Karadeniz Pet

erkek değişimi

kardesım 2. yavruda geldı ben cıkardım yıne sabah yavru kırıp bırakmıs ıyıce yorulmasın dedım fakat yavru cok cok fazla ufak yanı normalınden fazla ufak mınyon cıkdı resmını bugun ceker atarım aksam demek ıstedıgımı anlarsın ınsallah sıkıntı olmaz kucuk oldugu ıcın annesı beslıor kursagı dolu haraketıde yerınde ama boyut benı korkuttu ınsallah saglıklı sekılde buyur darısı tum ısteyenlerın basına ınsallah :)

kardesım 2. yavruda geldı ben cıkardım yıne sabah yavru kırıp bırakmıs ıyıce yorulmasın dedım fakat yavru cok cok fazla ufak yanı normalınden fazla ufak mınyon cıkdı resmını bugun ceker atarım aksam demek ıstedıgımı anlarsın ınsallah sıkıntı olmaz kucuk oldugu ıcın annesı beslıor kursagı dolu haraketıde yerınde ama boyut benı korkuttu ınsallah saglıklı sekılde buyur darısı tum ısteyenlerın basına ınsallah :)
Maşallah. İnşallah sağlıkla büyürler.:) Bekliyorum resimleri :)

Maşallah. İnşallah sağlıkla büyürler.:) Bekliyorum resimleri :)
amin ınsallah atıcam aksam ılk cıkan yavrunun resmı var onu atıyım aksamada 2 sınınde guncel halını atarım bu resımde yavru daha kucuk suan baya buyudu gozlerıde acıldı :) 1 yumurtamız kaldı oda 5 gun sonra cıkıcak ınsallah nasıpse :)

Ekli dosyalar

• 20180107_133743 (1).jpg
    20180107_133743 (1).jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 17
ispinozlar da erkek değişimi yaptım. Çünkü diğeriyle hiç bir gelişme göstermediler. İlk başta üçünü bir araya koyduk. Bu ikisi anlaştılar ve diğer erkeği dışladılar.Biz de diğer erkeği ayırdık.Şuan da dişinin kardeşi olan erkeği dişinin yanına attık. Yani bunlar. Ve direk yuvaya girip çıkmaya başladılar. Diğeriyle hiç bir şekilde yuvada takılmıyorlardı.Ve sanırım şuanda yuva örmeye bile başladılar. Ve yuvadan çıkmıyorlar neredeyse 1- saat olmasına rağmen çok iyiler.Cinsiyetleri dişi erkek değil mi yanlış yapmıyoruz. Ki olmasa yuva örmezlerdi sanırım.Bilgisi olan arkadaşlar yazarsa sevinirim :)
Konuyu buldum :)
Bu resimde sağdaki dişi, soldaki erkek gibi duruyor. Ancak resimler net değil.

Bende tam resim atmaya çalışıyordum :) Etiket için

Anca bu kadar yakalamıştım. Annem ipleri bir ara direk içine atmış yuvalığın.Çıkar dediler çıkardım bende kafese bıraktım.Bugün bir baktım kafeste kalmamış hepsi geri yuvalığa gitmiş :) Biraz daha ekledim ip. Sonra hiç bakmadım rahatsız etmim diye. Bi kaç gün sonra tekrar bakıcam. Hem temizlik hem yem için.Bittiyse eklicem.

