petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Erkeğin tüyleri kısa, çiftleşmede sorun olur mu?

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kadir Çavuşoğlu tarafından 29 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. Kadir Çavuşoğlu

Beğenileri:
    0
    Arkadaşlar dişi muhabbet kuşum büyük bir ihtimal ile kızgınlıga yavaş yavaş gelmekte yuvalıga çok ve sık sık aralarla girmesi yuvalık da ki beğenmediği talaş vs dışarı atma , yuvalıgı kemirme , erkeğe birazda olsa sert davranma ama bir sorunum var erkek muhabbet kuşumun tüylerinde bir sorun var yani kanat tüyleri pek fazla uzun değil ve uçamaz halde hastalığının ne olduğunu hala çözmüş durumda değilim ve bu çifleşmelerine sıkınta yapar mı ? Yani dişi kuşun üzerinde olduğunda dengesini sağlayabilir mi ? Çifleşebilirler mi sıkıntı içindeyim lütfen bana yardım edinnn :rolleyes:

Saygılarımla

Atıığım facebook linkinde kuşların şuan ki fotoğrafı bulunmaktadır.

https://www.facebook.com/photo.php?...652.1073741826.100002036114259&type=1&theater

2. Paytak

Paytak New Member

Beğenileri:
    0
    çiftleşmede bir sıkıntı olucağını düşünmüyorum ama ben bunları çiftleştirme derim benimde böyle bir kuşum var genetik bi hastalık olduğunu düşünüyorum yavrularda da bu tarz bir hastalık çıkabilir sonra

3. FurkanUysal

FurkanUysal New Member

Beğenileri:
    0
    Çiftleşme de sıkıntı yaratmaz gibime geliyor

4. Yusuf Kürşat AKKUŞ

Beğenileri:
    231
    Paytak haklı çıkan yavrularda da benzer sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

5. Bünyamin Altay

Bünyamin Altay Well-Known Member

Beğenileri:
    62
    Çiftleşme de sıkıntı olmaz bencede ama
    yavrular da tüyleri ile ilgili sıkıntı olabilir.
    Bence eşe atma kuşu.

6. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Çiftleşmede sorun olmaz ancak tüy hastalığı kalıtsalsa yavruların kiminde aynı problem ortaya çıkabilir.
    [MENTION=14630]Kadir Çavuşoğlu[/MENTION] konu açarken başlığı konunun özeti şeklinde seçmelisin.

7. yusufkral

yusufkral Active Member

Beğenileri:
    3
    Arkadaşlara katılıyorm

8. Kadir Çavuşoğlu

Beğenileri:
    0
    Hastalağının kalıtsal veya geçiçi oldugunu şuan olarak hiç bir bilgim yok , stres den de dökülebileceğini söylüyorlar , ama şuana kadar hiç çifleştiklerini hiç görmedim.
    Peki levent bey dediğinize uyarım.

9. Kayahan Günay

Beğenileri:
    7
    Bencede Eşe Atma o Kuşları Diğer Kuşların Vebalini Alma :)

10. Rassien

Rassien Well-Known Member

Beğenileri:
    30
    dişiye başka bi eş alın daha sağlıklı yavrularınız olur o kanatları kısa kalan erkeğide tek olarak besle :)

11. Kadir Çavuşoğlu

Beğenileri:
    0
    Hocam şimdi sizde haklısınız ama ben kuşlarımı birbirinden ayırdığım da ikisi birden çok bağırıyorlar yani birbirini arıyorlar eğer tek olarak beslerem o kuşun da vebalini alırım empati kurarsak eğer sizden eşinizi alsalar üzülmezmisiniz ?bir de bu yönden düşünmek lazım bir evde hem 2 kafes çok abartılı kaçar , eğer ikisini ayırırsam eğer bence kuşlarım daha kötü olacak hayırlısı neyse o olsun nasip belki kalıcı bir hastalığı yoktu bilemeyiz ?

Sayfayı Paylaş