petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Erkeğin yanına dişi aldım !! bilgi almak istiyorum

Konusu 'Muhabbet Kuşu Eski Konular ( Kapalı Bölüm )' forumundadır ve desso tarafından 7 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. desso

desso Guest

erkek muhabbet kuşum vardı ve dün yanına evcil dişi aldım 4-5 aylık. erkek korkuyor. bu ne kadar zaman sonra kaynaşmaya başlarlar ? ve nasıl yaklaşmalıyım hani kafesınden dışarı çıkarmalımıyım sureklı ?

2. H. Mehmet YILDIZ

20 Gün çıkarma çok şiddetli kavga olmazsa uyum sağlanır.

3. Ömer Tekin

Beğenileri:
    0
    Erkek kuşu petshopcuya götürüp anlaşacağı bir eş secseydin daha iyi olurdu. Inşallah anlaşırlar.

4. desso

desso Guest

götürdüm zaten ama onu verdi :( bide evcildi ele falan geliyor... çok şiddetli kavgası olmadı. inşallah alışırlar ya ben gelişmeler tekrar bilgilendiririm Allah razı olsun.

5. Sevtap DERİN

Anlaşırlar merak etme. Zaman gerekli tabii ki.

6. Mehmet ŞEKER

1 hafta sonra kafesten çıkarabilirsin.

7. ArTemiS

ArTemiS Guest

Alışırlar merak etmeyin..

8. desso

desso Guest

arkadaşlar biraz önce birbirlerini kaşıyorlardııı yavaş yvaş uyum başladı sanırımm :).... birde benım aldıgım dişi evcil kuştu yanı alırkende tek kafesteydı ve elımı kaffese uzattıımda elımde dolaşıyordu ama kafeste hıcbırşey yoktu. sımdı benım kafeste aynalar var 2 tane bu evcill olmasını yavaş yavaş engellermi ? ne yapmam lazım evcıl kalabılmesı ıcın ?

9. proHayvNseveR

cift iseler daha cok birbiriyle ilgilenirler

10. desso

desso Guest

bu aynaları çıkartayım mı ? kendılerı ıle ılgılenmelerı ıcın ? cunku 2sıde farklı aynalara geçıyorlar _

11. H. Mehmet YILDIZ

Ayna kesinlikle kullanma ayna yalnız kuşlar için tercih edilir ;)

12. desso

desso Guest

eyvallah ustmm sımdı çıkarttım sadece yemlık suluk zil birde gaga taşı kaldıı

13. ismail kaan

Hemen cıkar aynayı çift kuşa ayna manyakmisın :D

14. desso

desso Guest

:D daha yeni başladık ama erkek tırsıyor ya sıçrıyor dişi yaklaşınca falan ne iş anlamadım bakalım bi iki hafta hiç karışmıcam

15. Furkan TOPALOĞLU

ustam o olur benim erkek de dişi geldiğinde çok korkuyodu dişiden ama eş tuttular şuan gayet iyiler İnşallah sizinkilerde anlaşır

16. desso

desso Guest

ya bısı sorucam ben dısıyı aldıgımda petsoptakı abıye ne zaman cıftlesmesı ıcın kutu alayım falan dedım daha var dedı bı kaç ay falan :D bunlar sımdı baya bı şey yapıyorlar bızımkıının hosuna gıttı sanırım zamanı varmı bunun ya ? kutuyu alsam koysam mı acaba :D

17. Mehmet ŞEKER

kutudan kastın yuvalık sanırım :) yuvalık için kuşların 6 aylık olmaları lazım. kuşlar 6 aylık veya 6 aylıktan büyük ise, kafese alışınca yani 1-2 hafta sonra takabilirsin.

18. Onur TOPAL

Onur TOPAL Active Member
    Altın Üye

Beğenileri:
    0
    Biraz zaman gerekli sadece. Cok şiddetli kavga olmadıgı sürece ayırmayın birbirinden.

19. desso

desso Guest

Arkadaşlar sağolun şimdi anlaşıyorlar aynalar çıktıktan sonra :) 2 aya kadar da kutu (yuvalık) alayım... diğer konularıda araştırıyım bakalım forumun altını üstünü bi karıştırıyımm.

20. Cem Temiz

Cem Temiz Guest

valla ben dişiye erkek aldim 2 gun içinde kaynaştilar ayna falan koymadım hiç.

Sayfayı Paylaş