petshop
petshop

1. Türkiye'nin en büyük Muhabbet Kuşu Forumuna Hoşgeldiniz
    Eğer sitemize yaptığınız ilk ziyaretiniz ise, lütfen öncelikle Forum Kurallarını okuyunuz. Forumumuzda bilgi alışverişinde bulunabilmeniz için Kayıt olmalısınız. Üye olmayanlar forumumuzdan yararlanamazlar.
    Eğer zaten kayıtlı kullanıcı iseniz, lütfen kullanıcı adınız ve şifreniz ile, Giriş yapınız. (Sitemize üyelik ücretsizdir)

Notu Gizle

Erkek dişiden çekiniyor

Konusu 'Muhabbet Kuşu Diğer Sorular' forumundadır ve Kitiara tarafından 4 Şubat 2015 başlatılmıştır.

1. Kitiara

Kitiara New Member

Beğenileri:
    0
    Dişi muhabbet kuşuma 3-4 gün önce eş aldım hiç kavga etmediler hatta dişi erkeğe yem vermeye çalışıyor erkeği kaşımaya çalışıyor erkek kur yapacağı zaman dişinin yanına gitmeye çekiniyor bazen yaklaştırmıyor (uyudu zaman vuruyor) bazen kendi gidiyor yanına bu engel olurmu eş tutmalarında.

Kafesde 2 tünek var,1 gaga taşı,1kalamer kemiği,yuvalık da takılı içine kuş kumu koyuyorum 2-3 günde bir nijer veriyorum,vitamin veriyorum arada eksik birşey yokdur inşallah :)
    Aslında muhabbet kuşuyla ilgili çokşey biliyorum ama hep tek besledim hiç eş almamışdım kuşlarıma ondan soruyorum:D

2. Murat AYDEMİR

Murat AYDEMİR New Member

Beğenileri:
    0
    Doğru bilinen yanlışlardan gitmişsiniz. tek bir kuşa eş alınacağı zaman onu direkt yanına atmak herzaman istenilen sonucu vermeyebilir. sizin şansınız kuşların kavga etmemesi bu uyum sürecinde olumlu bir işaret ama asıl uygulanması gereken yöntem eş alınan kuş ayrı bir kafeste diğer kuşu görecek şekilde minimum 1 hafta maksimum 12-14 gün ayrı tutulmalarıdır. Bu durumlarda kuşların birbirine uyum oranı %80-90'lara kadar artmaktadır. İmkanınız varsa ayırın 1 hafta ayrı dursunlar. Kuşların ikiside 6-7 aylıktan büyük vede yavru almak istiyorsanız mama ve nijer takviyesi ile kızıştırabilirsiniz. Sonuçlar bu şekilde istediğiniz gibi olur.

3. Levent ACAR

Levent ACAR Well-Known Member

Beğenileri:
    75
    Ortama alışana kadar biraz zaman vermelisin.
    Kavga ederlerse ayrı kafeslerde birkaç hafta bekletmek gerekebilir.

4. Kitiara

Kitiara New Member

Beğenileri:
    0
    Haklısın kardeşim dediğim gibi hiç eş almadığım için ayırmak aklıma gelmedi dişi kuşum 2 yaşında ele alışkın konuşuyor onun yavrusunu almak istiyorum ceresi koyu kahve rengi kızgın durumda ama erkeğin yaşını ve kızgınlığını bilmiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:04 -->-> Daha önceki mesaj 11:03 --

Sağolun :)

Sayfayı Paylaş