Karadeniz Pet

erkek birkaç kez duvara çarptı dişi yem yedirmiyor

• Konbuyu başlatan danco44
  • Başlangıç tarihi
D

danco44

Guest
yaklaşık 8 aylık dişi ve erkek muhabbet kuşum var erkek geçen gün nedenini bilmiyorum kafeten çıkardığımda yön duygusunu kaybederek 3-4 defa duvara çarptı gagasının üstünden kan geldi hemen yıkadım kafese aldım ve tünekte denge sağlıyamıyor uyukluyup aniden irkilerek uyanıp tekrar yatıyor dişi kuşum onu hiç yalnız bırakmıyor sürekli ona sarılıp uyuyor ama erkek ne zaman yemliklere yemeye gitse engel oluyor koymuyor erkeği bugün erkek yemlensin diye dişiyi dışarı aldım erkek yemlenmeye başladı dişi kafese girmek için kendini parçaladı kafese girdi erkeği uzaklaştırdı yemlikten sarıldı uyudular anlamıyorum LÜTFEN YARDIM...

Valla İlginç Birşey Kimse Bu Konuda Kesin Birşeyler Söyleyemez Kendince Özel Yöntemler Aramalısın
Dişiyi En Azından Yem Yiyene Kadar Başka Odaya Alabilirsin ..

baya garip bir olay tam olarak anlayamadım ilk olarak duvara vurduktan sonra belli bir süre yon duygusunda sorun olabilir ama şimdiye düzelmiş olması gerekli resimde eklermisiniz

benim anlayamadgm kusun sarılıp uyimasndaki icerik ne ?
2.si carpmadan dolayı halsizlik korkma vs. normal ama disinin tepkisi garip iyi gözlemlemek gerekir burdan duymakla pek bir öneri cıkarmı bilemiyorum...

Dişi kuş erkeğe yem yedirmiyor ise ayırın kuşları bir süre erkek zaten halsiz çarmadan dolayı birde aç kalmasın.

Yemlikten yedirmiyorsa kaba koyup kafesın alt tabanına koyun yem veya çıkarıp elinizde yedirin.

Geri