:
  28 Haziran 2013
  Mesajlar:
  827
  Beğenileri:
  1
  Yer:
  İstanbul
  Besleyecek yer olursa beslenir
   

Sayfayı Paylaş