Ekli dosyalar

• 20180112_153235.jpg
    20180112_153235.jpg
    1.5 MB · Görüntüleme: 16
  • 20180112_153239.jpg
    20180112_153239.jpg
    1.4 MB · Görüntüleme: 14
Saolun teşekkür ederim. :) Gelir gelmez zahmet verdim size de

Tek olanı erkek diğer ikisinin olduğun da da net olanı dişi biliyoruz. Dişi den eminiz zaten de erkek de olamadık.Ama erkek gibi de ötüyor. :)Kararsızız :D

Anca bu kadar yakalamıştım. Annem ipleri bir ara direk içine atmış yuvalığın.Çıkar dediler çıkardım bende kafese bıraktım.Bugün bir baktım kafeste kalmamış hepsi geri yuvalığa gitmiş :) Biraz daha ekledim ip. Sonra hiç bakmadım rahatsız etmim diye. Bi kaç gün sonra tekrar bakıcam. Hem temizlik hem yem için.Bittiyse eklicem.
İkisi de dişi diyeceğim şimdi olmayacak :D Gerçekten resimler net değil, bunları olabildiğince hareketsiz anına denk getirip çekmek gerekiyor. Çok hareketli kuşlardır maşa'Allah, bu yüzden sürekli çekmenizi tavsiye ederim :D
Estağfirullah, bunun için döndüm zaten foruma. Bildiğim bir şey varsa şayet yardımcı olayım diye inşe'Allah. Şimdi ilk konunuzda ben hangisine dişi dedi isem o dişidir, erkeğin resmini ise net atmanız gerekiyor. Ancak ispinozlarda yuvayı erkek örer o minik ayakları ile. Bu şekilde de anlayabilirsiniz erkek olup olmadığını.

denerim tekrar. Ama şimdi şöyle düşünebilir miyim?Yuvaya ip taşındığına göre içeride bir erkek vardır :D Aynen çok hareketliler ben muhabbetlerime derdim fırlama bunlar diye bunlar ondan beterler :D

Ötüşü alarm gibi uzuuuuun uzuuuun ise muhakkak erkektir, dişide bu ötüşü duymazsınız, youtube 'da ses örneği vardır. Bakın muhakkak, sadece "vik vik" değildir. "Vikidi vikidi viki vik vik" gibi :D

Biliyorsunuzdur elbette ama yine de bende örnek vereyim, bu linkede bir bakın:

denerim tekrar. Ama şimdi şöyle düşünebilir miyim?Yuvaya ip taşındığına göre içeride bir erkek vardır :D Aynen çok hareketliler ben muhabbetlerime derdim fırlama bunlar diye bunlar ondan beterler :D
Ben hangisine dişi dedi isem, ilk konunuzda(söyleye söyleye ispinozlarım geldi); o dişidir merak etmeyin. Buradaki resimleri anlayamıyorum :D Evet, büyük ihtimalle o erkek. Gagayı boşverin, çünkü çok öncelerde de konuştuk biz bu ispinozun cinsiyetini. Erkektir muhtemelen, ancak net bir resim durumu değiştirebili %00000,1 ihtimal :)

Dişiden eminiz zaten dediğiniz gibi :D Son attığım link nasıl ?Net mi?

Dişiden eminiz zaten dediğiniz gibi :D Son attığım link nasıl ?Net mi?
Konuyu hatırladım, aynen dediğim gibi. Zaten özelden de konuştuk, tekrar diyeyim ama: Sonucu bildiğime bayağı sevindim :)))))

Konuyu hatırladım, aynen dediğim gibi. Zaten özelden de konuştuk, tekrar diyeyim ama: Sonucu bildiğime bayağı sevindim :)))))
İçim rahatladı şuanda :D Bende sevindim bilmenize :D Attığınız örnek videodan yola çıkarak da isim buldum:) Mubişlerim Bulut Poyraz'dı. Bunlar da Rüzgar'la Yağmur oldu :D Yuvalıkta yatıp kalkıyorlar :) Diğeriyle yanından bile geçmiyorlardı. :) Bir de şöyle birşey duydum ne kadar doğru bilmiyorum ama. Sanırım yaş olarak birbirine yakın olunca eşleşmeleri daha çabuk oluyormuş. Fark varsa da biraz zaman alıyormuş.Bunlar kardeşti ve yaşları doğal olarak aynı biraz da bu mantığa kafam yatmadı değil :D Sizce doğruluk payı var mıdır?