Karadeniz Pet

Erkek dişiden çekiniyor

Kitiara

Meraklı Üye
Dişi muhabbet kuşuma 3-4 gün önce eş aldım hiç kavga etmediler hatta dişi erkeğe yem vermeye çalışıyor erkeği kaşımaya çalışıyor erkek kur yapacağı zaman dişinin yanına gitmeye çekiniyor bazen yaklaştırmıyor (uyudu zaman vuruyor) bazen kendi gidiyor yanına bu engel olurmu eş tutmalarında.

Kafesde 2 tünek var,1 gaga taşı,1kalamer kemiği,yuvalık da takılı içine kuş kumu koyuyorum 2-3 günde bir nijer veriyorum,vitamin veriyorum arada eksik birşey yokdur inşallah :)
Aslında muhabbet kuşuyla ilgili çokşey biliyorum ama hep tek besledim hiç eş almamışdım kuşlarıma ondan soruyorum:D

Doğru bilinen yanlışlardan gitmişsiniz. tek bir kuşa eş alınacağı zaman onu direkt yanına atmak herzaman istenilen sonucu vermeyebilir. sizin şansınız kuşların kavga etmemesi bu uyum sürecinde olumlu bir işaret ama asıl uygulanması gereken yöntem eş alınan kuş ayrı bir kafeste diğer kuşu görecek şekilde minimum 1 hafta maksimum 12-14 gün ayrı tutulmalarıdır. Bu durumlarda kuşların birbirine uyum oranı %80-90'lara kadar artmaktadır. İmkanınız varsa ayırın 1 hafta ayrı dursunlar. Kuşların ikiside 6-7 aylıktan büyük vede yavru almak istiyorsanız mama ve nijer takviyesi ile kızıştırabilirsiniz. Sonuçlar bu şekilde istediğiniz gibi olur.

Doğru bilinen yanlışlardan gitmişsiniz. tek bir kuşa eş alınacağı zaman onu direkt yanına atmak herzaman istenilen sonucu vermeyebilir. sizin şansınız kuşların kavga etmemesi bu uyum sürecinde olumlu bir işaret ama asıl uygulanması gereken yöntem eş alınan kuş ayrı bir kafeste diğer kuşu görecek şekilde minimum 1 hafta maksimum 12-14 gün ayrı tutulmalarıdır. Bu durumlarda kuşların birbirine uyum oranı %80-90'lara kadar artmaktadır. İmkanınız varsa ayırın 1 hafta ayrı dursunlar. Kuşların ikiside 6-7 aylıktan büyük vede yavru almak istiyorsanız mama ve nijer takviyesi ile kızıştırabilirsiniz. Sonuçlar bu şekilde istediğiniz gibi olur.

Haklısın kardeşim dediğim gibi hiç eş almadığım için ayırmak aklıma gelmedi dişi kuşum 2 yaşında ele alışkın konuşuyor onun yavrusunu almak istiyorum ceresi koyu kahve rengi kızgın durumda ama erkeğin yaşını ve kızgınlığını bilmiyorum

-- MUHABBETKUSU.COM.TR; Flood Engellendi -->-> Yeni yazılan mesaj 11:04 -->-> Daha önceki mesaj 11:03 --

Ortama alışana kadar biraz zaman vermelisin.
Kavga ederlerse ayrı kafeslerde birkaç hafta bekletmek gerekebilir.

Sağolun :)

Geri