Karadeniz Pet

erkek,dişi ve yuvalık

selen canaydın bedel

Onursal Üye
merhabalar kızım bikaç gündür yuvalığa giriyor nadirdi ilk başta..bugün yuvalıktan hiç çıkmıyor gibi bişey..çiftleştiklerini görmedim..dişi yuvalığa girdiğinde erkek yuvalığın kapısında bekliyor ve ince ses tonuyla ciyk ciyk yapıyor bazen ise caaak caak ..dişi yuvalıkta dururken erkek onu dışardan kaşıyor ağzına mama veriyorbu dakikalarca böyle gidiyor..fotoğraflarını çektim yükleyeceğim şimdi..fotoğraflarını çekerken bazen dışarı çıktı dişi sonra tekrar içeri girdi..

aynı şeyler benim çiftlerimde de mevcut nedenini merak ediyorum birde oyuncakları çıkarsan daha iyi olur

hazırlık yapıyorlar kardeşim.. mümkün olduğunca rahatsız etmemeye bak.

Sen onları Rahatsız etme yavru almanın belirtileri bunlar. Ha bide dişi yuvalığı kemirirse anlaki yavru alman yakındır

Sen onları Rahatsız etme yavru almanın belirtileri bunlar. Ha bide dişi yuvalığı kemirirse anlaki yavru alman yakındır

kaç günden beri kemiriyor ama çiftleştiklerini görmedim..sadece gördüklerim birbirlerini saatlerce öpüp kaşımaları ve mama yedirmeleri..

dişiyi tünekte sakin bir şekilde cekerseniz arkadaşlar ( bilenler ) yardım edebilir size çiftleşip çiftleşmedikleri konusunda

dişiyi tünekte sakin bir şekilde cekerseniz arkadaşlar ( bilenler ) yardım edebilir size çiftleşip çiftleşmedikleri konusunda

çiftleşip çiftleşmedikleri belli olmaz sanıyorum ben ..gerçi pek bilgim yok küçükken kuş bakmıştım ondan yavru almıştık..seneler sonra (evlendikten )sonra tekrar kuş aldık :D

Anlaşılır dediğim gibi dişiyi sakince tüneğin üstünce çek bilgilendirirler seni

benim dişi gibi..

o zaman bununla karşılaştır dişiyi;

YUMURTLAMAYA HAZIR MUHABBET KUŞU NASIL ANLAŞILIR

YUMURTLAMA HAZIR OLAN MUHABBET KUŞUNUN YÜZÜ ÇEKİLİR KANATLAR KUYRUK HİZASINDAN AŞAĞIYA DÜŞÜR VE KUYRUK AŞAĞIYA DOĞRU KIVRILIR BU DİŞİ KUŞUMUZUN YUMURTLAMAYA HAZIR OLDUĞUNUN EN BÜYÜK GÖSTERGESİDİR.
shbb8.jpg

-alıntı-

benim dişi gibi..

o zaman bununla karşılaştır dişiyi;

YUMURTLAMAYA HAZIR MUHABBET KUŞU NASIL ANLAŞILIR

YUMURTLAMA HAZIR OLAN MUHABBET KUŞUNUN YÜZÜ ÇEKİLİR KANATLAR KUYRUK HİZASINDAN AŞAĞIYA DÜŞÜR VE KUYRUK AŞAĞIYA DOĞRU KIVRILIR BU DİŞİ KUŞUMUZUN YUMURTLAMAYA HAZIR OLDUĞUNUN EN BÜYÜK GÖSTERGESİDİR.
shbb8.jpg

-alıntı-

çok teşekkür ederim inşallah yavrular olur..

yumuruyacağı zaman çiftleştiğinde kanatları aşağı doğru inik ouyor diye biliyorum ben yanlışta olabilir aklımda öyle bişi var ama :D

yumuruyacağı zaman çiftleştiğinde kanatları aşağı doğru inik ouyor diye biliyorum ben yanlışta olabilir aklımda öyle bişi var ama :D

anlamadığım gündüzleri giriyor yuvalığa hiç çıkmıyor tüyleri dökülmüş yuvalığa baktım bu akşam ..talaş koyarken..kemiriyor falan yuvalığı ..inşallah en yakın zamanda alırım bebişleri..

Geri