Karadeniz Pet

engin fikirlerinize ilginç bir soru..

ugur67

Yeni Üye
Arkadaşlar muhabbet kuşlarım cok iyi anlaşmasına rağmen ciftlesmeme nedeniyle bir süre ayırmaya karar verdim. Fakat dişi yemliklerin icerisine girip tıpkı tavuk gibi eseleniyor. Daha once en uzunu 2 gün olacak sekilde yine ayirmistim. Yine aynısını yapmıştı dayanamayıp geri birlestirmistim fakat bu sefer kararliyim 1-2 hafta ayirmayi düşünüyorum. Kusumun boyle yaparak ne yapmaya çalıştığını bir turlu anlayamadım bilgisi olan varsa cevaplarinizi bekliyorum.

Erkek yanında olunca oyalaniyorlar olmayınca yalnız kalınca canı sıkılıyor bundan dolayı da dışarı çıkmak istiyor

Yemligin içinden disariyi gorme gibi bir sansi yok ki kafesin etrafı tulle kapalı anlayamadım ama hangi psikolojiyle yaptığını kızgınlasti desem erkek kur yaparken gagasiyla ittiriyor ama onun disinda kasinmalari dilan gayet normal aslinda

Kizginliktan değil canı sıkıldığınıdan yapiyordur maşallah kuşlarınıza

Takili ama disiyi ayırdığım kafeste yok erkegin oldugu kafeste var

Dışarı çıkma isteğiyle yapıyordur

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Aynısı benim başıma geldi. Dişi çiftleşmeye de gelmiyordu. Ama kızışmıştı. En sonunda değiştirdim dişiyi. Şimdi ilk yumurtamı aldım belki ikincisi de gelmiştir şuan :). Bekleyin sabredin ya da dişiyi ayırın.
Ayrıca kendinizde de suç arayın. Çok taciz etmeyin hayvanları fazla ilgilenerek.

Artik disiyi degistirip durmaktan bıktım 1.5 yilda 4. disisi olacak eğer degistirirsem. Oysa petshoptan damizlik.diye almıştım ilk dişi hiç yuvaliga bile girmiyordu. Şimdi yanlarina bi cift daha almayi dusunuyorum yarın ama bulundugum yerdeistedigim irkta yok jumbo yada ingiliz kırığı bir ciftim daga olmasini cok isterdim...

Ayni sorun bende de var esler iyi anlasiyorlar kasiniyorlar opuyorlar ama ciftlesme yok. Napacam bilmiyorum artik sinirlenmeye basladim

Bende de tıpkı aynıydı çok iyi anlasiyorlar kusma kasima filan tamam yalnız erkek kura başlayıp disiye yurumeye başlayınca dişi gagasiyla vurup uzaklastiriyordu. Simdi ayirdim disi akillansin biraz. 2-3 hafta uzak kalsın. Ama iste ayirinca da yemliklere saldiriyor.

Yemliklerin icine girip eseleniyor. Yemleri saçıyor etrafa

Bnm tek kafese ayırdığım dişide tüm yemi döküyor kafesin içine.ki eşiyle çok anlaşmıyorlardı kendisi evcil bir kuş.çözemedim niye yapıyo.yalnız kafesi sevmedi herhalde

7 Muhabbet Kuşu

Simdide mama koyuyorum normalde beraberken ikiside yiyordu simdi ikisi de yememis yemlikleri kaldiracam mamayi yesinler diye. Kafaya koydum artik 1.5 senedir beklemekten bıktım kesin sonuca varmak istiyorum zorla da olsa...

ben yemliğin içine birazcık yem koyuyorum o gün yetcek kadar o zaman dökemiyor öbür gün bida koyuyorum yoksa bizimkide çok gagasıyla eşelerken döküyodu ama yem vermeyi unutup açlıktan d öldürmeyin dikkat edin :D

Şimdilik 1 cift muhabbet 1 cift kanaryam var ama muhabbet sayısı ilerleyen zamanlarda artabilir. Getirtebilirsem veya alabilirsem bir çift daha düşünüyorum hocam.

Geri