Karadeniz Pet

erkeğe dişi aldım.bi bakarmısınız?

bysmtnc

Paylaşımcı Üye
arkadaşlar erkek kuşum son zamanlarda ayaklarımıza gelip kur yapıyodu.dişi istediğini düşünüyodum.foruma da sorarak teyid ettim. kuzenimde bu dişi kuş vardı.uzun zamandır aklımda ufaktan üretim yapabilirmiyim düşüncesi de vardı.velhasıl kelam bu kuşu dün akşam aldım getirdim eve.ikisi ayrı kafeslerde 1 saat kadar yanyana durdular.kafeslerinde ikisi de hareketliydi.dişi daha fazla hareketliydi.dişiyi aldım erkek kuşun kafesine attım.dişi yine hareketlendi baya.erkek şaşırdı heralde.sonra resimlerdeki gibi davrandılar.erkek ayağını atmaya çalıştı üstüne resimde de gözüküyor.öpüşme gibi bişeler var ama sanki kavga eder cinsten.gece de kafeste baya ses çıkardılar uçtular felan.sanki yer kavgası yapıyo gibi :) ışığı açınca bişey yok kapatınca hareketlendiler.dişi kuşu eski kafesine koymayı düşündüm sonra vazgeçtim.sonra sesler kesildi.

durum bu arkadaşlar biraz uzun oldu ama acemi sayılırım.genel yorum alabilirmiyim.hem kuşların durumu yaşı için hemde üretim için.mesela yuvalık takmalımıyım.ve ayrıca kuşlar sobalı evde oturduğumuz soba odasındalar.kafesi dün akşam duvara astım.yüksekteler yani. ustalardan herkesten yorum bekliyorum.tşk ederim şimdiden.

Kuslarınız kısa surede es olurlar yuvalık ıcın acele etmeyın.

ve mumkun oldugu kadar raatsız etmeyın.Her zaman soylerım ev ortamında kus uretmek cok zordur ama olmaz dıye bırseyde yok umarım basarırsınız bol sanslar.

Yanlışım varsa düzeltin ama bu kulşarın ikiside Dişi. ya da resimden aldandım

Yanlışım varsa düzeltin ama bu kulşarın ikiside Dişi. ya da resimden aldandım

mlVbE0.jpg

eski resim ama burdan net gözüküyor.

Son düzenleme:
Bende yanılmıştım ilk başta bakarken şimdi daha net anlaşılıyor erkek olduğu.

Daha dişiyi yeni atmışsınız net olarak 1 hafataya içinde anlaşırlar anlaşıp anlaşmadıkları. Erkek dişi ayırt etmez pek gider yem kusar kaşır dişi bazen izin verir bazen kızar burda dişinin tavrı önemli bir yerden sonra benimseyip yem kusmaya ve kaşımaya vs başlarsa kavgalar azalır erkeğin peşinden ayrılmaz olursa eş tutmuşlardır. Bu dönemde çok rahatsız etmeyin kafesten salmayın kesinlikle birlikte vakit geçirsinler bir kaç güne anlaşılır her şey.

Bana kalirsa kuslari 1 hafta 10 gun ayri tutun kafeste suan kuslar tam alisamadigi icin biraz kavgalar olcak ama kavga siddetli suruosa direk ayirin we bekleyin 1 hafta 10 gun kizistirici verin kuslariniza mama werin sonra erkegin kafesine atin disiyi sadece uzaktan gozlemleyin sonra kebdiniz kanaat werceksiniz es olup olmadiklarina insallah en yakin zamanda yumurtalar alirskiniz

Erkek baskın görünüyor yoksa öyle dişiye bacak atıp diklenmek kolay değil.
Zamanla eş tutarlar gibi görünüyor. Mama ile besleyin dişi çabuk kızışsın.
Şu an kızışmamış durumda en az 6 ay zaman tanıyın kuşlara.

tşk ederim arkadaşlar. kızıştırıcı olarak ne önerirsiniz.nijer mi katayım yemlerine yoksa bi mama tarifi varmı kolay hazırlancak şekilde.

