Karadeniz Pet

Erkeğin tüyleri kısa, çiftleşmede sorun olur mu?

Kadir Çavuşoğlu

Meraklı Üye
Arkadaşlar dişi muhabbet kuşum büyük bir ihtimal ile kızgınlıga yavaş yavaş gelmekte yuvalıga çok ve sık sık aralarla girmesi yuvalık da ki beğenmediği talaş vs dışarı atma , yuvalıgı kemirme , erkeğe birazda olsa sert davranma ama bir sorunum var erkek muhabbet kuşumun tüylerinde bir sorun var yani kanat tüyleri pek fazla uzun değil ve uçamaz halde hastalığının ne olduğunu hala çözmüş durumda değilim ve bu çifleşmelerine sıkınta yapar mı ? Yani dişi kuşun üzerinde olduğunda dengesini sağlayabilir mi ? Çifleşebilirler mi sıkıntı içindeyim lütfen bana yardım edinnn :rolleyes:

Saygılarımla

Atıığım facebook linkinde kuşların şuan ki fotoğrafı bulunmaktadır.

https://www.facebook.com/photo.php?...652.1073741826.100002036114259&type=1&theater

çiftleşmede bir sıkıntı olucağını düşünmüyorum ama ben bunları çiftleştirme derim benimde böyle bir kuşum var genetik bi hastalık olduğunu düşünüyorum yavrularda da bu tarz bir hastalık çıkabilir sonra

Paytak haklı çıkan yavrularda da benzer sorunlarla karşılaşabilirsiniz.

Çiftleşme de sıkıntı olmaz bencede ama
yavrular da tüyleri ile ilgili sıkıntı olabilir.
Bence eşe atma kuşu.

Arkadaşlara katılıyorm

Hastalağının kalıtsal veya geçiçi oldugunu şuan olarak hiç bir bilgim yok , stres den de dökülebileceğini söylüyorlar , ama şuana kadar hiç çifleştiklerini hiç görmedim.
Peki levent bey dediğinize uyarım.

Bencede Eşe Atma o Kuşları Diğer Kuşların Vebalini Alma :)

dişiye başka bi eş alın daha sağlıklı yavrularınız olur o kanatları kısa kalan erkeğide tek olarak besle :)

Hocam şimdi sizde haklısınız ama ben kuşlarımı birbirinden ayırdığım da ikisi birden çok bağırıyorlar yani birbirini arıyorlar eğer tek olarak beslerem o kuşun da vebalini alırım empati kurarsak eğer sizden eşinizi alsalar üzülmezmisiniz ?bir de bu yönden düşünmek lazım bir evde hem 2 kafes çok abartılı kaçar , eğer ikisini ayırırsam eğer bence kuşlarım daha kötü olacak hayırlısı neyse o olsun nasip belki kalıcı bir hastalığı yoktu bilemeyiz ?

Geri