Karadeniz Pet

erkegi kafesine alsammi

• Konbuyu başlatan ogretmen
  • Başlangıç tarihi
O

ogretmen

Guest
Ii geceler.disi kusum su anda bir tane yavruya bakiyor.2 haftalik oldu.yaklasik bir aydir erkekten ayri.erkek kus dort yumurta kirdi.dun bi saat kafese aldim kusu.disi erkegi yavruya yaklastirmadi.yuvaya dahi sokmadi.erkegi ayri mi tutayim.yoksa birlastireyimmi.hide ciftlesme dirimu tekrardan olurmu.erkek yine kizismis durumda.

dinlendir biraz. dişi kendini toparlısın. ayrı tut eger kavga var ve dişi tek basına bakabilyr ise.

ayır kesinlikle koyma derim zaten anladıgım kadarıyla yavrular var yuvada :) eğer aynı kafese alırsan erkegi yeniden çiftleşmek istedigi için öldürür onlarıda

dişiler altlarında yumurta varken çiftleşmezler.
Üremeyi değilde sadece çiftleşmeyi düşünen erkek kuşlar dişi tekrar çiftleşsin diye yumurtaları kırarlar.
Hatta yavruyu dahi öldürebilir dikkatli olun.

Ii geceler.disi kusum su anda bir tane yavruya bakiyor.2 haftalik oldu.yaklasik bir aydir erkekten ayri.erkek kus dort yumurta kirdi.dun bi saat kafese aldim kusu.disi erkegi yavruya yaklastirmadi.yuvaya dahi sokmadi.erkegi ayri mi tutayim.yoksa birlastireyimmi.hide ciftlesme dirimu tekrardan olurmu.erkek yine kizismis durumda.

böyle şeyler benim ciftede oldu ... dişi yavruları kıskanıyor ondan dolayı erkegi kızıyor yavru yuvadan atladıgı zaman koy sorun olmaz ben yavru 25 günlükken koydum sorun olmadı ... yuvaya yem ilave et dişi oradan beslenirken yavrularda yem yemeyi ögrenir .... af edersiniz amam siz ne ögretmenisinniz

Cıftlesme olabilir. Dişi yavruya bakıyorsa ayrı kalsınlar. Erkek hep yumurta kırıyorsa elden cıkarın.

Aynı kafese koymanı önermem bence de ayır.

Tesekkur ederim bir tane yavru oldu riske etmem dogru olmaz.onbes gunluk oldu. Bebisimiz sutbeyaz olcak.yuvadan atlayinca ayirip erkegi disiyle yanyana alirim artik

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geri