Karadeniz Pet

Erkeği değiştirmeli miyim?

• Konbuyu başlatan ayhanturgud
  • Başlangıç tarihi
A

ayhanturgud

Guest
b6pz.jpg

m0na.jpg

merhaba, Eminönü'nden yavrulatmak için aldığım yukarıdaki kuşları beslemekteyim 1-1.5 aydır. alırken satıcı çift dedi kuşlar için...

dişi bu dönemde bir kızgınlık geçirdi ama erkek tepkisiz kaldı. yeni ortam vs dedim önemsemedim. gündüz hareketlilermiş, akşam 6-9 arası durgunlaşıyorlar, 9 dan sonra yine hareketleniyorlar...

sorunum şu; dişi hakeretli, kafeste dört dönüyor ama erkek çok sakin.. fazla sakin hemde.. :) kızıştırıcı yem verdiğimde nijer tohumuna dokunmuyorlar.. ayrıca alıp verdim, yine dokunmadılar... arada öpüşüyorlar, birbirilerininin boyun bölgesini temizliyorlar ancak ileri geçmek istediklerinde erkek ya kaçıyor ya da vurup kaçırıyor.
arada dişi ayağını erkeğin üzerine atmaya çalışıyor ama kaçıyor erkek.. veya dişi erkeğin ayağına gagasıyla yöneldiği anda darbe yiyor erkekten..
sorularım ise şunlar;

-anladığım kadarıyla erkek fazla yaşlı dişi için, yeni bir erkek mi almalıyım yoksa bekleyeyim mi daha...

-yeni erkek alırsam bu kuşu petshop'a vereyim mi yoksa ayrı bir kafeste eş alıp beslemeye devam mı edeyim? biraz vefa işin içine karıştı :( yaşlı diye başımdan atmışım gibi hissedeceğim.

-yeni erkek alacaksam nasıl seçeyim? kuşu petshop'ta kafese ya da salmaya salıp biraz bekleyeyim mi yoksa bir gün geçirsinler mi? 10 dk'da nasıl tanırlar birbirlerini?

erek kuş biraz bakımsız yumurta mamsı verin 2 günde bir arda vitamin sularına biraz daha sabır edin bakalım ne olacak. erkek çok bakımsız

genelde baskın parçalı kuşların ceresi bu tür renkler olabiliyor ama kuş iy bakım alırsa kendine gelir

bunlar aldığımdaki fotoğrafları. bakımsız olduğu teşhisini nasıl koydunuz? mama verdim 2 defa ama dokunmadılar bile, yedirmek için ne önerirsiniz? iki günde bir sularını değiştiriyorum. iki seferde bir vitamin veriyorum.

hormon sorunu varsa ne önerirsiniz?

Erkek kızışmamış. Havuç verebilirsin, sularına bir kaşık bal katabilirsin.

bunlar aldığımdaki fotoğrafları. bakımsız olduğu teşhisini nasıl koydunuz? mama verdim 2 defa ama dokunmadılar bile, yedirmek için ne önerirsiniz? iki günde bir sularını değiştiriyorum. iki seferde bir vitamin veriyorum.

hormon sorunu varsa ne önerirsiniz?

bakımsız olduğunu erkekeğin duruşundan tüyünden gögüs yapsından anladım . mama yedirmek için hep verdiğiniz yem ile karıştırp verebilirsiniz. sularınıda her sabah değiştirmelisiniz. düşünün bir bardak suyu gidip gelip ikin boyunca içer misiniz. kardeş ben sana yardımcı olmak için bildiklerimi paylaştım

hormonal sorun olduğunu sanmıyorum arkadaşlar ceresine bakıp söylediler herhalde ama baskın parçalı kuşların ceresi genelde böyle olur.

bakımsız olduğunu erkekeğin duruşundan tüyünden gögüs yapsından anladım . mama yedirmek için hep verdiğiniz yem ile karıştırp verebilirsiniz. sularınıda her sabah değiştirmelisiniz. düşünün bir bardak suyu gidip gelip ikin boyunca içer misiniz. kardeş ben sana yardımcı olmak için bildiklerimi paylaştım

yanlış anlamayın, soruna kendim de teşhis koyabilmek adına sordum. aldıktan sonra erkek bir kez tüye gitti, şimdi tek tük yine çıkmış. boyun kısmında falan var.

-sularını her gün değiştiririm.
-vitamini eksik etmem sularından. bal da koyarım.
-mamayı da tekrar deneyeyim ama umudum yok açıkçası.. :(

umarım toparlanır. seviyorum keratayı çünki :)

Hormonal bir bozukluk yok. Benim erkek kuşunda ceresi bu şekilde.

Geri