petshop
petshop
 1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
  Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
  Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

  Notu Gizle

English Cocker Spaniel Yavrusu :)

Konusu 'Köpekler' forumundadır ve Minel GÜLER tarafından 2 Eylül 2014 başlatılmıştır.

 1. Minel GÜLER
  Çevrimdışı

  Merhaba arkadaşlar.Benim arkadaşımın English Cocker Spaniel köpeği hamileymiş,bende birini sahiplenmek istiyorum.Oturduğum yer bahçeli fakat malum Kasım ayının sonuna doğru köpeği alacağım o aylarda yavrucak gerekli ortam koşulları sağlanırsa klübede kalabilir mi? Eve alınca bir daha klübeye alıştırmakta zor olacaktır diye düşünüyorum,çünkü tüm kışı evde geçirince alışması zor olabilir.Daha önce bu ırka bakan oldu mu ya da bilgisi olan var mı,nasıl köpektir,nelerden hoşlanır,ya da yavru iken dikkat etmem gerekenler nelerdir :) Yardımcı olursanız çok memnun olurum.
   
 2. Oğuzhan Mavi
  Çevrimdışı

  Hayvan bakmak istiyor veya sashiplenmek istiyorsanız şu yazıyı okuyunuz , kuşlar için şuan geçerli değil ama köpekler için geçerli . yazının tamamı için HAYVANLARI KORUMA KANUNU

  "
  MADDE 5. - Bir hayvanı, bakımının gerektirdiği yaygın eğitim programına katılarak sahiplenen veya ona bakan kişi, hayvanı barındırmak, hayvanın türüne ve üreme yöntemine uygun olan etolojik ihtiyaçlarını temin etmek, sağlığına dikkat etmek, insan, hayvan ve çevre sağlığı açısından gerekli tüm önlemleri almakla yükümlüdür.
  Hayvan sahipleri, sahip oldukları hayvanlardan kaynaklanan çevre kirliliğini ve insanlara verilebilecek zarar ve rahatsızlıkları önleyici tedbirleri almakla yükümlü olup; zamanında ve yeterli seviyede tedbir alınmamasından kaynaklanan zararları tazmin etmek zorundadırlar.
  Ev ve süs hayvanı satan kişiler, bu hayvanların bakımı ve korunması ile ilgili olarak yerel yönetimler tarafından düzenlenen eğitim programlarına katılarak sertifika almakla yükümlüdürler.
  Ev ve süs hayvanı ve kontrollü hayvanları bulundurma ve sahiplenme şartları, hayvan bakımı konularında verilecek eğitim ile ilgili usul ve esaslar ile sahiplenilerek bakılan hayvanların çevreye verecekleri zarar ve rahatsızlıkları önleyici tedbirler, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı ile eşgüdüm sağlanmak suretiyle, İçişleri Bakanlığı ve ilgili kuruluşların görüşü alınarak Bakanlıkça çıkarılacak yönetmelikle belirlenir.
  Ticarî amaç güdülmeden bilhassa ev ve bahçesi içerisinde bakılan ev ve süs hayvanları sahiplerinin borcundan dolayı haczedilemezler.
  Ev ve süs hayvanlarının üretimini ve ticaretini yapanlar, hayvanları sahiplenen ve onu üretmek için seçenler annenin ve yavrularının sağlığını tehlikeye atmamak için gerekli anatomik, fizyolojik ve davranış karakteristikleri ile ilgili önlemleri almakla yükümlüdür.
  Ev ve süs hayvanları ile kontrollü hayvanlardan, doğal yaşama ortamlarına tekrar uyum sağlayamayacak durumda olanlar terk edilemez; beslenemeyeceği ve iklimine uyum sağlayamayacağı ortama bırakılamaz. Ancak, yeniden sahiplendirme yapılabilir ya da hayvan bakımevlerine teslim edilebilir.

  "

  Bunları okumadan ve gerekli şartları yerine getirmeden bakmanız suç teşkil eder , bilgilerinize ve ilgililere duyurulur....
   
 3. Minel GÜLER
  Çevrimdışı

  Bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim :)
   
 4. green35
  Çevrimdışı

  green35 Guest

  Cooker ları ev dışında beslemeyin onları yaşam ortamı genelde evlerdir
   

Sayfayı Paylaş