Öncelikle plastik tünekleri çıkarın tahta tünek takın. Yuvalığı da ne kadar erken takarsanız o kadar iyi olur biran önce takın. Maşaallah kuşlarınıza

Öncelikle plastik tünekleri çıkarın tahta tünek takın. Yuvalığı da ne kadar erken takarsanız o kadar iyi olur biran önce takın. Maşaallah kuşlarınıza

tşk ederim hemen tahta tünek ve yuvalık alıyorum. yuvalık için ne tavsiye edersiniz.petshoplar çok pahalı tahta tünek bile 5-6 lira.netten almayı düşünüyorum. bi kaç tane baktım. sizin önerebileceğiniz yuvalık var mı ?

Folluklu Yuva

bu nasıldır ?

Ben bu tarz kullanmıyorum [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] ağabey bu tarz kullanıyor folluklu. size fikir verecektir. Bence sipariş daha fazlaya gelir kargo vs siz nerede oturuyorsunuz??

Son düzenleme:
Ben bu tarz kullanmıyorum [MENTION=6181]murat DEMİR11[/MENTION] ağabey bu tarz kullanıyor folluklu. size fikir verecektir. Bence sipariş daha fazlaya gelir kargo vs siz nerede oturuyorsunuz??

trabzondayım.plastik folluklu alınca içine azcık hamster talaşı mı koymak gerekiyor .

Plastik folluk kullanmadığım için sizi yanlış yönlendirmek istemem [MENTION=6387]Levent ACAR[/MENTION] plastik folluk kullanıyor en kısa sürede cevap verecektir inşaallah

[MENTION=4078]bysmtnc[/MENTION]
Hamster talaşı kullanmak gerek..
Kullanım miktarı yumurta varken ve yavrular çıkınca farklılık gösteriyor.
İmzamdaki siteden takip edebilirsin.

abi hamster talasi cok buyuk satılıyor. normal marangoz talasi olmazmi.bide aldim az önce yuvalık.folluklu bulamadim.normal yuvalik icinde ortasinda yuvarlak var.resim atacam en kisa zamanda.talasi ne zaman atmaliyim içine. bide tv odasinda kuslar soba var odada.yaza kadar baska odaya almak istemiyorum soğuk diye.oturma odasinda kuslarin ciftlesmeme ihtimali varmi.kafes yuksekte duvara asili.

abi hamster talasi cok buyuk satılıyor. normal marangoz talasi olmazmi.bide aldim az önce yuvalık.folluklu bulamadim.normal yuvalik icinde ortasinda yuvarlak var.resim atacam en kisa zamanda.talasi ne zaman atmaliyim içine. bide tv odasinda kuslar soba var odada.yaza kadar baska odaya almak istemiyorum soğuk diye.oturma odasinda kuslarin ciftlesmeme ihtimali varmi.kafes yuksekte duvara asili.

Yuvalığı taktığın anda içine 1 yemek kaşığı kadar talaş atabilirsin. Sobalı odada kalacaklarsa soba sönmemeli. Sıcak ortam iyidir ancak ani sıcaklık değişmeleri olmamalı. Televizyon sesi çok açık olmadıktan sonra sıkıntı olmaz. Kafes yeterince yüksekte, yuvalık temizlik ve bakım için ulaşılabilir olmalı.
Hayırlı üretimler olsun.

Son düzenleme:
Yuvalığı taktığın anda içine 1 yemek kaşığı kadar talaş atabilirsin. Sobalı odada kalacaklarsa soba sönmemeli. Sıcak ortam iyidir ancak ani sıcaklık değişmeleri olmamalı. Televizyon sesi çok açık olmadıktan sonra sıkıntı olmaz. Kafes yeterince yüksekte, yuvalık temizlik ve bakım için ulaşılabilir olmalı.
Hayırlı üretimler olsun.

anladım.normal talaş koyabilirim yani.tşkler.

Geri