petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Erkeği ayırdım sizce doğrumu yaptım.

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve muselman tarafından 25 Şubat 2016 başlatılmıştır.

1. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Arkadaşlar daha önce bir kaç konuda bahsetmiştim. Erkek dişiyi sürekli cifletsmek için sıkıştırıyordu. Artık kavgaya dönüşmüştü. Dişiyi 1 dk olsun hiç rahat bırakmıyordu. Dişi stress oldu bugün kanatlarını yollaya başladı.

Daha önceden bir arkadaşın deneyimi ile nende böyle bir çözüm buldum. DişiYe hergün yumurta maması ve yumurta beyazı veriyorum. Artı çimlendirmiş myem de veriyorum.
    Not: en büyük yavru 25 en küçük 20 günlük olmak üzere 4 yavru var.

Sizce doğru bir kararmı?

2. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    İnşaallah disi yavrulara bakmaya devam eder bereketli üretimler

3. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Takip ediyorum hocam. Aksi bir durumda malesef erkeği yine yanına almak zorunda kalacağım.

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    228
    Aynen öyle

5. SULEYMAN BORUCU

Beğenileri:
    0
    Bence erkeğin dişiyi kovalaması yuvaliktan çıkmasını istememesi erkek hem dişiye hem yawrulara bakacagindan dişinin yuvada kalmasını ister bundan dolayı bence ayirmaniz sağlıklı olmamış

#5 SULEYMAN BORUCU, 25 Şubat 2016
    Son düzenleme: 25 Şubat 2016
  6. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Hocam, kuluçka döneminden beri rahat bırakmıyor. Ne zaman dişi yem yemeye şu içmeye eğilse üzerine çıkıyor. Kafesten bi o yana bi bu yana kovalasiyorlar. En son dişinin stress yaptığını gördüm. Kanatlarını çekti. Şimdi gözlemliyorum. Akşam üzeri yavrular iyi besledikleri için dişi daha yuvaya girmedi bu gece böyle geçerse yarın ilk isim erkeği geri içeri almak olacak.

Sürekli böyle:
    https://youtu.be/5auliTQ4wrU

#6 muselman, 25 Şubat 2016
    Son düzenleme: 25 Şubat 2016
  7. SULEYMAN BORUCU

Beğenileri:
    0
    Hocam , bence yawrulari hep bakmasını istediğinden dolayı diye dusunuorum bu kadar kovalamasini ama artık gözlemlerine gore hareket etmen daha sağlıklı olacak tabiki

8. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Evet hocam,
    Malesef haklı çıktınız...

Dişi yavruları beslemiyor artık. Erkek bu yüzden pervane oluyormuş. Yarın böyle devam ederse elle beslemek zorunda kalacağım. Yavruların ilk defa bu kadar ciyakladigina şahit oldum. Ah eşşek kafam ahhh

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 03:10 -->-> Daha önceki mesaj 03:08 --

Birde dişi bugün yeşilliği çok kaçırdı. Acaba bozulma oldu da o yuzdenmi beslemiyor. Dert siz başıma dert aldım :///

9. SULEYMAN BORUCU

Beğenileri:
    0
    Maalesef yeşillik konusunda net bilgim yok bisey diyemem ama bu sabah itibari ile tekrar beslemeye devam ederler DİE dusunuyorum umarım öyle olur ki aksi takdirde yawrular heba olur yazık geçmiş olsun kardeşim

10. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Çok tsk ederim.... Bugün sabah itibari ile erkeğin zoruyla besledi ama o direndikce hala erkek zorluyor. Daha önceden erkek rqhat bırakmıyor diye sinir oluyordum meğerse doğası gereği yapıyormus. Yardım ve ilgin için çok tşk ederim. Yavrular sayende kurtuldu. Allah razı olsun.

11. SULEYMAN BORUCU

Beğenileri:
    0
    Yardımım dokundu ise ne mutlu kardeşim zararsız bir ders alınmış oldu her ders bir tecrübedir..
    Tekrardan geçmiş olsun hayırlı sağlıklı üretimler...

12. Gülşen ÖZDEMİR

Altın Üye

Beğenileri:
    0
    erkek kuşunuz yeniden çiftleşmek istiyor o yüzden dişiyi rahat bırakmıyor.eğer yavrular ile anneyi değilde babayı bıraksaydınız baba beslerdi onları .
    genellikle yuvalık ve yemlik arasında baba mekik dokur ve besler,yavrular atladıktan sonra yeniden yumurta yapacaklardır.
    erkek kuşunuz için fazla mama ve kızıştırmaya sebep olan yiyecekleri vermeyin.iç yulaf verebilirsiniz ,banyonunda çok faydası olur.
    yavruları beslemesi için erkek dişiyi bu şekilde sıkıştırmaz.maaşallah bebeklerinize.

13. muselman

muselman Member

Beğenileri:
    1
    Erkek sadece dişiyi besliyor. Gözlemledim ama yavrularını beslediğine hiç şahit olmadım.
    1 hafta içinde yavrular yuvadan çıkmış olacak zaten.
    Yinede ilginiz için tsk ederim

Sayfayı Paylaş