Karadeniz Pet

Ergenlikten çıkamıyor

GözdeGB

Paylaşımcı Üye
Merbaha arkadaşlar 1 yaşında erkek muhabbet kuşum var. Ergenliğe girdiğinden beri kendısını durduramıyorum. eş isteğini her fırsatta belli ediyor. gecer zamanla sandım ama gecmedi elimize ayağımıza sürtünüyor surekli. bu durum gecıcı mı? aylardır böyle durumu. Ve çok kaşınıyor. Anti parazit sprey kullanıyorum ama fayda etmiyor gibi. Cevaplarınızı bekliyorum.

• Beğen
Tepkiler: Abc
ben kendi kuşumda da aynı problemi yaşıyorum. geçmiyor. üç senedir aynı malesef :/ günde rahat 10 defa falan perdeye sürtünüyo. kuduruk kuş koydum adını. eş aldım fayda etmedi. alışkın olunca insana biraz daha zor. sürekli kusuyor her yere. evde kapatmadığım parlak yer kalmadı. kıyafetlerime, koltuklara kusmaya başladı. başka bi erkek kuş daha var onun hiç böyle davranışları yok. dişi vardı onunla çiftleşti. dişi öldü 2 erkek kaldılar. o hala aynı ne bi yere sürtme ne kusma. ama diğer erkek perdelerimi eş olarak kabul etti. bi ara kafama sarmıştı. evin içinde başıma sürekli poşet falan bağlıyodum gelmesin diye.isterseniz eş alın belki işe yarar sizde. eş almak istemezseniz de ev sıcaksa banyo yaptırın düzenli. meşgul olsun sürekli oyuncak vs. fazla havuç, kırmızı biber vermeyin. bazı dönemler daha çok yapıyolar bazen duruluyolar. benim kuşumda gözlemlediğim bu. her kuş aynı değil sizinkinin geçebilir bu durumu. muhabbet kuşları normalde çok kaşınır. parazit olduğundan emin olmadan sakın kullanmayın sprey. eğer gözünüzle görürseniz bit vs. kesin emin olursanız o zaman damlalar var onlardan kullanın. spreyler solunum sistemi başta olmak üzere zararlı kuşlar için. ve bir de ayna, kapı kolu gibi parlak yerleri kapatın

Yaradılışının gereği olan içgüdülerini tatmin etmeye çalışıyor. Bastırmak, daha büyük sorunlara yol açar. İyi anlaşabileceği bir eşi olursa, bu davranışlarında azalma olur. Veya hiç eş almazsınız, yıllar içinde yavaş yavaş azalır.

Gözdeee :D senin kuş fena :D bebekliğinden belliydi fırlama olacağı
dişi al dişi : ) ) bebelerin olsun

Geri