Karadeniz Pet

ERITROM MU BAYTRIL MI YOKSA BASKA BISEY MI GEREKLI??

Mesut Ozturk

Yeni Üye
Arkadaşlar lütfen yardımcı olun
Muhabbet kusum 1 yaşlarında ve böyle Bi sorunu yoktu ama 1 aydır vs böyle

Sık sık agzini açıp kapatarak hızlı hızlı nefes alıyor durup dururken
Ve eskisi gibi ucamiyor yukselemiyor nefesi yetmiyor ki hemen birakiveriyor kendini
Yani kuyruğu da aşağı yukari hareket ediyor nefes alırken
Aviastim bi ise yaramadı

Eritrom kronik solunum rahatszlgi içilmiş
Kusta şimdilik hirilti yok ama bi kac ay önce böyle bi hirilti duymuştum ondan sonra bu hale geldi
Ve balgam vs bişey de yok sadece dediğim sorunlar var o yüzden tereddüte kaldım
Böyle bir sorundan haberdar olan var mi ne yapmam lazım :(
Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Bu arada diskisi normal ve kabarık uyuma sorunu yok
Yani eskisi kadar da konuşkan değil
Nefes nefese Bi hali var bazen çok hizlasiyor

Mesut Bey öncelikle geçmiş olsun. Bahsettiğiniz sorunlar benim de birkaç kez başıma gelmişti. Gebze'de çok iyi ve ilgili bir veteriner buldum. İki farklı ilaç vermişti. Birtanesi 5 gün süreyle enro diye bir antibiyotik ve şu an adını hatırlayamadığım bir ilaç daha. Onu da beş gün süreyle kullandım. Çok iyi sonuçlar aldım iyleşti kuşlar. Tabiki sizin kuşlarınızın sorunu farlılık gösterebilir. Ama Dora veteriner kliniği gebze diye google da aratırsanız, telefonla bile yardımcı olurlar diye düşünüyorum. En azından denemenizi tavsiye ederim.

benım kusumdada vardı oncelıkle kronık degıldı veterıner amoklavın 400 ve vıtamın vermıstı ıse yaramıstı

Tıpa tıp aynı belirtiler benim kuşta da var. Ben 5 günlük bi sarımsak suyu tedavisi uyguladım hapşırığı eskisi kadar sık olmuyor ama belli yani geçmedi hastalık. Eritrom mu versem baytril 2,5 mu ya da evde aviastım varnonu mu versem bilemedim. Eritroma daha yakınım şuan. Ama bu seferde ne zaman vereceğimi bilmiyorum. Sarımsak tedavisinin üzerinden 4 gün geçti. 2 gün sade su+ 2gün vitaminli. Lütfen yardımcı olur musunuz? Ne yapayım?

Geri