Karadeniz Pet

Erkeği ayırayım mı ?

mert779

Meraklı Üye
Muhabbet Kuşu Üreticisi
7 yumurtaya yatan dişim var . Erkeği çok rahatsız ediyor çiftleşmek istiyor . Dişi de 7 yumurtaya yatıyor ve çiftleşmek istemiyor . Ne yapayım erkeği ayırsam sıkıntı çıkar mı . Erkek dişiyi zorla yuvadan çıkartıyor tellere vuruyor felan

Yavrular cikmaya yakin birlestirin yine rahatsiz ediyorsa alin yavrular cikinca atın yanina. Bu surecte kizistirici iceren besinleri kesin.

Yavrular cikmaya yakin birlestirin yine rahatsiz ediyorsa alin yavrular cikinca atın yanina. Bu surecte kizistirici iceren besinleri kesin.
yavrular yeme düştüğü zaman birşeltirsin bence. ayrı kalıp iyice kızışacak bu sef4r çıkan yavrularıda öldürme riski var. hemde bayağı riskli olur.

yavrular yeme düştüğü zaman birşeltirsin bence. ayrı kalıp iyice kızışacak bu sef4r çıkan yavrularıda öldürme riski var. hemde bayağı riskli olur.
Cikan yavrular fazlaysa kus asiri derece yorulur tek basina yetisemez anca takviye etmesi gerek ya da erkegi oraya koymasi gerek.

Cikan yavrular fazlaysa kus asiri derece yorulur tek basina yetisemez anca takviye etmesi gerek ya da erkegi oraya koymasi gerek.
yemliği, mamalığı yuvalık önüne takarsa fazla birşey olmaz :). sizer örnek vceriyim: yumurtadan çıkan bi çiftin erkeğini ayırmış arkadaşın teki. dişi çiftleşmek için yavruunun ayaklarını yemiş. yumurtaları da kırmış. yani kuş ayrı durdukça iyice kızışacak

veya yavrular 12 15 günlük ollduğu zaman
geri alablir

Şuan ayırayım mı kalsın mı ?

kaç yumurta var. eğer dişi yumurtlamaya devam ediyosa ayırma. yumurtlama bittikten sonra ayır

2 si boş diye düşünüyorum 5 yavruya tek bakmakta zorlanır mı bilmiyorum daha önce 3 yavru almıştım